1. Diego
Na ekrany polskich kin wchodzi właśnie film "Diego". To porywająca, trzymająca w napięciu i pełna tajemnic historia legendarnego piłkarza - Diego Maradony. Film zaczyna się, kiedy 24-letni chłopak zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli i trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. W mieście, w którym piłka to religia, staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, nie potrafi udźwignąć swojej sławy… 

Znalezione obrazy dla zapytania diego poster movie

2. Amy
Film dokumentalny z 2015 roku w reżyserii Asifa Kapadii. "Amy" to  historia wrażliwej, ambitnej dziewczyny i genialnej piosenkarki, której nagła śmierć w wieku zaledwie 27 lat wstrząsnęła światem. Mocną stroną dokumentu są osobiste nagrania samej Amy Winehouse, jej rodziny i przyjaciół. Obraz został nagrodzony Oscarem, a reżyser udowodnił, że jest nowym mistrzem kina dokumentalnego.

Znalezione obrazy dla zapytania amy film

3. Sugar Man
Kolejny nagrodzony Oscarem film dokumentalny. Tym razem to historia muzyka, który w swojej ojczyźnie był kompletnie nieznany, podczas gdy w RPA stał się absolutnym fenomenem – nic o tym nie wiedząc. Produkcję o losach Sixto Rodrigueza ogląda się jak film sensacyjny. Jest tak nieprawdopodobna, że trudno uwierzyć, że napisało ją samo życie.  

Znalezione obrazy dla zapytania sugar man poster

4. Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy'ego
Czteroodcinkowy serial dokumentalny o Tedzie Bundym. To zbiór współczesnych wywiadów, archiwalnych zdjęć oraz nagrań z celi śmierci tworzących przerażający portret seryjnego mordercy. Bundy kilkukrotnie wymyka się wymiarowi sprawiedliwości i staje się gwiazdą amerykańskich mediów. Z intymnych rozmów przeprowadzonych z "amerykańskim Kubą Rozpruwaczem" wyłania się mroczny obraz człowieka opętanego żądzą zabijania. 

Znalezione obrazy dla zapytania tasmy teda bundyego netflix

5. McQueen
Aleksander McQueen. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu, który przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody, powołując do życia luksusową markę wartą miliony dolarów. Ubierał brytyjską królową i największe gwiazdy show biznesu. Jego projekty były czymś więcej, niż tylko modą – stał się ikoną sztuki współczesnej. Za swoją sławę zapłacił jednak wysoką cenę. „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n'roll. Mają elektryzować: wywoływać emocje, szokować” – zwykł mawiać. Twórcom filmu udało się to tak dobrze, jak jemu.
 

Znalezione obrazy dla zapytania mcqueen kino