Pisałyśmy już, że jesienią będziemy nosić na szyi industrialne, grube łańcuchy, a z wakacyjnej biżuterii przemycimy perły. Jakie jeszcze błyskotki będą pasować do oversize’owych swetrów, beżowych trenczy, peleryn i futer? Oto nasz miniraport z wybiegów.

1. Kolorowe kamienie szlachetne

Moschino jesień-zima 2019/2020 / Imaxtree

Widziałyśmy je już rok temu na pokazie Chanel Pre-Fall 2019, a na początku tego roku pojawiły się w kolekcjach Dolce&Gabbana, Prabal Gurung czy Moschino. Opale, szmaragdy, topazy, rubiny, ametysty – nosimy je w wersji maxi, z barokowym przepychem.

Koché jesień-zima 2019/2020 / Imaxtree

2. Nausznice

Lanvin jesień-zima 2019/2020 / Imaxtree

Jeśli dotąd byłaś sceptyczna wobec tego trendu, pora się z nim zaprzyjaźnić, bo nausznice były widoczne na pokazach największych domów mody takich jak Gucci, Versace, Lanvin. Będą świetnym dopełnieniem zarówno rockowej stylizacji, jak i wieczorowej kreacji z długą, powłóczystą suknią. Te wykonane z transparentnego topazu, możesz nosić także na co dzień w wersji solo.

Azzaro jesień-zima 2019/2020 / Imaxtree

3. Strasy i cyrkonie

Prabal Gurung jesień-zima 2019/2020 / Imaxtree

Ich wielki come back stał się faktem. Biżuteria z cyrkoniami i strasami, czyli inaczej – sztuczną imitacją brylantów, znowu jest na czasie. Na pokazach widoczne były zwłaszcza długie, zwisające kolczyki wykonane z rządków małych, brylantowych kamyczków, a także naszyjniki spływające błyszczącymi kaskadami po dekoltach modelek. Najbardziej pasują do szlachetnych tkanin takiej jak jedwab i aksamit, ale sprawdzą się także w duecie z mięsistym wełnianym swetrem w szarym kolorze, jak u modelek Balmain.  

Lutz Huelle jesień-zima 2019/2020 / Imaxtree