Matt Damon i Ben Affleck tworzą kolejny wspólny film 

Magazyn Hollywood Reporter donosi, że Ben Affleck będzie odpowiadał za reżyserię, scenariusz i produkcję, ale też zagra rolę w filmie. Matt Damon ma być współproducentem oraz odpowiadać za scenariusz. Film będzie opowieścią o marce Nike i jej twórcach. Ben wcieli się w rolę współzałożyciela potentata obuwia sportowego, Phila Knighta. Natomiast Matt zagra Sunniego Vaccarro, ikoniczną postać marketingu firm sportowych. To właśnie on podpisał legendarny kontrakt z Michealem Jordanem, promujący obuwie Nike. 

„[Film będzie dotyczył] historii starań firmy Nike o podpisanie kontraktu ze wschodzącą gwiazdą koszykówki Michaelem Jordanem, w połowie lat osiemdziesiątych. To mogłoby się wydawać wtedy niemożliwe, ale dzięki niezależnemu sprzedawcy sneakersów, stało się ikoniczną współpracą pomiędzy marką, a sportowcem. Umowa zapoczątkowała globalny, wielomiliardowy współczesny przemysł obuwniczy, a także pomogła  w promocji sportu”.

Getty Images

Wieloletnia przyjaźń aktorów i wcześniejsze projekty

Będzie to trzeci film, nad którym pracuje ten gwiazdorski duet przyjaciół. Aktorzy mają na swoim koncie wspólnego Oscara, z 1997 roku, za scenariusz do filmu "Buntownik z wyboru". Natomiast w zeszłym roku współtworzyli scenariusz do filmu "Ostatni Pojedynek", Ridleya Scotta. Nie znamy jeszcze oficjalnego tytułu najnowszej produkcji, wiemy jedynie, że do projektu zaangażowana jest wytwórnia Amazon Studios.

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.