Nieśmiałe znaki zodiaku - kto przoduje na tej liście?

Byk 

Byki są z natury ostrożne i dyskretne. Jako jeden ze znaków rządzonych przez Wenus, potrafią zachować stoicki spokój w większości sytuacji. Zazwyczaj mówią ściszonym głosem, bo nie chcą znajdować się w centrum uwagi. Po spotkaniach towarzyskich lubią odpocząć w ciepłej kąpieli z bąbelkami. Jako stały znak zodiaku, wybierają uziemienie i bezpieczeństwo ponad sytuacje, które są spontaniczne. Rozwijają się poprzez zaangażowanie w obrany przez siebie cel. Konsekwencja Byków sprawia, że zasługują na miano najbardziej godnych zaufania przyjaciół.

Rak 

Wrażliwość Raków idzie w parze z ich nieśmiałością. Osoby spod tego znaku zodiaku ostrożnie zawierają nowe znajomości. Jako znak wodny, są współczujące i budują wokół siebie komfortową przestrzeń. Niestety, pragnienie poczucia bezpieczeństwa może skłaniać Raki do wycofania się, jeszcze zanim się przed kimś otworzą. Pozwól im na ugoszczenie cię w domu, na ich pewnym gruncie, gdzie mogą na spokojnie cię poobserwować. Kraby otwierają swoje drzwi przed osobami, z którymi czują się jak z rodziną.

Skorpion 

Skorpiony to jedyny znak wodny rządzony przez Marsa. Osoby te z natury są asertywne i zorientowane na swoje cele. Niczego się od nich nie dowiesz. Utrzymują wszystko w głębokiej tajemnicy. Mają wąskie grono kilku wybranych przyjaciół, którzy przeszli zaawansowane testy zaufania. Ponieważ otwarcie się jest dla Skorpionów nie lada wyzwaniem, zwykle traktują ludzi z rezerwą. Jeśli kogoś polubią, zawierają przyjaźń na tak długo, jak to możliwe. Pod płachtą nieśmiałości Skorpiona kryje się silna, odważna osobowość. 

Koziorożec 

Koziorożce mają swoje chwile nieśmiałości. Jeśli wyraźnie dowodzą, radzą sobie dobrze. Zaczynają mieć problem dopiero w sytuacjach, kiedy dalszy ciąg wydarzeń jest nieprzewidywalny i zależny od innych. Ten stoicki znak ziemi staje się nieśmiały, kiedy w grę wchodzą zmienne emocje. Musi włożyć więcej wysiłku w okazywanie innym swoich uczuć. Koziorożec to urodzony przywódca, którzy ma problem z nadmierną powściągliwością.

Ryby 

Ryby są bardzo wrażliwe, dlatego starają się strzec swoich uczuć przed kolejnym zranieniem. Nie czują się komfortowo, gdy są w pomieszczeniu pełnym nieznajomych, co wcale nie jest dziwną reakcją. Raczej nie przedstawią się obcej osobie i wyślą paniczną wiadomość do przyjaciela, żeby jak najszybciej wybawił je z opresji. Nieśmiałość Ryb od razu widać na pierwszych randkach. Pozwalają, aby obiekt ich westchnień o wszystkim decydował i miał pełną kontrolę.

Znaki zodiaku, które nigdy nie przepraszają >>