Anna Dzieduszycka - odtwórczyni głównej roli w filmie "Sukienka"

O Annie Dzieduszyckiej w ostatnich tygodniach zrobiło się naprawdę głośno. A to wszystko za sprawą filmu "Sukienka" w reżyserii Tadeusza Łysiaka gdzie aktorka odgrywa główną rolę. Produkcja, która powstała w ramach pracy dyplomowej Łysiaka w Warszawskiej Szkole Filmowej, została nominowana do Oscara dla najlepszego filmu krótkometrażowego. Jest to poruszająca opowieść o samotności i odmienności, a na główny plan wychodzi tu młoda pracownica motelu. Julia ze względu na swój niski wzrost czuje się odrzucona przez otoczenie. Wszystko jednak się zmienia kiedy na swojej drodze spotyka Bogdana, któremu wpada w oko. Mężczyzna zaprasza Julię na kolację, a ta, zanim uda się na wymarzoną randkę, postanawia kupić sukienkę na tę okazję. I właśnie ta sukienka staje się kluczowym symbolem filmu, przez który możemy rozumieć niedopasowanie do rzeczywistości oraz odrzucenie jakie napotykają na swojej drodze ludzie o odmiennym wyglądzie i cechach zewnętrznych. 

O Oscara w kategorii krótkometrażowych filmów aktorskich powalczą również: "Ala Kachuu Take And Run" Marii Brendle, "On My Mind" Martina Strange-Hansena, "Please Hold" K.D. Davili oraz "The Long Goodbye" Aneila Karii. Gala wręczenia Oscarów odbędzie się już 28 marca. 

Anna Dzieduszycka pozuje z Bradleyem Cooperem

Dla Anny Dzieduszyckiej ostatnie tygodnie są naprawdę intensywne. Przygotowania przed galą oscarową oraz liczne kolacje w otoczeniu ludzi z branży filmowej zapełniają grafik aktorki. Jednym z takich spotkań był ekskluzywny lunch dla tegorocznych nominowanych, który odbywał się w Fairmont Century Plaza w Los Angeles. Twórcy nominowanej "Sukienki" bawili się w towarzystwie takich gwiazd jak Kristen Stewart czy Penelope Cruz czy...Bradley Cooper, z którym Dzieduszyckiej udało się zrobić zdjęcie!

Jedno z moich marzeń odhaczone!

Napisała na swoim Instagramie aktorka. Jak widać nie kryła swojej ekscytacji na te spotkanie. Ale zupełnie nas to nie dziwi!

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy