Fryzury na wesele z warkoczem

Fryzury z warkoczem to świetne "rozwiązanie" dla najtrudniejszych do ułożenia włosów. Przyszłe Panny Młode uwielbiają ten trend i pojawia się on coraz częściej na ślubnym kobiercu. Nic dziwnego, fryzury z warkoczem są nie tylko eleganckie, ale i mają dużo dziewczęcego uroku. 

Fryzury z warkoczem - zobacz galerię naszych inspiracji >>


Fryzury warkocze - rodzaje

Ten rodzaj upięcia kojarzony jest zazwyczaj z mysimi ogonkami, które pamiętamy jeszcze z naszej młodości. Nic bardziej mylnego, popularność tego trendu spowodowała coraz szersze szukanie nowych kombinacji i ułożeń. Przedstawiamy Wam najbardziej stylowe alternatywy tego typu uczesania. Kok z warkoczem, warkocze dobierane czy fryzura ślubna korona to must have, o którym powinnyście dowiedzieć się więcej. Można je zrobić samemu - podpowiadamy jak!

Fryzury z warkoczem krok po kroku 

Fryzury z warkoczem

 

Fryzura warkocz

To zdecydowanie jeden z najbardziej klasycznych i efektownych uczesań. "Kłos" czyli warkocz spleciony z cieńszych pasemek przekładanych na przemian to sposób na efektowną fryzurę, gdy mamy cienkie włosy. Tego typu uczesanie powoduje, że włosów zrobi się więcej, i nie jest to tylko iluzja. W przypadku obfitych włosów, warkocz wygląda równie zjawiskowo. Kombinacji jest mnóstwo, ostatnim przebojem jest kilka warkoczy, które tworzą efektowny kok. Jeśli wolimy pozostawić włosy rozpuszczone, możemy przerwać warkocze w połowie i wypuścić kuc

Fryzura z warkoczem - Jak zrobić? 

Fryzury warkocze

Fryzury ślubne z warkoczem

Ostatnim przebojem wypromowanym przez blogi modowe jest kok z warkoczem od tyłu. Sprawdźcie swój Instagram, na pewno zobaczycie wiele zdjęć z tego typu uczesaniem. Na pozór jest bardzo trudny do ułożenia jednak to tylko złudne obawy. W rzeczywistości jest to bardzo prosta fryzura weselna. Jeśli zabierasz się za jej ułożenie najpierw powinnaś umieć zrobić warkocz francuski. Wystarczy zapleść go od dołu głowy, ku czubkowi. Na czubku zwiąż go i stwórz z luźnych włosów kok. Jeśli chcesz wpasować się w trendy 2017 rozdziel włosy z tyłu głowy na 8 równych części, spróbuj z każdej pary ułożyć perfekcyjne warkocze. 

Kok z warkoczy

Kok z warkoczy

Połączeniem dwóch powyższych rodzajów fryzur jest fryzura z warkoczy, które stają się kokiem. Tutaj niezbędne będzie Twoje doświadczenie w układaniu warkocza dobieranego (tzw. duńskiego). W porównaniu do warkocza francuskiego, tutaj pasma układają się jeden pod drugim. Zrób dwa warkocze po lewej i prawej stronie tyłu głowy. Na dole zwiąż je gumką i zacznij ze sobą krzyżować. Obracaj je wokół własnej osi, aż zacznie się skręcać i stworzy sporego koka. 

Fryzury z warkoczem - zobacz więcej inspiracji >>

Warkocz z kokiem - Jak zrobić?