Undress Code

Undress Code to obok Le Petit Trou Zuzy Kuczyńskiej najlepiej rozpoznawalna na świecie marka bieliźniana made in Poland. Ich produkty dostępne są już w ok. 40 krajach. Znajdziecie je między innymi w paryskiej Galerii Lafayette, szwajcarskim domu handlowym Jelmoli (Zurych) oraz prestiżowym Concept storze Il Felino w Tokio. Oferta? Minimalistyczne kostiumy kąpielowe, superkobiece body i bielizna, która równie dobrze czuje się pod ubraniem, jak i zamiast niego. I było tak na długo przed trendującą obecnie modą na underwear! Kilka miesięcy temu na stronie marki pojawiła się także zakładka „ready-to-wear”, a w niej sukienki, koszule, spódnice i topy, które natychmiast zyskały internetową popularność.

Noszą je polskie gwiazdy (Lara Gessler, Julia Wieniawa i Anna Lewandowska to tylko kilka nazwisk z listy sław zakochanych w projektach firmy Izabeli Godlewskiej), ale też zagraniczne it-girls. Ubrania z metką UC wypatrzyłyśmy u Marji Kihlström, Georginy Moreno, Cyrielle Joelle, Taylor LaShae, Negin Mirsalehi, czy Jeanne Ducourau. 

7 marek z bielizną, które polecają sobie dziewczyny z branży. Te adresy warto znać>>

Magda Butrym 

Historia Magdy Butrym uchodzi za najbardziej spektakularny przykład biznesowego success story na rynku polskiej mody. Nie bez przyczyny. Pochodząca ze Śląska projektantka zdołała rozkochać w swoim stylu najgorętsze nazwiska ze świata show biznesu. Jej autorski sexy minimalizm ujęty w mocno architektonicznej formie doceniają najbardziej stylowe dziewczyny naszych czasów. Już w pierwszym roku działalności pod własnym nazwiskiem miała na swoim koncie imponujące sukcesy. Tuż po debiucie marki (2014), skórzaną spódnicę z jej warszawskiego atelier miała na sobie Kim Kardashian!

Getty Images

Od tego czasu w sukienkach, płaszczach, topach i garniturach Butrym regularnie chodzą między innymi Hailey Bieber, Kendall i Kylie Jenner, Alicia Vikander, Rosie Huntington-Whiteley, Andie MacDowell, Irina Shayk czy Emma Stone. Projekty polskiej artystki (bardzo świadomie sięgamy tu po to określenie) królują także nad Sekwaną. Ostatnio kraciasty płaszcz z charakterystycznie poszerzoną linią ramion – jeden z bestsellerów marki – wypatrzyłyśmy między innymi u odwiedzającej Paryż Claire Rose Cliteur. 

Hailey Bieber znów w garniturze z polską metką! Modelka i celebrytka uwielbia projekty Magdy Butrym>>

Rosa Chains 

Bez kokieterii: lokalnych marek biżuteryjnych powinien zazdrościć nam cały świat. Firm, którymi chwalimy się na każdym spotkaniu z zagranicznymi koleżankami po fachu jest (co najmniej) kilkanaście. Wśród nich prowadzona przez utalentowaną projektantką Agnieszkę Rosę Rosa Chains. Biżuteria wykonywana jest tu ręcznie z najwyższej jakości surowców przez wykwalifikowanych mistrzów jubilerstwa. Rzemieślnicze metody połączone z wyjątkowym, a przy tym absolutnie ponadczasowym designem przekonały do siebie rzesze stylistek i influencerek.

W gronie oddanych fanek marki między innymi Jen Azoulay, Blanca Miró Scrimieri, Alex Noiret, Leandra Medine Cohen i Aimee Song, którą na Instagramie obserwuje ponad 6 milionów osób!

--

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach>>