Podczas Europejskiego Festiwalu Filmowego w Sewilli podano listę nominacji do Europejskich Nagród Filmowych (EFA). Aż pięć z nich otrzymała "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. Produkcja ma szansę otrzymać tytuł "najlepszego filmu europejskiego". Paweł Pawlikowski został nominowany w kategoriach: "najlepszy reżyser" i "najlepszy scenarzysta", odtwórca głównej roli męskiej w filmie - Tomasz Kot (filmowy Wiktor) powalczy o tytuł "najlepszego aktora", za to najlepszą aktorką może zostać Joanna Kulig (za rolę Zuli).

To kolejny sukces polskiego filmu. Przypomnijmy, że "Zimna wojna" jest także kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Paweł Pawlikowski odebrał już statuetkę dla "najlepszego reżysera" podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Produkcja została także doceniona m.in. podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Gala wręczenia EFA odbędzie się 15 grudnia. Inne filmy nominowane do nagród to m.in.: "Girl" (reż. Lukas Dhont),  "Border" (reż. Ali Abbasi), "Dogman"(reż. Matteo Garrone) i "Happy as Lazarro" (reż.  Alice Rohrwacher).