Baran: prowokuje konflikty

Barany prowokują kłótnie z rodzeństwem. Uwielbiają udowadniać, że mają rację, nawet jeśli są najmłodsze w rodzinie. Zazwyczaj nie robią tego na poważnie. Dla nich to po prostu przednia zabawa. Zaczynają dyskusję na jakiś trudny temat, by następnie prowadzić ją w nieskończoność. Chociaż te debaty rozwścieczają rodzeństwo, zodiakalny rogacz czerpie z nich satysfakcję.

Byk: miewa ciche dni

Byki potrafią być niezwykle uparte. Jeśli ich rodzeństwo je zdenerwuje, mogą trzymać urazę przez bardzo długi czas. Karają swoich bliskich nieznośną ciszą. Zamiast podnieść głos, wolą torturować brakiem kontaktu. Lepiej nie "pożyczać" od nich żadnej rzeczy bez uprzedniego zapytania się o zgodę. 

Bliźnięta: nieustannie dokuczają

Bliźnięta mogłyby przez cały czas naśmiewać się ze swojego rodzeństwa. Znają ich wszystkie słabe punkty i dziwactwa. Czynią z tej wiedzy pole do ataku, który sprawia im czystą przyjemność. Czasami posuwają się za daleko - mogą popełnić wielką gafę publicznie. Jednak kochają bez względu na wszystko. 

Rak: denerwuje się, gdy reszta go nie słucha

Rakom bardzo zależy na rodzinie, więc traktują swoją rolę siostry/brata poważnie. Zawsze starają się zacieśniać więzi, więc kiedy bliscy nie znajdują dla nich czasu, zaczynają okazywać swoją frustrację. Nie mogą znieść myśli, że zależy im bardziej niż rodzeństwu. Lepiej uczestniczyć w ich domowych aktywnościach, żeby nie zostać zaatakowanym. 

Znaki zodiaku - najtrudniejsze charaktery >>

 

Lew: próbuje się rządzić

Lew zawsze chce przejąć kontrolę. Rywalizuje ze swoim rodzeństwem i robi każdą rzecz na swój własny sposób. Uważa, że zna się na wszystkim najlepiej. Wygrywa spory tylko dlatego, że nikt nie ma ochoty się z nim kłócić. Jednak gdy brat czy siostra Lwa zmagają się z jakąś trudną sytuacją, ten zawsze bohatersko staje w ich obronie i niesie bezinteresowną pomoc.

Panna: krytykuje życie innych

Panny powinny być jedynakami. Nie znoszą patrzeć, jak ich rodzeństwo popełnia ciągle te same błędy. Nieustannie zasypują je swoimi uwagami. Mają rażąco krytyczne opinie. Chociaż irytują swoim podejściem, gdyby nareszcie zostały wysłuchane, pewnie zapobiegłyby wielu problemom. 

Waga: mści się po cichu

Z natury Wagi są kompromisowe i unikają kłótni z resztą rodziny. Jednak to nie oznacza, że się nie denerwują. Kiedy rodzeństwo ma z nimi na pieńku, potrafią po cichu się mścić. Zamiast powiedzieć wprost co myślą, zgotują swoim bliskim surową nauczkę.

Skorpion: jest pamiętliwy

Skorpion nigdy nie zapomni żadnej krzywdy z dzieciństwa poczynionej mu przez jego rodzeństwo. Zna wszystkie sekrety swoich najbliższych i nie zawaha się użyć ich w przyszłości. Potrafi zadać cios wprost w czuły punkt, lecz trzeba go ku temu bardzo sprowokować. 

Ciemna strona każdego znaku zodiaku >>

 

Strzelec: bywa szczery do bólu

Strzelce nie mają żadnego filtra, zwłaszcza jeśli chodzi o ich własne rodzeństwo. Mówią pierwszą rzecz, jaka przyjdzie im na myśl, bez zastanowienia się, czy to obraźliwe. Prawdopodobnie rodzina tego znaku nieraz prosiła go o większą wrażliwość. Na swoją obronę zodiakalni łowczy odpowiadają, że po prostu są szczerzy. Przecież prawda jest lepsza niż kłamstwo.

Koziorożec: jest konkurencyjny

Dla Koziorożca życie to gra, w której to on musi być zwycięzcą. Zawsze konkuruje ze swoim rodzeństwem, nawet jeśli nie ma o co walczyć. Nie ma opcji, żeby przegrał w planszówkach. Często posuwa się do manipulacji. Cóż, trzeba przyznać, że na ogół mu wychodzi. W razie problemów, bliscy Koziorożca zawsze zwracają się do niego o pomoc. 

Wodnik: oddala się emocjonalnie

Wodnik kocha swoje rodzeństwo, ale ma problemy z okazywaniem uczuć. Emocje ujawnia poprzez działanie. Nie jest wylewny w swojej miłości. "Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu" to zdanie, które często wypływa z jego ust. 

Ryby: żyje w swoim świecie

Ryby kochają swoje rodzeństwo, ale zamykają się w bańce mydlanej. Chociaż rodzina oznacza dla nich świat, nieustannie żyją w swoich własnych fantazjach. Nawet kiedy przebywają z bliskimi, oddalają się myślami do swoich marzeń. Można poczuć się przy nich samotnie, jak gdyby nigdy nie było ich wokół. 

Jak kłamią znaki zodiaku? >>