Przed trzydziestoma laty „Nagi instynkt” zrobił z Sharon Stone gwiazdę. Długo kojarzona była z bulwersującą sceną przesłuchania, co przysporzyło jej nie tylko statusu symbolu seksu, ale także problemów osobistych. Przez rolę w kultowym thrillerze straciła prawo do opieki nad dzieckiem. „Sędzia zapytał mojego syna:  »Wiesz, że twoja mama kręci filmy erotyczne?« Przemocowy system ocenił mnie jako rodzica przez pryzmat tamtego filmu. To złamało mi serce” – wspominała rozprawę rozwodową z eksmężem Philem Bronsteinem. Ze złym traktowaniem spotkała się także wśród kolegów i koleżanek po fachu. W podcaście „Table for Two” wróciła pamięcią do upokarzającego wieczoru na gali wręczenia Złotych Globów. Gdy ze sceny padło jej nazwisko, wielu ze zgromadzonych na sali gości miało zacząć złośliwie chichotać. Mimo to aktorka nie ugięła się pod ciężarem trudnych doświadczeń. W wieku 65 lat wciąż gra w filmach, błyszczy na czerwonych dywanach i... przyciąga wzrok w mediach społecznościowych. Świadoma swojego talentu i walorów aktorka zebrała na Instagramie 3,7 milionów obserwatorów. Na swoim profilu chwali się nie tylko kadrami z rodzinnych spotkań (na jednym z ostatnich zdjęć możecie zobaczyć troje dorosłych synów gwiazdy i jej 90-letnią mamę!), ale także migawkami z przygotowań do lata.

65-letnia Sharon Stone w odważnym kostiumie kąpielowym udowadnia, że wiek to tylko liczba

Sharon Stone oficjalnie dołączyła do grona sław, które nie przejmują się upływem czasu. Hollywoodzki ageizm nie jest dla nikogo tajemnicą. Z wiekiem nawet najbardziej uznanym aktorkom czy modelkom coraz trudniej o dobre propozycje zawodowe. Dojrzałe gwiazdy nie zamierzają jednak potulnie usuwać się w cień. 81-letnia Martha Stewart zdobiła niedawno okładkę Sports Illustrated. Ikona mody lat 80. i 90. Paulina Porizkova nie boi się eksponowania ciała w internecie. „Kobiety nie chcą wyglądać jak matrony ani czuć się mniej seksownie” – cierpliwie objaśnia z kolei Demi Moore.

Była supermodelka Paulina Porizkova pozuje nago z okazji swoich 58. urodzin. „Najlepsze jest jeszcze przede mną” >>

Także Sharon Stone postanowiła zasygnalizować fankom, że wraz z wiekiem nie muszą zakrywać się od stóp do głów i – de facto – stawać się niewidzialne. 65-latka opublikowała w sieci selfie we wzorzystym kostiumie kąpielowym. Strój w lamparcie cętki zestawiła jedynie z okularami przeciwsłonecznymi. Post opatrzyła podpisem: „gotowa na lato”.

Znane przyjaciółki pospieszyły z komplementami. „Chyba nigdy nie wyglądałaś bardziej zmysłowo” – napisała Brooke Burke. Michelle Pfeiffer, Vera Wang i Kelly Rowland zostawiły pod postem ogniste emotikony. Do pochwał przyłączyli się również fani. „Wyglądasz fantastycznie i zdrowo. Rób dalej swoje i nie słuchaj hejterów” – zwracają się do gwiazdy. Nie zabrakło też głosów oburzenia, jednak giną one w gąszczu entuzjastycznych komentarzy. „Jesteś legendą i zasłużyłaś na to, aby robić to, na co masz ochotę bez udzielania zbędnych tłumaczeń. Zawsze można kliknąć unfollow” – podsumowała jedna z obserwatorek.