Wielkie święto telewizji za nami. W Los Angeles ponownie wręczono nagrody Emmy dla najbardziej wyróżniających się produkcji przeznaczonych na mały ekran. Tegoroczna stawka była wyjątkowo mocna. W głównych kategoriach o statuetki walczyły ostatnie (wyśmienite!) sezony „Zadzwoń do Saula” i „Ozark”, koreański przebój „Squid Game” czy debiutujące „Rozdzielenie”. Ostatecznie największe triumfy święciło HBO dzięki serialom „Sukcesja” i „Biały Lotos”, a także komediowy „Ted Lasso” produkcji Apple.

Równie ciekawie prezentowały się kategorie aktorskie. Wyróżnienie dla odtwórcy głównej roli męskiej powędrowało do Lee Jung-jae za brawurową kreację w „Squid Game”. Koreańczyk pokonał Briana Coxa, Boba Odenkirka, Adama Scotta i Jeremy'ego Stronga. Duża konkurencja była widoczna także wśród pań. Nominację otrzymały między innymi Laura Linney, Reese Witherspoon i Sandra Oh, ale decyzją głosujących wczorajszy wieczór należał do Zendayi. Gwiazda „Euforii” pojawiła się na scenie w zachwycającej kreacji Valentino i wypowiedziała kilka ciepłych słów pod adresem twórców serialu.

Zendaya z historycznym osiągnięciem. Gwiazda „Euforii” zdobyła drugą nagrodę Emmy w wieku zaledwie 26 lat

Zendaya odebrała nagrodę Emmy po raz drugi w swojej karierze. Jako 26-latka może poszczycić się tytułem najmłodszej posiadaczki dwóch złotych statuetek. Na początku swojej przemowy podziękowała HBO za „stworzenie bezpiecznej przestrzeni do pracy nad tak trudnym serialem”. Następnie zwróciła się w stronę showrunnera Sama Levinsona: „Dziękuję, że przedstawiłeś mnie Rue. Dziękuję, że we mnie wierzyłeś nawet w chwilach, kiedy mnie samej brakowało wiary”.

Sydney Sweeney narzeka na wysokość zarobków. Gwiazda serialu „Euforia” twierdzi, że jej oszczędności nie wystarczą na „półroczną przerwę od pracy” >>

Moim największym życzeniem jest, aby »Euforia« pomagała uzdrawiać ludzi. Chcę okazać wdzięczność wszystkim tym, którzy podzielili się ze mną swoją historią. Pragnę, żeby wszyscy darzący Rue uczuciem lub utożsamiający się z nią wiedzieli, że doceniam ich opowieści i nieustannie mi one towarzyszą” – kontynuowała wyraźnie wzruszona aktorka.

W trakcie uroczystej gali nie zabrakło również humorystycznych momentów. Gospodarz Kenan Thompson odniósł się do wieku Zendayi w jednym z żartów: „Zendaya właśnie skończyła 26 lat. To bardzo dziwna liczba w Hollywood. Jesteś wystarczająco młody, aby grać ucznia liceum, ale za stary na randki z Leonardem DiCaprio”.

Leonardo DiCaprio i Gigi Hadid „poznają się nawzajem”. Wspólni znajomi donoszą, że aktor i modelka spędzają ze sobą coraz więcej czasu >>