Kiszone ogórki i ciasto czekoladowe to częste zachcianki smakowe przyszłych mam. Istnieje teoria, iż kwaśne smaki oznaczają, że spodziewamy się chłopca. Słodkie - pewnie urodzimy dziewczynkę. Hormony w czasie ciąży lubią płatać figle. Zdarza się, że zaczynamy jeść produkty, od których wcześniej raczej stroniłyśmy. Wegetarianki, nie zdziwcie się, jeśli najdzie was ochota na bekon!

Firma suplementów "Pregnacare" z Wielkiej Brytanii zapytała 1400 przyszłych mam o ich zachcianki ciążowe. Wyniki ankiet wskazały na nietypowe dania. Okazało się, że młode mamy, w przeciwieństwie do starszych pokoleń, częściej mają ochotę na zdrowe dania. Rzadko kiedy sięgają po fast food lub wysoko przetworzone słodycze. Jednak to, co pojawiło się na liście 9 najdziwniejszych zachcianek ciążowych zaskoczyło badaczy i przyszłe mamy. 

Najczęściej zgłaszane zachcianki dotyczą żywności o niskiej wartości odżywczej jak czekolada i lody.

Kobieta w ciąży, u której pojawiają się mdłości, chętnie sięga po węglowodany, które nie podrażniają żołądka. Wybór zazwyczaj pada na chleb, krakersy lub makarony. Przyszłe mamy potrzebują też potasu i skrobi. Stąd takie połączenia jak banan z krakersem lub ziemniaki na jednym talerzu z makaronem. Częstym wyborem ankietowanych mam były także żelki Haribo czy gęste smarowidło Marmite. Jesteśmy ciekawe, jakie przekąski najchętniej wybierają Polki!