Retrogradacja Saturna w Wodniku 2022

Retrogradacja Saturna potrwa od 4 czerwca do 22 października. Będzie wyjątkowa, bo po raz ostatni na 28 lat wydarzy się w Wodniku. W astrologii Saturna postrzega się jako surowego nauczyciela zodiaku. Zadaje nam trudne lekcje do odrobienia, aby promować nasz wzrost i wydobyć nasz pełen potencjał. Za każdym razem, gdy Saturn jest aktywny, przynosi drastyczne przebudzenie. Jeżeli włożymy całe swoje serce w wymaganą przez niego duchową pracę, w zamian otrzymamy wspaniałe nagrody, które pozytywnie wpłyną na nasze życie. Czas umiejętnie skorzystać z wiedzy zdobytej podczas przeszłych doświadczeń. 

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 >>

Saturn to druga pod względem wielkości planeta w Układzie Słonecznym. Już w starożytnej astrologii został naznaczony silną symboliką. Jego nazwa oznacza "Żniwiarza" - rzymskiego boga plonów, którego atrybutem jest sierp. Reprezentuje ciężką pracę na roli, od przygotowywania gleby, po wysiew nasion, pielęgnowanie roślin, podlewanie, nawożenie, aż po zbiory i przygotowywanie zapasów na zimę.

Retrogradacja Saturna spowalnia tempo życia, skłania do refleksji i testuje cierpliwość. Planeta karmy uczy, że odkrywamy siebie, dopiero kiedy przestajemy uczestniczyć w gonitwie. 

Energia Saturna polega na wzięciu odpowiedzialności za podjęte decyzje, ustaleniu granic, budowaniu trwałych rzeczy i rozwiązywaniu problemów z autorytetem lub postacią ojca. Od 22 marca 2020 Saturn cofał się w Wodniku. W międzyczasie doświadczyliśmy poważnych globalnych zmian, które obaliły stare struktury. Chociaż Saturn zmusza do ciężkiej pracy, tym samym sprowadza na ziemię, nakłania do praktycznego myślenia i pomaga zaprowadzić w życiu porządek. Sprawia, że bierzemy odpowiedzialność za to, co w najlepszy sposób ukształtuje naszą przyszłość. Dzięki niemu osiągamy nowy poziom dojrzałości. W październiku 2022, gdy retrogradacja Saturna się zakończy, Wszechświat wynagrodzi nasze starania.

Retrogradacja w Saturnie 2022 - znaczące daty

Świadomie podejdź do tego, co wydarzy się w twoim życie wokół poniższych dat. Osoby, które skończyły 28-30 lub 57-59 lat podczas cyklu Saturna w Wodniku, szczególnie odczują wpływy tej planety, doświadczając ogromnej transformacji. 

  • 4 czerwca 2022 - Saturn wkracza w retrogradację
  • 23 października 2022 -  Saturn zakończy retrogradację
  • 7 marca 2023 - Saturn przeniesie się z Wodnika do Ryb

Jakie indywidualne lekcje Saturn zada każdemu z nas? Wszystko zależy od znaku zodiaku:

Retrogradacja Saturna - lekcja dla Barana

Nauczysz się otaczać ludźmi, którzy cię inspirują i wspierają twoje cele. Odkryjesz, w jaki sposób nadać głębszy sens swoim działaniom, aby ulepszać swoje otoczenie. Masz moc zmieniania świata, jeśli tylko podejmiesz współpracę z innymi. 

Retrogradacja Saturna - lekcja dla Byka

Zaakceptujesz to, że twoja kariera nie zawsze rozwija się w idealny sposób. Pomyśl o tym, co chciałabyś zmienić w tej sferze i daj sobie przestrzeń na powolny wzrost. Zamiast się poddawać, rzuć sobie bardziej wymagające wyzwania. W końcu nie od razu Rzym zbudowano. 

Retrogradacja Saturna - lekcja dla Bliźniąt

Sposób, w jaki decydujesz się postrzegać świat, kształtuje całe twoje życie. Jeśli mocno w coś wierzysz, Saturn zmotywuje cię do podjęcia działania w kierunku tej rzeczy. Nauczysz się, jak zachować otwarty umysł na pojawiające się możliwości. 

Retrogradacja Saturna - lekcja dla Raka

Kiedy bardzo ci na czymś zależy, zaczynasz się obawiać, że zaraz to stracisz. Ten lęk może sprawić, że wpdniesz w obsesję lub zdystansujesz się do tego, co w przyszłości mogłoby złamać ci serce. Saturn nauczy cię jak puścić chęć poczucia kontroli i przezwyciężyć irracjonalny strach. 

Retrogradacja Saturna - lekcja dla Lwa

Twoją lekcją będzie ustalenie nowych granic w relacjach. Jeśli dotychczasowe granice były słabe, obwiniasz się, że wszystko, co się stało, jest twoją winą. Z kolei, gdy te granice były zbyt mocne, unikasz wzięcia odpowiedzialności. Saturn pomoże ci znaleźć zdrową równowagę.

Retrogradacja Saturna - lekcja dla Panny

Nawyki, które tworzysz, w dużym stopniu wpływają na twoje ciało, zdrowie i samopoczucie. Saturn wskaże ci, w jakich sferach podjęte przez ciebie decyzje obniżają jakość twojego życia. Będziesz musiała to zmienić. Stawiaj małe kroki, ponieważ zmiany w rutynie zwykle zachodzą stopniowo.

Retrogradacja Saturna - lekcja dla Wagi

Życie powinno być pełne przyjemności, jednak gdy oddajesz się im bez limitów, przyjemne rzeczy nagle tracą znaczenie. Z drugiej strony, gdy odmawiasz sobie zabawy, budujesz w sobie zgorzkniałość. Znajdź harmonię pomiędzy pracą i zabawą, tak, abyś czuła się zainspirowana. 

Retrogradacja Saturna - lekcja dla Skorpiona

Zadbaj o swój dom, który jest filarem twojego życia. Jeśli unikasz pielęgnowania tej sfery, a energię wkładasz w pracę i przyjemności, zaczniesz odczuwać w sobie pustkę. Saturn poprosi cię również o uzdrowienie się z doświadczeń z wczesnego dzieciństwa. To właśnie one wpływają na twoje dzisiejsze podejście do rodziny.

Retrogradacja Saturna - lekcja dla Strzelca

To, co mówisz, ma znaczenie. Twoje słowa mają siłę tworzenia i zniszczenia. Popracuj nad sposobem komunikacji z innymi oraz zacznij słuchać ze zrozumieniem. Zastanów się dwa razy nad pomysłami, które decydujesz się przedstawić innym. Zapytaj siebie, czy to, co mówisz, naprawdę pokrywa się z twoimi wartościami. 

Retrogradacja Saturna - lekcja dla Koziorożca

Nie możesz przewidzieć kolejnego rozdziału swojej duchowej podróży, ale możesz duchowo się do niej przygotować. Popracuj nad pogłębianiem relacji z ludźmi, którzy są twoją podporą. Złapią cię, gdy upadniesz, a to już powinno dać ci poczucie bezpieczeństwa. Zbuduj pod sobą solidne fundamenty, aby zawsze stąpać po stabilnym gruncie.

Retrogradacja Saturna - lekcja dla Wodnika

Twoja relacja z samą sobą jest najważniejszym związkiem w twoim życiu. Czy jesteś swoją najlepszą przyjaciółką? Zamiast krytykować siebie za każdą drobną rzecz, wyciągnij pomocną dłoń do swojej duszy. Kto jak kto, ale ty udowadniasz innym, że jesteś samowystarczalna. 

Retrogradacja Saturna - lekcja dla Ryb

Wszystkie wielkie problemy istnieją wyłącznie w twojej głowie. Z zewnątrz wydają się o wiele mniejsze, niż je sobie wyobrażasz. Na to, co dzieje się w twoim umyśle masz wpływ tylko ty. Przejmij kontrolę i uwolnij się tego, co sprowadza cię w dół.