Ciążowe stylizacje Rihanny

Styl Rihanny zawsze był odważny i eklektyczny, dzięki czemu gwiazda stała się ikoną dla milionów kobiet na całym świecie. W momencie kiedy artystka ogłosiła, że spodziewa się swojego pierwszego dziecka, zdecydowała również zmienić postrzeganie mody ciążowej. Od pierwszego publicznego zaprezentowania ciążowego brzuszka, co miało miejsce w styczniu tego roku, Riri nie przestaje zaskakiwać i wywoływać kontrowersji swoimi outfitami. Gwiazda, wraz ze swoimi partnerem A$AP Rocky'm, coraz chętniej pokazują się na różnych wydarzeniach, czemu za każdym razem towarzyszą stylizacje, które potrafią szokować. 

Ciążowy manifest Rihanny

Rihanna celowo wybiera ubrania, które łamią stereotypy związane z kobiecością w trakcie ciąży. Jest to manifest, który ma sprawić, że kobiety będą mogły się poczuć seksownie i dobrze w ciążowych kształtach. "W tej chwili naprawdę chcę promować ideę seksowności. Kiedy kobiety zachodzą w ciążę, społeczeństwo ma tendencję do sprawiania, że ​​czujemy się tak, jakbyśmy miały się schować, ukrywać swoją cielesność (...) Więc próbuję rzeczy, do których mogłabym nie mieć pewności, aby ich spróbować, zanim zaszłam w ciążę. Im bardziej cieńsze ramiączka, im więcej wycięć, tym lepiej dla mnie" - ujawniła w wywiadzie dla serwisu Refinery29.

Kolaż ELLE.pl z Instagrama @badgirlriri i Getty Images

Rihanna podczas Tygodnia Mody

Najgłośniejszą reakcję publiczności wywołały jednak ciążowe stylizacje Rihanny podczas trwającego w lutym i marcu Fashion Weeku. Na imprezę Caviara Kaspia w Paryżu, gwiazda wybrała fluorescencyjny kombinezon z dzwonami z kolekcji Stelli McCartney z sezonu wiosna-lato 2022, który, dzięki swoim wycięciom, uwydatniał brzuszek. Natomiast podczas pokazu Diora w trakcie PFW22, Riri pojawiła się w prześwitującej halce, w której widać było nie tylko brzuszek, ale także bieliznę piosenkarki.

Ciężarna Rihanna w nowej stylizacji. Znów mocno eksponuje ciążowy brzuszek

Rihanna ikoną stylu mody ciążowej?

Relacje z Instagrama @babba\

Już teraz popularne instagramerki i znane kobiety z branży modowej zaczęły czerpać inspiracje z ostatnich looków Rihanny. Na Instagramie możemy zobaczyć coraz więcej kobiet, które idąc w ślady piosenkarki, decydują się na pełną ciążową transparentność, rezygnując tym samym z kamuflażu ciążowych kształtów. Należą do nich między innymi Emily Weiss założycielka marki kosmetycznej Glossier czy Babba Canales Riviera założycielka firmy z produktami do włosów Ceremonia.