Kultowy film "Gorączka" powróci na wielki ekran?

„Gorączka” Michaela Manna, która trafiła na ekrany w 1995 roku, przez wielu widzów uważana jest za arcydzieło gatunku i jeden z ważniejszych filmów lat 90. Ostatnio świat obiegła informacja, że reżyser hitu napisał powieść pt. „Gorączka 2”, która jest jednocześnie kontynuacją i prequelem oryginału. Książka będzie śledzić losy Neila McCauleya (tę rolę zagrał Robert De Niro) i obsesyjnego detektywa Vincenta Hanny (Al Pacino) przed i po wydarzeniach z filmu.

Od dawna nosiłem się z zamiarem opowiedzenia nowych historii  ze świata "Gorączki". Ci bohaterowie skrywają w sobie mnóstwo niesamowitych opowieści, które wydarzyły się zarówno przed 1995 rokiem jak i później” - przyznał reżyser w rozmowie z serwisem Deadline.

Fakt powstania książki podsycił od razu plotki o zrealizowaniu także filmowej kontynuacji serii. I choć plany powstania sequelu „Gorączki” nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, to biorąc pod uwagę, jak oryginał świetnie przetrwał próbę czasu i widząc, jakim powodzeniem cieszą się aktualnie powroty do klasyków (chociażby „Top Gun: Maverick”, który okazał się dla kinomanów nostalgicznym hitem), być może powstanie kolejnej części jest tylko kwestią czasu.

Al Pacino chce, aby Timothée Chalamet zagrał go w filmie

Plotki o sequelu podgrzał także Al Pacino, który wziął udział w w pokazie oryginalnego filmu zorganizowanym podczas Tribeca Film Festival. Aktor został zapytany o to, kogo obsadziłby w filmie w roli młodszego siebie. Pacino szybko odpowiedział na pytanie i z zawadiackim uśmiechem wymienił Timothée Chalameta

„Timothée Chalamet. Świetny aktor, dobrze się prezentuje” - powiedział Al Pacino

"Gorączka" - o czym jest oryginalny film z 1995 roku?

„Gorączka” to rozgrywająca się w Los Angeles historia porucznika Vincenta Hanny (Pacino), który chce za wszelką cenę dopaść gang złodziei dowodzony przez Neila McCauleya (Robert De Niro). Przeciwnik jest inteligentny, bezwzględny i brutalny. Obaj bohaterowie zdają sobie sprawę, że żywy może pozostać tylko jeden z nich.