Law Roach zasłynął jako stylista Zendayi. W 2011 roku wziął pod swoje skrzydła niewyróżniającą się gwiazdkę Disneya, po czym konsekwentnie zdobywał dla niej tytuł ikony stylu i jednej z najlepiej ubranych kobiet w show-biznesie. Pochodzący z Chicago stylista był odpowiedzialny między innymi za bajkową suknię Kopciuszka zaprezentowaną na Met Gali, pajęczą kreację Valentino z premiery „Spider-Mana” i spektakularną naked dress, w której Zendaya przechadzała się po czerwonym dywanie w Wenecji. Nic dziwnego, że plotki o zaniechaniu dalszej współpracy z gwiazdą wywołały niemałe poruszenie wśród wielbicieli mody. Dlaczego zaledwie 44-letni Law Roach zamarzył o emeryturze?

Zendaya straciła stylistę przez wpadkę na tygodniu mody? Law Roach ogłasza emeryturę u szczytu kariery

Law Roach zapowiedział zakończenie kariery na Instagramie. „Dziękuję wszystkim, którzy latami wspierali mnie i moją karierę. Każdej osobie, która powierzyła mi swój wizerunek, jestem bardzo wdzięczny. Gdyby ten biznes dotyczył tylko ubrań, robiłbym to do końca życia, ale niestety tak nie jest! Polityka, kłamstwa i fałszywa narracja w końcu mnie dopadły. Wygraliście, a ja odpadam” – napisał w krótkim oświadczeniu.

W komentarzach nie brakuje głosów rozczarowania i wyrazów wsparcia. „Mam nadzieję, że to żart, bo bardzo by nam ciebie brakowało” – piszą zrozpaczeni fani. Obok próśb o ponowne rozważenie swojej decyzji pojawiają się pochwały za priorytetowe traktowanie zdrowia psychicznego. „Gdyby ludzie wiedzieli, jak naprawdę wygląda ta branża, byliby zbulwersowani. Pozostanie wiernym sobie jest jedną z najtrudniejszych rzeczy, jakie można zrobić” – czytamy pod postem. Internauci dodają idolowi otuchy i zapewniają, że zawsze będą wypatrywać jego powrotu: „Przesyłam ci uściski. Ten biznes jest wyczerpujący. Cokolwiek postanowisz zrobić, wiedz, że twoja sztuka jest doceniana, a my cię kochamy”, „Wycofaj się z dramatów, ale nie z mody. Piękno i kreatywność zawsze zwyciężą”, „Mam nadzieję, że dojdziesz do siebie i wrócisz do nas na własnych warunkach”.

Zendaya w staniku pod marynarką w zwierzęcy wzór. Aktorka lansuje printy w klimacie safari na tygodniu mody w Paryżu >>

Dlaczego Law Roach postanowił zrezygnować z fachu? Użytkownicy mediów społecznościowych próbują rozgryźć, co stoi za enigmatycznymi słowami „polityka, kłamstwa i fałszywa narracja”. Podejrzewają, że styliście, który pomógł wypromować między innymi Christophera Esbera czy Molly Goddard, nie w smak był kontrakt Zendayi z Louis Vuitton. Francuski dom mody miał podpaść wpływowemu „architektowi wizerunku” podczas paryskiego tygodnia mody. Na TikToku i Twitterze szeroko omawiane są nagrania z pokazu luksusowej marki. W kadrze uchwycono moment, w którym Zendaya siada w pierwszym rzędzie, a następnie wskazuje długoletniemu współpracownikowi miejsce za swoimi plecami. Mężczyzna jest wyraźnie niezadowolony z takiego przebiegu sytuacji. Internauci uznali, że zachowanie organizatorów było wyrazem braku szacunku dla ekscentrycznego miłośnika mody.

„To jemu zawdzięczamy wszystkie kultowe stylizacje Zendayi. Absolutnie zasłużył na pierwszy rząd. Podoba mi się, że pogardził miejscem na tyłach” – piszą fani stylisty. „Oczywiście, że powinien siedzieć obok Zendayi. Niesie tę branżę na własnych barkach, podczas gdy jego koledzy miotają się i dają nam drogie stylizacje w stylu Fashion Nova [amerykańska marka fast fashion – przyp. red.]. Jeśli odejdzie, nie będę winić go ani trochę”. Inni uważają, że reakcja stylisty, który po incydencie miał opuścić pokaz, jest przesadzona. „Nie widzę w tym nic lekceważącego. Ona jest jego klientką i bardziej rozpoznawalną osobą, a i tak ledwo znalazło się dla niej krzesło” – kontrargumentują. Która ze stron ma więcej racji?