Nów księżyca w Wadze - powitanie jesieni

Nów księżyca w Wadze pomoże nam przywrócić harmonię w chaosie retrogradacji Merkurego. Tę fazę przywitamy 25 września, lecz jej wpływy odczujemy już w równonoc jesienną. Czas odzyskać utracone poczucie równowagi i zaleczyć rozdrapane rany. Księżyc reprezentuje podświadomość. Co się wydarzy, gdy połączy się z Wagą? Ta niebiańska kombinacja da nam siłę do przezwyciężenia pojawiających się przeszkód. W astrologii faza nowiu oznacza świeży start. To moment, gdy Słońce i Luna zrównują się ze sobą w tym samym znaku zodiaku. Dochodzi wtedy do duchowego resetu, który służy ustalaniu nowych intencji. Cokolwiek chcesz zacząć, zrób to właśnie teraz. Nie trać nadziei, że wreszcie się uda. 

Symbolem Wagi jest wyrównana szala. Ten znak zodiaku inspiruje do zaprowadzania harmonii w codzienności. Powietrze, jej żywioł, będzie paliwem dla wielu kreatywnych pomysłów. Tchnie w naszą stronę wiatry zmian, prowokujące nowe początki. Na głębszym poziomie wibracja Wagi dotyczy również współpracy. Wspiera egzystencję w zgodzie z naturą oraz innymi ludźmi. Kładzie nacisk na kompromis i wybaczanie. Pomaga też uwolnić się od toksycznych związków, by w zamian zaprosić do życia świeżą energię. 

Waga symbolizuje szalę, na której stawia się odważniki. Wskazuje na dążenie do życiowej harmonii poprzez równoważenie sił. 

Czy relacje, które aktualnie tworzysz, pomagają ci stworzyć życiową równowagę? A może przeciągają twoją szalę w dół? Nów w znaku Wagi pomoże ci zrozumieć, na czym polega równość w dawaniu i otrzymywaniu. Nie pozwoli ci marnować czasu na coś, co nie ma sensu na dłuższą metę. Waga pragnie, żeby życie każdej jednostki toczyło się na sprawiedliwych zasadach.

Energia nowiu a retrogradacje planet

W nowiu w Wadze słońce i księżyc znajdą się w rzadkiej koniunkcji z retrogradacją Merkurego. Ów aspekt może wywołać mętlik w głowie. Będzie nam trudno zadecydować, co chcemy zamanifestować w tej fazie. Dodatkowo Luna zmierzy się z Jowiszem, planetą, która wszystko powiększa. Emocje wezmą górę, a małe problemy mogą z łatwością przerodzić się w dramat. Uważajmy na te negatywne wpływy i przeczekajmy burzę, zanim podejmiemy ważne decyzje. W tej chwili należy skupić się na rozwiązywaniu wszelkich życiowych konfliktów. Zanim spiszesz w dzienniku swoje nowiowe intencje, ostrożnie przemyśl, czego naprawdę chcesz.

Energia nowych początków będzie szczególnie silna, ponieważ nów wydarzy w pierwszych dniach jesieni.

Październik będzie pracowitym czasem a to, jak wykorzystamy nów w Wadze, zadecyduje o całym miesiącu. Czas napełnić duchową spiżarnię obfitością, zanim dosięgną nas ciemne, zimne dni. Uhonorujmy wszelkie osobiste klęski lub początki, które miały miejsce w ostatnim półroczu. 

Rytuał na nów Księżyca w Wadze

Przygotuj kadzidła, 10 dużych jesiennych liści (lub kartek papieru), długopis i świecę. 

1. Zbierz swoje ulubione rytualne atrybuty i znajdź świętą przestrzeń, w której czujesz się komfortowo. Zapal świecę. 

2. Oczyść swoją rytualną przestrzeń, używając następującej formuły: „Oczyszczam tę przestrzeń swoim wewnętrznym światłem i energią pełną miłości. Ta przestrzeń jest teraz bezpieczna, chroniona i dostosowana do moich intencji. Jestem ci wdzięczna. Dziękuję ci."

3. Usiądź wygodnie i poddaj się kilkuminutowej medytacji. 

4. Po medytacji weź swoje liście i, trzymając pięć w jednej dłoni i pięć w drugiej dłoni, wyrecytuj następujące słowa lub powiedz, co czujesz w danej chwili: „Dziękuję Matko Ziemio za udostępnienie mi tych pustych tablic do napisania moich życzeń, ustalenia nowych manifestacji i oddania ich w ręce Wszechświata”.

5. Na pierwszych pięciu kartach zapisz, co chcesz przywołać w swoim życiu lub co chcesz otrzymać. W zależności od wielkości liści najłatwiej będzie po prostu trzymać się kilku słów kluczowych dla każdego liścia. Na kolejnych pięciu kartach zapisz, co chcesz oddać światu lub co chcesz ofiarować swojemu życiu i tym, których kochasz. Ponownie, w zależności od wielkości liści, możesz po prostu trzymać się kilku słów kluczowych dla każdego liścia.

6. Zastanów się przez chwilę nad tym, co napisałeś. Zwróć uwagę na to, z czym mogłaś się zmagać lub jakie uczucia i emocje pojawiły się w tobie w trakcie rytuału. Następnie wymieszaj wszystkie liście razem.

7. Wyjdź na zewnątrz pod ciemnością nocy i oddaj liście z powrotem do natury. Możesz zakopać je w ziemi lub w doniczce, ofiarować je wodzie czy wiatrowi, albo połączyć te dwa żywioły. Zrób to, co jest dla ciebie najłatwiejsze.

8. Po uwolnieniu swoich liści z powrotem do Matki Ziemi poświęć chwilę, aby poczuć połączenie z naturą żyjącą wokół ciebie. Jeśli chcesz, odmów prostą regułkę przy świecy: „Dziękuję Matko Ziemio za wszystko, co mi zapewniasz: gwiazdy na nocnym niebie, szelest liści poruszających się na wietrze, zachody i wschody słońca oraz za wszystkie inne dary natury. Jestem ci wdzięczna."

Zdmuchnij świecę w domu i zakończ swój rytuał. Bądź pewna, że w twoim życiu niebawem wszystko się ułoży. 

Horoskopy na jesień 2022: