To dosyć zaskakująca informacja, zwłaszcza że aktorka stroni od mediów społecznościowych i mocno chroni swoją prywatność, czy swoich dzieci. Tym razem zrobiła wyjątek - Angelina Jolie od kilku godzin jest użytkowniczką instagrama. Ta wiadomość nie mogła przejść bez echa, tym bardziej, że Amerykanka zamieściła też pierwszy post na swoim koncie. 

Angelina Jolie założyła konto na instagramie. Zobacz pierwszy post aktorki na znanej platformie

"Mama, twórczyni filmowa, specjalna wysłanniczka ONZ Refugee Agency" - przeczytamy w opisie konta 46-latki. Angelina Jolie zdobyła już rzeszę obserwatorów (co chyba nikogo nie dziwi) - aktualnie śledzi ją ponad 4,5 mln osób. Natomiast aktorka obserwuje tylko trzy profile: @NAACP (Krajowe Stowarzyszenie na rzecz Popierania Ludności Kolorowej), @doctorswithoutborders (Lekarze bez granic) oraz @refugees (Wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców). Dlaczego Jolie dopiero teraz zdecydowała się pojawić na instagramie? Patrząc na pierwszy post Angelina chce zwrócić uwagę internautów na sytuację w Afganistanie. 

"To list, który wysłała mi nastolatka z Afganistanu. Obecnie mieszkańcy Afganistanu tracą możliwość komunikowania się w mediach społecznościowych i swobodnego wyrażania siebie. Dołączyłam więc do instagrama, aby podzielić się ich historiami i głosami ludzi z całego świata, którzy walczą o swoje podstawowe prawa człowieka" - przeczytamy w pierwszym poście aktorki.

Post ma już ponad 1,5 miliona polubień.