Przygotuj się na życiowy error: planeta komunikacyjna Merkury trzykrotnie zmieni swój kierunek wstecz w 2020 roku. W tym czasie spadną na nas bomby prawdy i kłopoty w podróży, a technologia zacznie szwankować. To szczególny okres, w którym wszystko może pójść nie tak. Retrogradacja Merkurego sprzyja konfliktom z bliskimi na skutek złego porozumienia oraz powoduje zapominalstwo. Zawiesza komputery i telefony akurat wtedy, gdy robimy na nich coś bardzo ważnego. Jest jak test wytrzymałości dla osobowości, trwający aż trzy tygodnie. Jeśli zdasz go pomyślnie, jesteś gotowa na wszystko, co planuje dla ciebie ten rok. Aż do następnej retrogradacji...

Horoskop miłosny na luty 2020 >>

Retrogradacja Merkurego 2020 - kiedy się zaczyna?

Pierwsza retrogradacja Merkurego w tym roku rozpoczyna się 16 lutego w Rybach i kończy 9 marca w Wodniku, jednak możesz odczuć ją już trzy tygodnie wcześniej, co w astrologii nazywa się "okresem cienia". Przygotuj się na liczne niespodzianki. Podczas tej fazy prawda nieuchronnie wyłoni się na powierzchnię, wszystkie tajemnice wyjdą na jaw. Merkury zarządza przesyłaniem informacji, lecz kiedy się cofa, przekaz bywa zakłócony. Przed retrogradacją warto zabezpieczyć hasłem wszystkie wrażliwe dane i wykonać kopię zapasową w iCloud. W przeciwnym razie możesz je utracić. Nie spiesz się też z podpisywaniem dokumentów, dopóki planeta się nie uspokoi. Trzymaj się z daleka od ważnych spraw i nie stawiaj filiżanki z kawą przy laptopie. Błędy będą cię słono kosztować. 

Retrogradacja Merkurego 2020 - co to?

Retrogradacja Merkurego to czas, gdy planeta komunikacji trzy lub cztery razy w roku mija Ziemię na swojej orbicie. Gdy okrąża zakręt, Merkury zwalnia i wydaje się, że się zatrzymuje, a potem obraca wstecz. Oczywiście tak naprawdę nie porusza się do tyłu, ale tworzy złudzenie optyczne w postaci cofania się. W astrologii Merkury rządzi przekazem informacji, podróżami oraz technologią. To właśnie te trzy obszary zaczynają być szalone w trakcie retrogradacji.

Czas retrogradacji Merkurego jest jak wkroczenie do nory Królika przez Alicję z Krainy Czarów. Będziesz dryfować pomiędzy przeszłością a szaloną teraźniejszością i spotykać na drodze osoby, z którymi masz jeszcze otwarty rachunek.

Retrogradacja Merkurego 2020 - jak na nas wpłynie?

Podczas retrogradacji Merkurego w Rybach nie zaczynaj niczego nowego. Skoncentruj się na tym, co niedokonane, i miało swój początek w przeszłości. Odnów swoje zobowiązania, zamiast podejmować nowe cele. Połącz się ze starymi przyjaciółmi, odśwież wnętrza, zrób coś, co dawniej sprawiało ci radość. Uważaj jednak, by w czasie retrospekcji nie odnowić starego romansu. Merkury już będzie dokonywać starań, by rozpalić iskrę pomiędzy tobą i jednym z twoich ex. Możliwe, że wpadniesz na niego na ulicy lub dostaniesz niespodziewaną wiadomość. Zazwyczaj ma to na celu domknięcie tego, co było między wami. Nie licz na przerodzenie się iskry w wielki płomień. 

Retrogradacja Merkurego 2020 - pozytywne aspekty

Retrogradacja i Merkury w jednym zdaniu wywołują niepokój. Jednak spójrzmy na to z innej strony. "Cofanie się" planety tworzy dla nas szansę na oczyszczenie atmosfery poprzez zakończenie ciągnących się spraw. Pora związać luźne końce i wyjść z bałaganu, by stworzyć sobie jasną wizję przyszłości. Skorzystaj z tego, co daje ta faza, a otworzy się przed tobą nowy początek. Im bardziej ogarniesz swój chaos, tym lepiej przeżyjesz szalony cykl Merkurego. W samodyscyplinie i oparciu się pokusom na pewno pomoże ci joga, medytacja oraz rytuały oczyszczające. Myśl dwa razy, zanim coś powiesz, czytaj dokładnie wiadomości, wyjdź z domu dużo wcześniej przed planowanym lotem oraz wykonaj kopię zapasową ważnych danych. W życiu codziennym praktykuj przebaczanie, aby uwolnić się od złych emocji i przygotować swoją duszę na nowy start.

Rytuały na oczyszczenie energii w domu >>

Spodziewaj się następnej retrogradacji Merkurego od 18 czerwca do 12 lipca w zodiakalnym Raku.