Jak zrobić paznokcie w dmuchawce?

Do wykonania wzoru dmuchawców na paznokciach niezbędne będą:

 • baza do hybryd,
 • lakiery hybrydowe w wybranych kolorach (odcień bazowy oraz odcienie do wykonania wzoru),
 • top coat,
 • bardzo cienki pędzelek,
 • cleaner,
 • waciki bezpyłowe,
 • blok polerski,
 • pilnik,
 • drewniany patyczek do skórek,
 • oliwka do skórek.

Jeśli masz pod ręką wszystkie potrzebne narzędzia, możemy przejść do stylizacji. Oto instrukcja, jak wykonać paznokcie w dmuchawce krok po kroku:

 1. Dokładnie przygotuj płytkę paznokci - usuń poprzedni lakier, odsuń skórki, nadaj kształt, zadbaj o dokładne zmatowienie.
 2. Nałóż bezbarwną bazę i utwardź ją w lampie, jeśli zdecydowałaś się na manicure hybrydowy.
 3. Pomaluj paznokcie wybranym lakierem do paznokci. Barwa bazowego odcienia zależy od ciebie, jednak najlepiej sprawdzą się tutaj jasne kolory. Na delikatnych odcieniach kształty dmuchawców będą wyraźniejsze i bardziej rzucające się w oczy. Przeglądając media społecznościowe można wywnioskować, że styliści paznokci najczęściej na lakier bazowy wybierają biel lub jasne pastele. Nałóż dwie warstwy i każdą z nich utwardź w lampie.
 4. Dobierz kolor dla swoich dmuchawców - możesz wybrać jeden lakier lub wykonać nail art w kilku odcieniach. Na Pintereście najczęściej spotyka się projekty, na których wzór namalowany jest w całości w kolorze czarnym, ale miłośniczki kolorowych paznokci decydują się również na stylizacje z zieloną łodygą i biało-żółtym dmuchawcem. Jeśli wybrałaś bazę w ciemnym kolorze, kwiat powinien być w jasnym odcieniu, aby odpowiednio odznaczał się na płytce (możesz np. wypróbować połączenie szmaragdowych paznokci z białym puchem dmuchawca).
 5. Zacznij od narysowania łodygi. Za pomocą bardzo cienkiego pędzelka narysuj zakrzywioną linię wychodzącą od linii skórek - poprowadź ją na ukos w stronę brzegu paznokcia. Nie ma reguły odnośnie tego, jak długa powinna być łodyga, ale warto zostawić wystarczającą ilość miejsca dla “główki” dmuchawca. Linia o długości około pół centymetra powinna w zupełności wystarczyć.
 6. Teraz czas na puch dmuchawca. Używając tego samego, ale oczyszczonego pędzelka, narysuj małe kółko na szczycie łodygi. To będzie pączek twojego mniszka lekarskiego. Pamiętaj, aby był on stosunkowo mały. Następnie, przesuwając się od środka na zewnątrz, namaluj nasiona (tzw. spadochroniki) kreśląc dużo cienkich linii wychodzących z pąka dmuchawca. Jeśli chcesz dodać kwiatu dodatkową objętość, wykonaj je pod kątem tak, aby lekko się ze sobą krzyżowały. Na końcach linii dodaj małe kreseczki ułożone w literę "V", które sprawią, że kwiaty będą wyglądały bardziej realistycznie. Nie musisz malować dmuchawca na każdym paznokciu. Większość osób, które decydują się na tego typu stylizację, trzyma się jednego lub dwóch wzorów na każdej dłoni.
 7. Stylizację utrwal bezbarwnym topem, a na skórki nałóż nawilżającą oliwkę.
 8. I gotowe.

Inspiracje na paznokcie z dmuchawcami

Biało-czarny manicure w dmuchawce to idealna propozycja dla minimalistek. Jeśli jednak chcesz urozmaicić ten bezpieczny wzór, mamy dla ciebie kilka podpowiedzi.

Jedną z nich jest dodanie trawy u podstawy łodygi. Wystarczy, że szybkimi, krótkimi ruchami pędzla narysujesz zakrzywione linie od krawędzi skórek w górę tworząc źdźbła, które będą lekko na siebie nachodzić. Inną propozycją może być stworzenie kompletnego wzoru na wszystkich paznokciach. Na jednym z paznokci (na przykład u palca serdecznego) narysuj dmuchawiec według podanej wcześniej instrukcji, a na pozostałych paznokciach tylko pojedyncze płatki, które będą wyglądały, jakby roznosił je wiatr. Upewnij się, że wszystkie lecą w tym samym kierunku - od kciuka do małego palca. W ten sposób zachowasz spójny wygląd swojego mani.

Jak nakleić dmuchawce na paznokciach?

Nie jesteś przekonana, że uda ci się wykonać manicure z dmuchawcami samodzielnie? Nic straconego - w drogerii kupisz gotowe naklejki z kwiatami, których aplikacja zajmuje dosłownie kilka sekund i nie wymaga specjalnych umiejętności. Na rynku dostępne są dwie opcje - naklejki wodne lub tradycyjne naklejki dmuchawce.

Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, aplikuje się przy pomocy wody. Należy wyciąć z arkusza interesujący cię wzór, usunąć folię zabezpieczającą, a następnie używając pęsety umieścić naklejkę w pojemniku z wodą i poczekać, aż delikatnie zsunie się z kartki. Teraz pozostaje już tylko wyciągnięcie naklejki z wody i zaaplikować ostrożnie na płytkę paznokcia (zawsze rób to przed nałożeniem top coatu).

Tradycyjne naklejki na paznokcie aplikuje się bardzo podobnie. Najpierw wybierz odpowiedni rozmiar wzoru, odklej go od arkusza i umieść na płytce. Aby dokładnie przylegała do paznokcia, dobrze następnie wyrównać jej powierzchnię przy pomocy drewnianego patyczka. Wystające części wzoru należy spiłować pilnikiem, a stylizację utrwalić bezbarwnym topem.

Wzory na paznokcie w dmuchawce

Modne wzory na paznokcie we wzór dmuchawców obejrzysz w naszej galerii. Wybraliśmy 10 najbardziej cool propozycji, które możesz zabrać na kolejną wizytę w salonie lub odtworzyć samodzielnie w domu.