„Glamorous” - o czym opowiada nowy serial Netfliksa z Kim Catrall w roli głównej?

Kim Catral powraca w nowej roli! 65-letnia aktorka, pięciokrotnie nominowana do nagrody Emmy, wcieli się w postać weteranki złotej ery supermodelek - Madolyn Addison, założycielki prestiżowej linii kosmetyków butikowych sygnowanych jej nazwiskiem. Szansy na rozwinięcie firmy kobieta dopatruje się w młodym makijażyście - osobie queerowej i niedefiniujące swojej płci - Marco Mejii, którego zagra gwiazda YouTube’a, piosenkarz i aktor Ben J. Pierce, występujący na co dzień pod pseudonimem Miss Benny. Grany przez niego Mejii, poszukuje swojej życiowej drogi i próbuje dowiedzieć się co tak naprawdę oznacza bycie queer. Być może w odkryciu odpowiedzi na te pytania pomoże mu właśnie Madolyn.

„Glamorous” - znamy pełną obsadę nowego serialu Netfliksa

Właśnie ogłoszono pełną listę obsady. Już wiadomo, że w serialu oprócz Kim Catrall i Miss Benny, pojawią się także Jade Payton („Dynastia”), która wcieli się w asystentkę Madolyn - Venetię, Graham Parkhurst („The Umbrella Academy”, „Star Trek”), Zane Phillips („Fire Island”), który zagra syna Madolyn, czy Michael Hsu Rosen („Tiny Pretty Things”). Gościnnie wystąpią także Diana Maria Riva, która wcieli się w matkę Marco - Julię. W produkcji pojawi się także Lisa Gilroy i Mark Deklin.

Serial będzie składał się z 10 odcinków, a zdjęcia rozpoczną się już w lipcu i będą kręcone w Toronto. Nie wiadomo natomiast, na kiedy dokładnie zaplanowano premierę, jednak my już nie możemy się doczekać!

Kim Catrall - najważniejsze role aktorki

Kim Catrall swoją karierę aktorską rozpoczęła w sensacyjnym filmie pt. „Różyczka” Otto Premingera z 1975 roku. Reżyser porównał ją wtedy do absolutnej ikony filmu - Marilyn Monroe, jednak określenie to nie było pozytywne - Preminger uznał, że Catrall, tak samo jak Monroe jest beztalenciem aktorkim. Opinia publiczna nie zgodziła się z reżyserem i zaledwie rok później, Kim pojawiła się w musicalu „The Rocky Horror Picture Show”, w którym wcieliła się w postać Janet. Aktorka zagrała w latach 80. w wielu filmach, z których najgłośniejszym był „Manekin” z 1987 roku. Największy przełom w karierze przyniosła jej jednak kultowa postać Samanthy Jones z „Seksu w Wielkim Mieście”, dzięki której aktorkę i jej bohaterkę pokochały miliony kobiet na całym świecie.