Filmy do obejrzenia w listopadzie: "Tylko zwierzęta nie błądzą" (od 6.11.)

Zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawia, że piątka nieznajomych mieszkających w górskim miasteczku we Francji zostaje wciągniętych w tę historię. Każda z osób coś ukrywa. Większość z nich marzy o odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich za to frustracja oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli. Rozdziały filmu obrazują nie tylko różne punkty widzenia na temat samego zaginięcia Evelyn, ale stopniowo ujawniają też zależności między nimi. 

Netflix: nowości na listopad 2020. Co warto obejrzeć? >>

występują: Denis Ménochet, Valeria Bruni Tedeschi, Laure Calamy, Nadia Tereszkiewicz, Damien Bonnard

Filmy do obejrzenia w listopadzie: "Helmut Newton. Piękno i bestia" (od 13.11.)

Kim był Helmut Newton, autor kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów? Jego zdjęcia nadal prowokują pytania typu: czy przedstawione kobiety były podmiotami, czy przedmiotami? Historię tego wizjonera ujawniają sfotografowane przez niego gwiazdy modelingu, kina i muzyki.

występują: Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Grace Jones, Anna Wintour, Claudia Schiffer, Marianne Faithfull, 

Filmy do obejrzenia w listopadzie: "Jeszcze jest czas" (od 20.11.)

John odnalazł szczęście w Kalifornii, stanie otwartym dla wszystkich, Mężczyzna wychował się w zupełnie innym środowisku - w domu konserwatywnego farmera. Gdy ojciec ma problemy zdrowotne, John zabiera go do swojego domu w Los Angeles. Czy będą mogli w końcu zaakceptować dzielące ich różnice?

występują: Viggo Mortensen, Lance Henriksen, Sverrir Gudnason,Laura Linney, Terry Chen, Hannah Gross

Filmy do obejrzenia w listopadzie: "Pod tym samym niebem" (od 20.11.)

Simone, zamożny chirurg mieszkający we Włoszech, jest synem ocalałego z Holocaustu Żyda. Ze względu na trudną relację z ojcem, odcina się od przeszłości. Pewnego dnia zostaje świadkiem wypadku, a gdy na piersi ofiary zauważa wytatuowaną swastykę, decyduje się nie udzielić jej pomocy. Zaczyna jednak odczuwać wyrzuty sumienia...

występują: Alessandro Gassman, Sara Serraiocco, Lorenzo Acquaviva

Filmy do obejrzenia w listopadzie: "NA rauszu" (od 27.11)

To historia grupy przyjaciół - nauczycieli szkoły średniej, którzy zainspirowali się pewną teorią, że dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Jednak nie do końca to przemyśleli, a zwłaszcza jakie będzie to miało skutki, gdy we krwi będą utrzymywać stały poziom promili...  

występują: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang, Lars Ranthe