Wygląda na to, że czasy, kiedy aktorzy wygłaszali przemówienia po otrzymaniu najważniejszych branżowych nagród z zacisza własnego domu mamy za sobą. Pandemia zachwiała światem show-biznesu na dwa lata i zdecydowanie ograniczyła liczbę galerii zdjęć z czerwonego dywanu na stronach magazynów modowych. Jeśli tęskniłyście za estetycznymi wrażeniami, podziwianiem kreacji z kolekcji haute couture i komentowaniem ekscentrycznych wyborów gwiazd, mamy dobrą wiadomość – sezon nagród filmowych trwa, a gale nie różnią się wiele od tych, które pamiętamy sprzed czasów koronawirusa.

Lady Gaga nominowana do nagród BAFTA za rolę w filmie „Dom Gucci”

Za dwa tygodnie wręczone zostaną Oscary, jedno z najbardziej pożądanych wyróżnień wśród filmowców, a jeszcze dziś dowiemy się, w czyje ręce trafią statuetki BAFTA. W niedzielny wieczór Brytyjska Akademia Filmowa wita gości w progach londyńskiego Royal Albert Hall. Wśród pierwszych przybyłych nie zabrakło Lady Gagi. Artystka nominowana jest w kategorii „najlepsza aktorka” za rolę Patrizii Reggiani w głośnym filmie „Dom Gucci”. Dla Lady Gagi jest to debiut na rozdaniu nagród BAFTA. O statuetkę rywalizuje między innymi z Renate Reinsve („Najgorszy człowiek na świecie”), Alaną Haim („Licorice Pizza”) i Tessą Thompson („Pomiędzy”).

Lady Gaga na czerwonym dywanie w aksamitnej sukni i lakierowanych butach na platformie

Stefani Germanotta, bo tak brzmi pełne nazwisko gwiazdy, zapozowała na czerwonym dywanie w zjawiskowej aksamitnej sukni, do której dobrała lakierowane buty na platformie. Bardzo wysokie szpilki ukryte są pod kreacją z ciemnozielonej tkaniny. Reszta stylizacji wyraźnie nawiązuje do stylu starego Hollywood. Włosy ułożone w delikatne fale, głęboki dekolt, marszczenia podkreślające figurę – wszystko to zapewniło jej tytuł jednej z najlepiej ubranych gwiazd wieczoru.

Poza charakterystycznymi butami uwagę przyciągają pierzasta torebka i diamentowa biżuteria ze szmaragdami. Za efektownym lookiem artystki stoją Tom Eerebouta i Sandra Amador. Z kolei romantyczna fryzura i makijaż zwieńczony brązową szminką to dzieło Sarah Tanno oraz Frederica Aspirasa.

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.