Saint Laurent wiosna-lato 2020: "Le smoking"

Anja Rubik wydaje się być stworzona dla Saint Laurent i to właśnie m.in. zdjęciem polskiej modelki dom mody Saint Laurent zapowiedział nową kolekcję, zatytułowaną nostalgicznie "Le Smoking". Anthony Vaccarello przywrócił tym samym do mody eleganckie kroje, "ubrane" w wyszywane cekinami spodnie i cekinowe marynarki, półprzezroczyste koszule i bluzki z organzy, połyskujące garnitury, eleganckie szorty i obsypane brokatem chinosy. Wszystko w jedynym słusznym kolorze: czerni, która zrobiła każdy element zaprojektowanej na nowy sezon kolekcji. 

Modne ubrania z cekinami na jesień 2019, które założycie nie tylko na wielkie wyjście>>

Jest ona zresztą, jak wskazuje sama nazwa, nawiązanie do słynnego wyemancypowanego kompletu, który na zawsze stał się symbolem marki i twórczości Yves'a Saint Laurenta. Mowa o dwurzędowej marynarce z klapami oraz spodniach w kant, ochrzczonych właśnie jako "Le Smoking". Dekady temu lansowały go Liza Minnelli, Bianca Jagger i Catherine Deneuve. Dziś twarzami nowej kolekcji Saint Laurent, nawiązującej subtelnie do tamtego smokingu i przekładającej go na obecne trendy, są Freja Beha Erichsen, Naomi Campbell, Kate Moss, Liya Kebede, Anja Rubik, Mica Arganaraz i Stella Tennant. Twarze lat 90. i początku 2000 roku.

Definiujący na nowo kobiecą sylwetkę, przekorny i podkreślający siłę kobiet. Taki miał być pierwotnie "Le smoking" i taką właśnie rolę pełni w nowej kolekcji Saint Laurent.

Nie uległo to zmianie nawet wtedy, kiedy w 2014 roku (w bardziej dosłownej odsłonie, ale również z Anją Rubik jako bohaterką kampanii) "Le smoking" przywrócił ówczesny dyrektor kreatywny Saint Laurent - Hedi Slimane, który przecież uwielbia chodzić pod prąd. Widocznie moc czarnego smokingu YSL jest constans.

Zdjęcia nowej kampanii Saint Laurent "Le smoking" z panteonem modelek znajdziecie w naszej galerii.

Gwiazda TikToka w nowej kampanii Celine>>