PRELEGENCI

Swoimi doświadczeniami podzielą się najlepsi specjaliści ze swoich dziedzin.

(lista prelegentów będzie na bieżąco aktualizowana)

Ania Augustynowicz-Akardas

Znana jako Augustynka - multidyscyplinarna artystka, specjalizująca się w kolażu oraz animacji. Jej twórczość została doceniona przez największe światowe marki i magazyny, miedzy innymi : Elle, Armani, H&M, Breitling, Coca-Cola i wiele innych. Podczas procesu kreatywnego kieruje się surrealistycznym podejściem, a myśli skupia między innymi na dekompozycji. Uczestniczyła w różnorodnych eventach jako członek jury oraz występowała w roli mentora podczas warsztatów. Uważa, że sztuka nowych mediów daje nieskończone możliwości, które nie przestaną zaskakiwać.

Andrzej Bargiel

Od najmłodszych lat wykazywał talent do narciarstwa i skialpinizmu. Bardzo szybko okazało się, że posiada ponadprzeciętne predyspozycje do sportów wytrzymałościowych. Trzykrotny mistrz Polski w narciarstwie wysokogórskim, trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kategorii Espoir oraz rekordzista świata w biegu na Elbrus.

W ramach wyprawy BROAD PEAK SKI CHALLENGE 2015 zdobył szczyt Broad Peak i jako pierwszy człowiek w historii zjechał z niego na nartach.

Największym sukcesem sportowca jest projekt K2 SKI CHALLENGE 2018 polegający na zdobyciu szczytu i zjeździe na nartach z K2.

W 2023 roku jako pierwszy na świecie zjechał ze wszystkich 4 ośmiotysięczników położonych w Karakorum – Broad Peak, K2, Gaszerbrum I i Gaszerbrum II. Mieszka w Zakopanem.

Katarzyna Baumiller

Architektka projektująca wnętrza, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Niegdyś współzałożycielka pracowni BaumillerKossowska, aktualnie właścicielka Katarzyna Baumiller Studio. Autorka i współautorka projektów wnętrz prywatnych i komercyjnych, w każdym poszukująca indywidualnego charakteru i niepowtarzalnych koncepcji. Jej projekty są licznie publikowane w prasie w Polsce i zagranicą. W 2024r. znalazła się na liście AD100, którą opublikował magazyn Architectural Digest Poland. Jej najnowszy projekt to projekt aranżacji przestrzeni polskiej prezydencji w EU.

Paweł Bik

Artysta mieszkający i pracujący w Mediolanie. Przez ponad 15 lat działał w branży mody jako make-up artist oraz współtwórca dwóch marek streetwearowych. Po przeprowadzce do Mediolanu w 2014 roku skupił się na sztuce.
Jego prace, inspirowane włoskim postmodernizmem, łączą malarstwo i rzeźbę, tworząc wielowymiarowe, geometryczne kompozycje. Osiąga efekt przestrzenności dzięki autorskim technikom – budując reliefy z kartonu, drewna czy gipsu, a następnie utrwalając je żywicą i malarsko wykańczając. W jego twórczości kluczową rolę odgrywa równowaga – między geometrią a organicznymi kształtami, precyzją a ekspresyjnym wykończeniem.

Joanna Flis

Psycholożka, psychoterapeutka, pedagożka, naukowczyni, nauczycielka akademicka i popularyzatorka wiedzy na temat stylu życia, Autorka książek („Współuzależnieni”, „Co ze mną nie tak?”, „Madame Monday. Po dorosłemu”) i podcastu Madame Monday. Specjalistka w zakresie dojrzałości, również dojrzałego przywództwa. Eksperta od uzależnień i współuzależnienia, promująca "trzeźwy" styl życia. Zawodowot zajmuje się samoregulacja i samokontrolą, a jej zainteresowania kliniczne dotykają takich zagadnień jak: inteligencja emocjonalna, wrażliwość społeczna, współpraca i współdziałanie z innymi.

Lara Gessler

Mama, właścicielka cukierni "Słodki Słony", autorka książek "Orzechy i Pestki" oraz "Słodki Zielnik Lary". Twórczyni wielu ebooków kulinarno-obyczajowych. Córka restauratorki Magdy Gessler oraz cukiernika Piotra Gesslera. Ukończyła szkołę cukierniczą w Londynie, odbywała praktykę w renomowanej restauracji posiadającej trzy gwiazdki Michelin. Uczęszczała do szkoły gastronomicznej French Culinary Institute w Nowym Jorku, gdzie szlifowała swoje umiejętności pod okiem doświadczonych kucharzy. Prowadziła swój cykl śniadaniowy w ramach "Dzień dobry TVN", brała udział w programie Ameryka Express. Pasjonatka sportu i podróży. Prowadzi warsztaty kulinarne, gdzie dzieli się swoim długoletnim doświadczeniem. Restauratorka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, a jej konto na Instagramie obserwuje ponad 280 tysięcy osób.

Jakub Gierszał

Jeden z najbardziej cenionych aktorów filmowych młodego pokolenia. Studiował na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. „Wszystko, co kocham”, w którym zadebiutował, było pierwszym w historii polskim filmem, który zakwalifikował się do konkursu głównego Festiwalu Sundance. Gierszał zyskał popularność dzięki głównej roli w głośnym filmie Jana Komasy „Sala Samobójców”, za którą uhonorowano go nagrodą Shooting Star podczas 61. edycji Berlinale – nagrody dla obiecujących młodych talentów. Inspirują go ikony światowego kina, jak Fellini, Brando czy Scorsese.

W 2023 roku zadebiutował w roli producenta filmu „Ultima Thule”, który wygrał Konkurs Filmów Mikrobudżetowych na 48. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Zagrał w ponad 30 filmach i serialach w Polsce i za granicą.

Mateusz Hładki

Dziennikarz z zawodu i zamiłowania. Od 11 lat związany z programem Dzień Dobry TVN. Autor i prowadzący talk show „Mówię Wam” w TVN7. Przed laty związany z Telewizją Polską i Polskim Radiem. Reporter, prezenter, konferansjer.

Krzysztof Jankowski Jankes

Dziennikarz radiowy związany od trzech dekad z radiem Eska. Obecnie pobudza do życia w porannym programie OBUDŹ SIĘ NA JANKESA. Z zawodu jest elektrykiem. Jak sam mówi: w domu prawie wszystko działa.

Marta Kalinowska

Z wykształcenia jest projektantką wzornictwa, ale całe swoje zawodowe życie związała z modą. Jako stylistka pracowała dla Harper’s Bazaar i Viva!, była też szefową Działu Mody w Elle. Jako wykładowczyni Katedry Mody prowadziła zajęcia na warszawskiej ASP.

Dziś jest współwłaścicielką Hartwig Fashion. Ta butikowa agencja realizuje zarówno komercyjne projekty dla marek z obszaru mody i beauty jak i artystyczne, za które zdobywa laury m.in.: główną nagrodę INNOVATION na Los Angeles Fashion Film Festival. Marta pracuje jako dyrektor kreatywna i konsultant do spraw mody. Wspólnie z Redakcją Elle przygotowała program tegorocznej edycji Elle About Fashion.

Lidia Kazen

Dyrektorka programowa kanałów TVN, producentka, reżyserka. Z branżą medialną związana od ponad 25 lat. W latach 2012-2022 pełniła funkcję dyrektorki programowej TTV. W latach 2021-2022, była dyrektorem programowym serwisu Player.pl. Od 2022 roku pełni funkcję dyrektorki programowej kanałów TVN. W tej roli obecnie odpowiada za stacje TVN, TVN Siedem, TTV oraz TVN Style i TVN Turbo, a także za ofertę programów rozrywkowych grupy. W swojej karierze produkowała i reżyserowała głośne produkcje m.in. "Generał. Zamach na Gibraltarze", "Alfabet Mafii", „Pierwszy krzyk”. To dzięki niej na polskim rynku tv pojawiły się programy, które przełamują tabu, wyznaczają nowe trendy i przyciągają szeroką publiczność. Nie boi się odważnych decyzji, ma intuicję, co w połączeniu z bogatym doświadczeniem, pozwala dostrzegać jej potencjał u innych.

Jakub Kosel

Influencer, model, prezenter telewizyjny. Rozpoznawalność zdobył jako finalista programu piątej edycji "Top Model", w którym zajął 3. miejsce. Absolwent Wychowania Fizycznego w Katowicach. Instruktor pływania. W 2021 roku po raz pierwszy został tatą Michaliny, a w 2024 urodził się jego syn, Józef. Był jednym z prowadzących program „Dobry Wieczór” na TVN Style.

Marcin Kuberna

Urodził się w 1987 roku w rodzinie rolników w nadmorskim regionie Kaszub. Praca w ziemi, szacunek dla natury i jej potężnych sił były od zawsze integralną częścią jego życia. W swojej twórczości chętnie czerpie z kaszubskich korzeni i bogatej tradycji ludowej tej nielicznej mniejszości etnicznej w Polsce.
Z dyplomem z filozofii w ręku rozpoczął swoją drogę jako stylista mody, by ostatecznie stać się częścią zespołu polskiej edycji magazynu Vogue. Po przerwanej karierze w szczytowym okresie pandemii zdecydował się podążyć własną ścieżką. Samodzielnie zdobywane umiejętności w ceramice, rozwijane pod marką GRÔPK, stały się dla niego podróżą ku samopoznaniu, poszukiwaniu korzeni i twórczej niezależności. Jego prace to cicha celebracja niedoskonałości natury i pracy rąk rzemieślnika.
W 2022 roku tryptyk jego prac zatytułowany Zemia został wystawiony w ramach projektu Alcova podczas Milan Design Week. W 2024 roku naczynie nr 80 zaprezentowano w Borowik Foundation jako część wystawy Od Wschodu do Zachodu. Jego prace były prezentowane na dwóch edycjach comune / objects in motion – kuratorskiej selekcji obiektów promującej niezależnych twórców sztuki i designu.

Margaret

Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, a zarazem jedna z najbardziej popularnych artystek młodego pokolenia. Laureatka MTV Europe Music Awards oraz Eska Music Awards, polska ambasadorka Spotify. Artystka zadebiutowała również w filmie. Pełnometrażowa "Zadra" z jej udziałem znalazła się w konkursie głównym Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Margaret angażuje się w akcje społeczne, jest mentorką i idolką setek tysięcy kobiet. Wyznacza trendy na wielu polach, w tym w modzie. Z wykształcenia jest projektantką.

Ania Kuczyńska

Ania Kuczyńska to jedna z najbardziej cenionych współczesnych polskich projektantek mody, której charakterystyczne projekty są natychmiast rozpoznawalne na ulicach największych miast. Od ponad dwóch dekad tworzy unikalne, skomplikowane w formie, lecz przede wszystkim minimalistyczne kreacje, które zachwycają precyzją wykonania i dbałością o detale. Czerń, będąca kluczowym kolorem jej marki, odgrywa istotną rolę od samego początku jej istnienia. Jej twórczość doskonale oddaje klimat Warszawy, będąc harmonijnym połączeniem europejskiego szyku z polskim duchem. Z troski o stan środowiska od dawna propaguje podejście do mody niezwiązane z sezonowością tworząc ponadczasowe klasyki. Kreacje Kuczyńskiej odzwierciedlają nowoczesną kobietę, która łączy tradycję z elegancją, i stanowią hołd dla subtelnej, lecz silnej kobiecości.

Olga Kwiecińska

Pomysłodawczyni i założycielka Fundacji Cześć Ciało. Prywatnie mama 4 dzieci w pełnym przekroju wiekowym, od przedszkola do 23-lat. Przez lata związana z produkcją telewizyjną i filmową. Jako dziennikarka i producentka współtworzyła programy telewizyjne. Z ramienia Akson Studio zarządzała komunikacją kilkunastu flagowych produkcji - najbliższe są jej te, które połączyły rozmach i szeroką skalę z misją oraz edukacją, np. kultowy „Czas honoru” lub filmy „Wałęsa” czy „Miasto 44” Andrzeja Wajdy. Wierzy, że o rzeczach ważnych czy trudnych da się i trzeba mówić w przystępny sposób. Zimą 2022 r., na początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, wspólnie z przyjaciółmi stworzyła jeden z największych węzłów pomocowych dla uchodźców – namiot „Żywimy na Zachodnim”. Sukces organizacyjny przedsięwzięcia pokazał jej, jak dużo dobrego może dać przeniesienie biznesowego doświadczenia na grunt działań społecznych. Powołała Fundację Cześć Ciało, która jako pierwsza w Polsce edukuje o dojrzewaniu. Pomysł na powstanie Fundacji zrodził się z potrzeby osobistej, a następnie z obserwacji społecznej - osamotnienia ludzi młodych w okresie największych przemian psychicznych, fizycznych i społecznych.

Natalia Maczek

Projektantka, przedsiębiorczyni, założycielka i CEO marki MISBHV.
Od momentu założenia MISBHV w 2015 roku przez Natalię Maczek, filozofia marki opiera się na dogłębnym badaniu historii klubowej mody oraz pragnieniu ucieczki od powierzchowności luksusu.
Eksplorując skrzyżowanie mody i undergroundowej estetyki lat 90., polska projektantka tworzy świat pełen surowości, zabawy, nostalgii i futurystycznych wizji – w subwersywnym połączeniu dyskretnej elegancji luksusu z filozoficznym ujęciem streetwearu. Dzięki jej determinacji MISBHV ewoluowało z małego projektu w garażu ojca do pełnoprawnej, wpływowej marki modowej obejmującej MISBHV RTW, MISBHV SPORT, MISBHV SHOES, MISBHV BAGS oraz MISBHV Recordings.

Ivo Nikić

Multidyscyplinarny artysta, którego praktyka obejmuje malarstwo, fotografię, instalację, obiekty, wideo oraz interwencje w przestrzeni miejskiej. W 2003 roku uzyskał dyplom z malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, studiując pod kierunkiem prof. Jarosława Modzelewskiego.

Nikić wystawiał szeroko w Polsce, m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, BWA Zielona Góra, Galerii Studio, Galerii Arsenał w Poznaniu oraz na Focus Łódź Biennale. Jego międzynarodowe prezentacje obejmują Humboldt Berlin, Umspannwerk; Międzynarodowe Biennale Urbanistyki Krajobrazu w Bat Jam w Izraelu; Rotor w Grazu, NADAGallery NYC, oraz Tokyo Fashion Week. W 2023 roku brał udział w Autostrada Biennale w Kosowie

Mikołaj Roznerski

Polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, a także prezenter telewizyjny. Ukończył wydział lalkarski PWST w Krakowie (filia we Wrocławiu) oraz Wydział Teatralny Sztuk Scenicznych w Pradze. Znany z wielu kreacji filmowych i telewizyjnych, takich jak: „Przepiękne!”, „Święty spokój”, „Poskromienie złośnicy”, „Karbala”, „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, czy „M, jak miłość”.

Dr n. spół. Agata Stola

Psychoterapeutka, seksuolożka, terapeutka par oraz specjalistka psychoterapii uzależnień. Autorka bestselleru „Sztuka Bycia Razem”. Współzałożycielka Instytutu Psychoterapii i Terapii Seksuologicznej SPLOT. Współprowadzi podcasty: W łóżku: rozmowy dopasowane oraz Chłopaki też płaczą. Ekspertka w mediach, autorka artykułów i publikacji naukowych w obszarze seksuologii i zdrowia psychicznego. Od lat działa na rzecz profilaktyki uzależnień i rzetelnej edukacji seksualnej, ekspertka Fundacji Część Ciało i SexED, autorka kampanii społecznej Projektu Test, która od 15 lat zachęca do badań w kierunku HIV.

Michał Szulc

Projektant, grafik, dyrektor artystyczny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Pracę projektanta rozpoczął w 2005 roku kolekcją "IAPAN". W latach 2005-2015 był dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2005 i 2008 prezentował swoje kolekcje w finale konkursu Złota Nitka. Był uczestnikiem wszystkich odsłon Alei Projektantów FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Prezentował kolekcje podczas autorskich, indywidualnych pokazów w Warszawie. Jego projekty gościły na łamach polskich i zagranicznych magazynów.
Mentor i wykładowca w programach "Sustainable Fashion Design" Fundacji Kraina, Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM Poland) przy wsparciu Biura Ludności, Uchodźców i Migracji Departamentu Stanu USA (PRM), pod patronatem VOGUE Polska, "Workshop Week" w Escuela Superior de Diseño de La Rioja w Hiszpanii, "FachLab" - projektu Fundacji Kraina i Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Od 2004 roku projektant, grafik, dyrektor artystyczny, współpracujący z największymi markami odzieżowymi w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Kasia Warnke

Aktorka, scenarzystka i reżyserka. Angażuje się prospołecznie i działa na rzecz równouprawnienia kobiet we współczesnym świecie. Interesuje się sztuką, a na ekranie i scenie wspiera młode talenty. Jest muzą wielu polskich projektantów, a z markami odzieżowymi współpracuje jako ambasadorka i autorka kolekcji kapsułowych. Kasia jest mamą, ale na stronie agencji modelek ma swoje portfolio w zakładce stars. Jej modowa intuicja i wyjątkowy styl to inspiracja dla tysięcy Polek.

Malwina Wędzikowska

Dawid Woliński

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantów mody, znany z eleganckich i kobiecych kolekcji, które podkreślają piękno i siłę kobiet. Od 2002 roku, każdej jesieni, prezentuje swoją kolekcję osobistościom oraz pasjonatom świata mody i biznesu. W 2009 roku zdobył nagrodę polskiej edycji ELLE w kategorii „Debiut roku”, a w 2015 został przyjęty w poczet Asian Haute Couture Federation, do której wprowadził go Kenzo Takada. Od lat związany ze stacją Warner Bros Discovery TVN, gdzie pełni rolę głównego jurora w programie Top Model.

Agnieszka Woźniak-Starak

Dziennikarka radiowa i telewizyjna, od ponad 20 lat obecna w świecie mediów. Swoją karierę zaczynała za mikrofonem, prowadząc audycje w Programie Pierwszym Polskiego Radia, Eska Rock i newonce.radio. Na szklanym ekranie debiutowała w TVP, by od 2013 roku związać się z grupą TVN. Tam stała się gospodynią takich programów jak „Na językach”, „Ameryka Express”, „Azja Express” czy „Big Brother”, a także prowadziła Sopot Festival i gale Fryderyków. Przez 3 lata witała widzów w „Dzień Dobry TVN”, a obecnie występuje w roli prowadzącej „Mam Talent” w TVN oraz porannej audycji publicystycznej „Onet Rano” w Onecie. Miłośniczka psów i koni, aktywnie wspiera prawa zwierząt. Fascynują ją moda, sztuka, polityka i nowe technologie

Martyna Zastawna

Pionierka i propagatorka cyrkularności w Europie. Jedna z najbardziej wpływowych kobiet wg. Forbes, Jedna z najbardziej obiecujących kobiet w biznesie na świecie wg. Fortune, Liderka Zrównoważonego Rozwoju wg. Forbes. Jedna z 50 światowych Liderek Zrównoważonego Rozwoju wg. Vital Voices. Założycielka woshwosh oraz these girls, wykładowczyni, mentorka. Ekspertka ds. klimatu w Europejskim Banku Inwestycyjnym i ONZ. Współpracowała m.in z Komisją Europejską, ONZ oraz Parlamentem Europejskim przy projektach dotyczących ESG. Autorka wielu nagradzanych w Polsce i za granicą akcji społecznych i środowiskowych. Mówczyni TED oraz konferencji w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Brukseli, Berlinie.

Maurycy Zylber

Projektant mody męskiej, absolwent ASP w Warszawie i Institut Francais de la Mode w Paryżu, zwycięzca Złotej Nitki 2022. Współpracował z takimi markami jak Proenza Schouler, Rick Owens, Celine i Dior. Obecnie pracuje jako projektant w marce Diesel.

Dominika Żak

Strateżka biznesu i social media, ekspertka od marek. Tworzy kursy i produkty cyfrowe, które pomagają kobietom przekuć pasję w dochodowy biznes. Założycielka i wieloletnia Prezeska DeeZee – jednej z najbardziej rozpoznawalnych i najszybciej rozwijających się love brand w Polsce. W 2020 roku znalazła się na okładce magazynu Forbes a w 2024 roku na okładce Forbes Women. W biznesie łączy analityczne myślenie z intuicją i ogromną wiarą w siłę dobrze dobranego zespołu.