Rue, Jules i Nate - co wydarzy się w życiu tych bohaterów? Od wielu miesięcy czekamy na nowe odcinki serialu "Euphoria"/"Euforia", ale producenci nic dotąd nie ujawnili na temat 2. sezonu. Kilka tygodni temu Zendaya podała, że na platformę i antenę trafią dwa nowe odcinki, co więcej, jeden z nich obejrzymy jeszcze w tym roku. Znamy już dokładną datę premiery!

Zendaya promuje nowe odcinki specjalne serialu "Euforia". Znamy datę emisji pierwszego na HBO!

Gwiazda zamieściła wówczas informację, że "dwa specjalne odcinki 'Euforii' pojawią się niedługo". Dziś już wiemy, że pierwszy z nich pojawi się w HBO na początku przyszłego miesiąca, a dokładnie 7 grudnia (w USA dzień wcześniej). Ale uwaga, to nie będzie część 2. sezonu serialu  "Euphoria"/"Euforia". Taką informację można znaleźć również na plakatach promujących nowy odcinek. Oba kadry zamieściła Zendaya na swoim Twitterze oraz instagramie. 

"Po tym, jak Jules zostawiła ją na stacji kolejowej, pierwszy odcinek specjalny jest o Rue, gdy (bohaterka, przyp. red.) celebruje Boże Narodzenie" - tak brzmi oficjalny opis premierowego odcinka "Euforii".

"Euforia"/"Euphoria": o czym jest ten kontrowersyjny serial HBO?

"Grupa licealistów stara się przeżywać swoje miłości i przyjaźnie oraz znaleźć swoje miejsce w świecie zdominowany przez media społecznościowe, w którym nie brakuje narkotyków i seksu" - możemy przeczytać w opisie przygotowanym przez HBO na temat pierwszego sezonu serialu. Główna bohaterka, 17-letnia Rue, wraca z odwyku i zastanawia się co zrobić dalej ze swoją przyszłością. Jej życie się zmienia, gdy poznaje transseksualną dziewczynę, Jules Vaughn, która przyjeżdża do miasta po rozwodzie rodziców. Poznajemy też szkolnych przyjaciół Rue. Każdy z nich ma jakąś tajemnicę, czy lęki. Niektórzy odkrywają siebie i swoją seksualność, inni po prostu chcą poczuć się częścią grupy.

W "Euforii" główną rolę zagrała Zendaya, a na planie partnerowali jej m.in. Hunter Schafer, Jacob Elordi, Algee Smith oraz Sydney Sweeney. Za pomysł, scenariusz, produkcję i reżyserię 5. odcinków odpowiadał Sam Levinson.

Amerykańska "Euforia"/"Euphoria" na HBO oparta jest na izraelskim pierwowzorze o tym samym tytule.