Znaki zodiaku a emocje. Kto traktuje relacje z dystansem?

Skorpion: udaje, że ma serce z lodu

Skorpion będzie spowity tajemnicą, dopóki bardzo dobrze cię nie pozna. Nikt tak jak on nie chroni swoich uczuć, szczególnie na samym początku znajomości. Ta faza, niestety, może trwać miesiącami. Skorpion traktuje ludzi z dystansem, a jego postawa onieśmiela innych. Wydaje się zimny i bardzo niedostępny, chociaż w środku dzieje się coś wprost przeciwnego. Ma w sobie wachlarz głębokich emocji, które próbuje ukryć przed światem. Ciągle się boi, że ktoś nieznajomy za chwilę prześwietli jego intencje, dlatego gra złą minę do dobrej gry. Woli, aby jego potencjalne zagrożenie sądziło, że Skorpion nie ma serca. Wierzy, że zbytnia wylewność skończy się dla niego miłosną klęską.

Strzelec: nie chce doświadczać niczego, co złe

Strzelce przetwarzają emocje na swój własny, unikalny sposób. Mają niemalże nadprzyrodzoną zdolność do myślenia optymistycznie. 
Gdy jednak nie widzą jasnej strony sytuacji, udają, że ​​w ogóle ich to nie obchodzi. Ale czy naprawdę nie mają emocji i nie odczuwają strachu przed porażką? Strzelec kocha wolność na tyle, że wybiera oderwać się od wszystkiego, co może potencjalnie zranić jego uczucia. Serce Łucznika nigdy nie przestaje marzyć. Chociaż ten znak może oddać się rozrywkom i przykleić na twarz bananowy uśmiech, zawsze traci czujność wokół ludzi, którzy są dla niego strefą bezpieczeństwa. 

Koziorożec: inwestuje tylko w to, co jest pewne

Koziorożec tworzy dystans emocjonalny przez lata. Traktuje wszystko jak misję. Jego życie polega na przechodzeniu od jednego celu do drugiego, a miłość nie stanowi tutaj wyjątku. Ten osobnik ma aspiracje, marzenia i konkretną wizję swojej przyszłości. Wie, że związek wymaga ciężkiej pracy oraz poważnego zaangażowania. Jeśli czuje, że po drodze ktoś może go zranić, stwarza dystans, aby "zachować twarz". Chociaż wmawia sobie, że dba tylko o pracę, tak naprawdę pragnie kochać i być kochanym w zamian. Dla niego nic nie byłoby warte osiągnięcia, gdyby robił to tylko dla samego siebie. 

Wodnik: nie lubi, gdy ktoś bawi się w jego terapeutę

Dla Wodnika emocje to sfera prywatna, do której nikt nie ma dostępu. Ten znak zodiaku jest towarzyski - uwielbia poznawać nowych ludzi i czarować ich swoim ciętym dowcipem. Jednak gdy jego rozmowy z kimś nagle stają się zbyt inwazyjne, szybko tworzy wokół siebie fasadę. 
Bywa, że woli całkowicie oddzielić życie publiczne od swojej sfery prywatnej. To pozwala mu pielęgnować jego skomplikowany, emocjonalny świat. Związek z Wodnikiem wymaga zrozumienia dla jego potrzeby przestrzeni i prywatności. W przeciwnym razie wycofa się z relacji, gdy jego uczucia staną się zbyt poważne. Chociaż wydaje się oderwany, tak naprawdę cechuje go wielka wrażliwość. Po prostu woli samodzielnie przepracowywać swoje emocje.