Anya Taylor-Joy ze Złotym Globem

Anya Taylor-Joy jest oficjalnie zdobywczynią swojej pierwszej statuetki, dzięki hitowi Netflixa „Gambit Królowej”. Główna rola w serialu przyniosła wschodzącej gwieździe Złoty Glob dla najlepszej aktorki w serialu limitowanym lub filmie TV. 24-letnia Taylor-Joy wygrała z takimi nominowanymi jak: Cate Blanchett („Mrs. America”), Daisy Edgar-Jones („Normalni ludzie”), Shirą Haas („Unorthodox”) i Nicole Kidman („Od nowa”). Aktorka była również nominowana za swój występ w filmie „Emma” w kategorii Najlepsza Aktorka w komedii lub musicalu.

Przed tegorocznymi Złotymi Globami młoda aktorka miała na swoim koncie nagrodę Gotham za najlepszą przełomową rolę aktorską w horrorze „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii” oraz zdobyła kilka nagród krytyków. W tym roku, pomimo ostrej konkurencji np. ze strony walczącej o swoją piątą statuetkę Nicole Kidman, Taylor-Joy była powszechnie postrzegana jako liderka w zestawieniu, biorąc pod uwagę entuzjastyczne recenzje i popularność „Gambit Królowej”. Netflix ogłosił pod koniec listopada, że serial był oglądany przez 62 miliony gospodarstw domowych w ciągu pierwszych 28 dni od premiery, co czyni go największą premierą portalu w historii limitowanej serii.

Serial zrobił niemały szum na świecie, a Anya Taylor-Joy rozkochała w sobie branżę filmową. Dlatego jesteśmy pewni, że nie będzie to jej ostatnia taka nagroda!

Fabuła serialu „Gambit Królowej”

Serial „Gambit Królowej” miał premierę w październiku 2020 roku i bardzo szybko stał się numerem jeden Netflixa. Produkcja jest adaptacją powieści Waltera Tevisa z 1983 roku a jego główną bohaterką jest Beth Harmon, grana właśnie przez Anyę Taylor-Joy. W wieku 8 lat dziewczynka trafia do sierocińca, a tam całkiem przypadkowo, przez pracującego tam woźnego, zaczyna uczyć się gry w szachy.  Mężczyzna szybko odkrywa, że ta zamknięta w sobie dziewczynka ma ogromny talent. Jednak to nie jedyna rzecz, która stała się ważna dla dziewczynki. Beth w bardzo młodym wieku uzależnia się od środków odurzających, które pomału zaczynają być nieodłącznym elementem jej życia. Z biegiem kolejnych odcinków widzimy jak młoda dziewczyna zamienia się a mistrzynię szachową, zmagając się w tym czasie z samotnością oraz uzależnieniem. 

Anya Taylor-Joy podczas Złotych Globów 2021

Podczas tegorocznej gali Złotych Globów, Taylor-Joy świeciła nie tylko dzięki swojej wygranej, ale również dzięki wyjątkowej stylizacji. Stylista gwiazd, Law Roach, który pracuje m.in. z Zendayą, przed galą obiecał zaprezentować coś wyjątkowego. I jak widać dotrzymał obietnicy, bo aktorka prezentowała się wprost niesamowicie! 24-latkę mogliśmy oglądać w dwuczęściowej, szmaragdowej kreacji Dior Haute Couture. Długa, dopasowana suknia okryta była obszernym płaszczem o kroju kimona oraz okraszona biżuterią z platyny i diamentów od Tiffany & Co. A do tego długie, platynowe blond włosy. Było perfekcyjnie. Przekonajcie się sami!