Adele oskarżona o plagiat?

Niestety aartystkę oskarżono o plagiat twórczości piosenkarki, która działa pod pseudonimem Xiomara. 

Brak mi słów. Jestem wściekła - wyznaje Xiomara

Xiomara twierdzi, że Adele ukradła całą jej twórczość, łącznie z warstwą liryczną, muzyczną i wizualną. 

Artystka udostępniła na swoich mediach społecznościowych obszerne dowody potwierdzające domniemany plagiat i stawiające Adele w bardzo nieprzyjemnej sytuacji. 

Xiomara zestawiła m.in. piosenkę Adele "Hold On" ze swoim utworem zatytułowanym "Barbara". W stronę brytyjskiej wokalistki wymierzono oskarżenia o kradzież aż ośmiu piosenek. 

Internauci są podzieleni co do zdania Xiomary. Jedni twierdzą, że widać i słychać niezaprzeczalne podobieństwo, a drudzy uważają, że to nieporozumienie i Xiomara ma zostawić Adele w spokoju. 

Wow! Tego nie da się wytłumaczyć. Podobieństwo jest oczywiste - czytamy w komentarzach

Jestem DJ-em i często widzę takie przypadki. Skopiowała cię. Jest mi przykro, że to dotknęło również ciebie. Widziałem już wiele podobnych wpisów od mało znanych, niezależnych artystów - czytamy w komentarzu na Instagramie

To nie wszystko, amerykańska wokalistka Xiomara uważa, ze brytyjska artystka Adele skopiowała od niej nawet teledyski. Poszkodowana uważa, że teledysk do utworu "Easy On Me", który został wyreżyserowany przez Xaviera Dolana, do złudzenia przypomina wideo do jej piosenki powstałej w 2019 roku, pt. "The Old Alarm".

Po wszystkich udostępnionych dowodach, Xiomara postanowiła odciąć się na jakieś czas od mediów społecznościowych wydając oświadczenie w tej sprawie.

Wybaczcie mi, jeśli nie mogę wam teraz odpisać. Wszystko, co się dzieje, jest przytłaczające i nie ma wystarczających słów, aby powiedzieć, jak bardzo doceniam was wszystkich (...). To dotyczy więcej osób niż tylko mnie, a nieustająca cierpliwość wszystkich jest bardzo doceniana. Wszystko, czego teraz potrzebuje to dużo modlitwy, a jeśli czujecie potrzebę podzielenia się informacjami z mojej strony, to zapraszam. (...) Kocham, Xiomara - napisała artystka w oświadczeniu