"Kto najbardziej do mnie pasuje?" jest najczęściej zadawanym pytaniem w astrologii. Dopasowania zodiakalne od razu widać w przyjaźni i miłości. Znaki zodiaku, które do siebie pasują, intuicyjnie łączą się w pary. Niestety, ta zasada nie działa w przypadku totalnych przeciwieństw. Jeśli jesteś przygodowym Strzelcem, ugruntowany Byk zanudzi cię na śmierć. Z kolei Rak straci poczucie stabilności, wchodząc w związek z nieprzewidywalnym Wodnikiem. 

Dopasowanie zodiakalne nie gwarantuje udanego związku, ale może służyć jako ogólna wytyczna. Jeśli zdecydowałaś się na partnerstwo z kimś, kto zupełnie do ciebie nie pasuje, najpewniej połączyła was miłość karmiczna. 

Baran: unikaj Raka

Kochający zabawę, impulsywny Baran potrzebuje optymistycznego partnera. Kogoś, kto nie czuje strachu i wie jak za nim nadążyć. Nastrojowy Rak okaże się pomyłką. Wrażliwe dziecko księżyca oczekuje od partnera przewidywalności. Dopiero kiedy stąpa po stabilnym gruncie, otwiera się na przyjęcie miłości. Raka łatwo zranić. Szczery dowcip Barana z pewnością nieraz doprowadzi go do płaczu. To połączenie wymaga cierpliwości, jakiej nie posiada żaden z tych znaków. Ognisty Rogacz nie zechce obchodzić się z drugą połówką jak z jajkiem.

Byk: trzymaj się z daleka od Strzelca

Byk i Strzelec chcą od związku zupełnie innych rzeczy. Różnica charakterów wywoła między nimi poważne tarcie. Znak ziemi marzy o niezawodnym partnerze, który podziela jego pragnienie bezpiecznego oraz wygodnego życia. Z drugiej strony ognisty Strzelec pragnie wędrować i zgłębiać duchowe prawdy. Urodził się z misją bycia wolnym od wszystkiego, co mogłoby powstrzymywać jego rozwój. Szczególnie pieniędzy czy dóbr materialnych, do których Byk jest niezwykle przywiązany. 

Bliźnięta: uważaj na Skorpiona

Bliźnięta naturalnie ciągną do Skorpiona, który jest dla nich nieodkrytą tajemnicą. Znak powietrza w miłości polega na stymulacji intelektualnej. Z pewnością otrzyma to, czego pragnie, od wyzwolonego dziecka żywiołu wody. Jednak po przejściu fazy zauroczenia, ta dwójka szybko wytoczy sobie wojnę. Emocjonalny Skorpion chce dokopać się głębiej i może być zawiedziony powierzchownością Bliźniąt. Ma też tendencję do aktów zazdrości, które zazwyczaj kończą się źle.

Rak: strzeż się Wodnika

Rak potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, zanim wpuści kogoś do swojego serca. Najlepiej mu w związku z kimś ekspresyjnym i zaangażowanym emocjonalnie. Tą osobą z pewnością nie będzie Wodnik, który unika tradycyjnych sposobów okazywania miłości. Znak powietrza potrzebuje dużo czasu sam na sam, czym tylko urazi wrażliwy znak wody. Doświadczenia tej dwójki pogłębią lęk Raka, zamykając go na nowe romanse.

Znaki zodiaku, na których nie można polegać >>