Czym są zaklęcia miłosne?

Zaklęcia miłosne są jedną z najstarszych praktyk magicznych, zwłaszcza w kulturze słowiańskiej. Kiedyś rzucały je szeptuchy i guślarki, a do odprawienia czarów niezbędne były ziołowe mieszanki czy gałązki określonych roślin. Dziś czary miłosne wyglądają inaczej - sprowadzają się do manifestacji, czyli sekwencji słów wypowiadanych lub spisanych na kartce w określonych okolicznościach (np. podczas nowiu oraz pełni Księżyca). Czary i zaklęcia miłosne to biała magia, czyli taka, która pozwala na wywołanie zjawisk nadnaturalnych, ale bez udziału diabłów, demonów oraz wszelkich innych sił nieczystych. Jej działanie jest słabsze niż magii czarnej, ale przynajmniej nie ma skutków ubocznych. Służy przede wszystkim pomaganiu innym i ogólnym szerzeniu dobra. Magia, która odbywa się kosztem czyjejkolwiek krzywdy, nie może być określana jako biała.

Biała magia służy tym, którzy ją praktykują. Określone rytuały czy sekwencje zaklęć przyciągają do życia pozytywną energię, dając nam poczucie szczęścia i obfitości. 

Jednak pomiędzy białą a czarną magią istnieje bardzo cienka granica. Nawet gdy rzucamy pozytywne zaklęcia i odprawiamy dobre obrzędy, czary nie będą białe, jeżeli zostaną podszyte złymi intencjami. Pod żadnym pozorem magia miłosna nie może być wykorzystywana wobec mężczyzn, którzy są już szczęśliwie związani lub wyraźnie nie darzą cię sympatią. Ingerowanie w cudzą wolę może wywołać uczucie złe i sztuczne. Taki scenariusz raczej nie przyniesie pożądanych, długotrwałych efektów. Wiedz, że czarna magia nie jest bezinteresowna. Daje dużo, ale za wszystko chce zapłaty. Stosując nieczyste praktyki magiczne, możesz zmusić kogoś do tego, by cię kochał, ale cena zaklęcia będzie bardzo wysoka. Ryzykujesz utratą innej ważnej rzeczy lub bliskiej ci osoby, która pozostawi wyrwę w twoim sercu. Miej to uwadze zanim przystąpisz do odprawiania poważnych czarów. 

Zaklęcia miłosne ze zdjęciem

Jak zauroczyć mężczyznę swoich marzeń? Jeżeli czujesz, że nie jesteś obojętna facetowi, na którym bardzo ci zależy, możesz wypróbować proste zaklęcia miłosne ze zdjęciem. Nie potrzebna ci będzie żadna tajemna formułka czy zioła trudne do znalezienia. Biała magia wykorzysta energię twoich uczuć. Aby odprawić czar, powinnaś ze skupieniem wpatrywać się w zdjęcie ukochanego i wypowiadać na głos swoje dobre intencje. Ważne, żeby słowa pochodziły prosto z serca, więc nie zastanawiaj się nad tym, co powiedzieć. Czary miłosne ze zdjęciem można też odprawić w celu wzmocnienia istniejącego już uczucia, które zaowocowało związkiem. W tym celu potrzebne ci będą 2 zdjęcia - twoje i partnera. Przyda się też: słoik pszczelego miodu, olejek różany, czerwona świece, czerwona nić i nieużywana igła. Najpierw natrzyj świece olejkiem. Następnie złóż zdjęcia na pół, w taki sposób, aby wasze wizerunki znalazły się po stronie wewnętrznej. Boki fotografii przeszyj czerwoną nicią, po czym schowaj je do słoika z miodem. Na wieczku ustaw świecę. Zapal ją i przez cały czas wyobrażaj sobie wasze szczęśliwe życie. 

Zaklęcie miłosne "kochaj mnie"

Co zrobić w sytuacji, kiedy nie dysponujesz zdjęciem mężczyzny, którego darzysz coraz większym uczuciem? Możesz rzucić na niego zaklęcie "kochaj mnie". Wymaga ono odprawienia rytuału, do którego będzie ci potrzebny okrągły stolik, czerwony obrus, czerwona świeca, czerwona róża oraz dwie szpilki. Czar, o którym mowa, jest bardzo silny, więc aby wszystko potoczyło się dobrze, najpierw należy oczyścić swoją przestrzeń, np. za pomocą kadzidła z białej szałwii. Następnie na nakrytym stoliku postaw świecę i wbij w nią szpilki - pierwszą tuż u nasady knota, a drugą kilka minimetrów niżej. Ważne, żeby szpilki się krzyżowały. Po lewej stronie świecy połóż różę. Gdy zapalisz knot, nie przestawaj myśleć o swoim ukochanym. Wypowiedz następujące zaklęcie: "niech twe serce zapłonie jak ta świeca, a płomień niech wskaże ci moją duszę". Powtarzaj te słowa tak długo, aż świeca wypali się do punktu wyznaczonego przez drugą szpilkę. Zakończ ten rytuał spaleniem róży. 

Słowiańskie zaklęcia miłosne

Słowianie korzystali z wielu sposobów na przyciąganie i podtrzymywanie miłości. W naszej kulturze szczególną rolę odgrywały własnoręcznie zrobione amulety zwabiające ukochanego. Taki atrybut magiczny można wykonać z trzech wstążek - czerwonej, zielonej i białej. Zaplatamy je w warkocz, który następnie zakańczamy woskiem z czerwonej świecy. Na końcu talizman powinno się scalić woskiem z wierzbową gałązką. Słowiańska magia była na tyle silna, że panny mogły sobie nawet wywróżyć, kto w przyszłości zostanie ich mężem. W tym celu przykrywały stół białym płótnem, kładąc na nim dwa nakrycia - jedno dla siebie, a drugie dla przyszłego ukochanego. Następnie przed stołem ustawiały lustro, stawały przed nim nago i skupiały uwagę na swoim odbiciu. W myślach zapraszały przyszłego męża na wieczerzę, aż do momentu, gdy w tafli zwierciadła pojawiła się postać ich przyszłego wybranka. 

Zaklęcia miłosne podczas pełni Księżyca

Niezwykłą siłę wykazują też zaklęcia miłosne wypowiadane podczas pełni Księżyca. Według prastarych wierzeń ta faza wywiera najsilniejszy wpływ na sprawy ziemskie, gdyż Srebrny Glob staje w opozycji do Słońca. W jej trakcie powinnaś spisać na kartce wszystkie cechy swojego idealnego mężczyzny. Następnie złóż kartkę na pół, osmuż ją kadzidłem i schowaj do koperty. Prawą ręką zerwij płatki ze szkarłatnej róży, mocno je ściśnij, po czym zacznij myśleć o szczęśliwym życiu u boku partnera ze swoich snów. Płatki umieść w kopercie, zaklej ją, a w miejscu łączenia wykonaj pieczęć, składając pocałunek ustami pomalowanymi czerwoną pomadką. Bądź cierpliwa. Efekty swojego zaklęcia odczujesz w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. 

Słowiańskie obrzędy i zaklęcia miłosne >>