Dziś kawa to już nie tylko mała czarna. Nabrała nowych kolorów, dodano do niej oryginalne składniki, wygląda kreatywnie i przede wszystkim pijemy ją o wiele częściej dla przyjemności niż dla samego rozbudzenia. Hasztag #coffee został użyty na Instagramie już prawie sto milionów razy i to, co tam znajdziecie, może was naprawdę zaskoczyć. Pianka w tęczowym kolorze, brokat zamiast cukru, latte, które jest zupełnie czarne albo zielone, płatki róż na wierzchu albo mus z dyni na spodzie - kawy z Instagrama to kopalnia kreatywności. Niektóre z nich są efektem połączenia dwóch klasycznych składników, tylko z pozoru niepasujących do siebie, inne to eksperymenty, które szybko "chwyciły" w social mediach i stały się prawdziwym hitem. 

Oczywiście, kawa to wciąż istotny zastrzyk energii, ale jej picie (i samo przygotowywanie) stało się czymś więcej.

Jest wydarzeniem, momentem zwolnienia i przerwy, sprawieniem sobie czegoś wyjątkowego. 

Jak zrobić kawę z Instagrama, która nie tylko będzie pięknie wyglądać na zdjęciu z filiżanką z roli głównej, ale też pozwoli nam odkryć nieznane dotąd smaki i połączenia? Oto przepisy na najmodniejsze napoje.

Jak się przygotować? 

W przyrządzaniu takich kaw ważne są dwie zasady. Pierwsza - nie ograniczajcie się do standardowych składników i puśćcie wodze fantazji. Druga - pamiętajcie o dobrej bazie, jakim jest świetnej jakości napój kawowy oraz, jeśli przepis tego wymaga, idealnie kremowej piance. Można próbować zrobić je na własną rękę, ale domowy ekspres do kawy, taki jak ENA 8 szwajcarskiej marki JURA (zwróćcie szczególną uwagę designerski model Nordic White z białymi panelami bocznymi), bardzo ułatwi nam zadanie i pozwoli od razu uzyskać to, na czym nam zależy. Pracuje on na świeżo mielonej kawie, a więc zachowuje jakość i pozwala uzyskać najlepszy smak. Wystarczy... nacisnąć przycisk. ENA 8 spodoba się na pewno estetom, którzy swoją kawę chcieliby od razu wrzucić na Instagram w domowej kompozycji albo po prostu bardzo dbają o styl swoich wnętrz, bo jest bardzo minimalistyczny, a zbiornik na wodę przypomina kryształowy wazon. Ekspres można kupić w jeszcze w dwóch wersjach kolorystycznych, czerwonej Sunset Red i czarnej Metropolitan Black oraz model w całości wykonany z litego aluminium - Massive Aluminium. 

Z takim urządzeniem przygotowanie instagramowej kawy w domu, która wygląda przecież na bardzo skomplikowaną, będzie naprawdę proste.  

Kawa z Instagrama - przepisy

Próbowaliśmy wielu kaw godnych serduszek na Instagramie i prawdziwych sesji zdjęciowych, dlatego wybraliśmy dla Was najlepsze (i najpiękniejsze) z nich. Sprawdźcie przepisy i koniecznie spróbujcie zrobić je samodzielnie!

Brokatowe cappuccino 

Trend na kawę z pianką oprószoną błyszczącymi drobinkami wylansowała indyjska kawiarnia Coffee By Di Bella. Jak smakuje? Nie różni się za bardzo od klasycznego cappuccino, ale brokat dodaje jej oryginalności. Spokojnie - jest jadalny! Można go kupić w sklepach cukierniczych.

Jak zrobić brokatową kawę? Przygotowujemy w ekspresie cappuccino, a następnie delikatnie rozsypujemy na jego piankę brokat lub "rozpylamy" go za pomocą pędzelka.