Retrogradacja Saturna w Wodniku 2022

Retrogradacja Saturna potrwa od 4 czerwca do 22 października. Będzie wyjątkowa, bo po raz ostatni na 28 lat wydarzy się w Wodniku. W astrologii Saturna postrzega się jako surowego nauczyciela zodiaku. Zadaje nam trudne lekcje do odrobienia, aby promować nasz wzrost i wydobyć nasz pełen potencjał. Za każdym razem, gdy Saturn jest aktywny, przynosi drastyczne przebudzenie. Jeżeli włożymy całe swoje serce w wymaganą przez niego duchową pracę, w zamian otrzymamy wspaniałe nagrody, które pozytywnie wpłyną na nasze życie. Czas umiejętnie skorzystać z wiedzy zdobytej podczas przeszłych doświadczeń. 

Horoskop miesięczny na czerwiec 2022 >>

Saturn to druga pod względem wielkości planeta w Układzie Słonecznym. Już w starożytnej astrologii został naznaczony silną symboliką. Jego nazwa oznacza "Żniwiarza" - rzymskiego boga plonów, którego atrybutem jest sierp. Reprezentuje ciężką pracę na roli, od przygotowywania gleby, po wysiew nasion, pielęgnowanie roślin, podlewanie, nawożenie, aż po zbiory i przygotowywanie zapasów na zimę.

Retrogradacja Saturna spowalnia tempo życia, skłania do refleksji i testuje cierpliwość. Planeta karmy uczy, że odkrywamy siebie, dopiero kiedy przestajemy uczestniczyć w gonitwie. 

Energia Saturna polega na wzięciu odpowiedzialności za podjęte decyzje, ustaleniu granic, budowaniu trwałych rzeczy i rozwiązywaniu problemów z autorytetem lub postacią ojca. Od 22 marca 2020 Saturn cofał się w Wodniku. W międzyczasie doświadczyliśmy poważnych globalnych zmian, które obaliły stare struktury. Chociaż Saturn zmusza do ciężkiej pracy, tym samym sprowadza na ziemię, nakłania do praktycznego myślenia i pomaga zaprowadzić w życiu porządek. Sprawia, że bierzemy odpowiedzialność za to, co w najlepszy sposób ukształtuje naszą przyszłość. Dzięki niemu osiągamy nowy poziom dojrzałości. W październiku 2022, gdy retrogradacja Saturna się zakończy, Wszechświat wynagrodzi nasze starania.

Retrogradacja w Saturnie 2022 - znaczące daty

Świadomie podejdź do tego, co wydarzy się w twoim życie wokół poniższych dat. Osoby, które skończyły 28-30 lub 57-59 lat podczas cyklu Saturna w Wodniku, szczególnie odczują wpływy tej planety, doświadczając ogromnej transformacji. 

  • 4 czerwca 2022 - Saturn wkracza w retrogradację
  • 23 października 2022 -  Saturn zakończy retrogradację
  • 7 marca 2023 - Saturn przeniesie się z Wodnika do Ryb

Jakie indywidualne lekcje Saturn zada każdemu z nas? Wszystko zależy od znaku zodiaku:

Retrogradacja Saturna - lekcja dla Barana

Nauczysz się otaczać ludźmi, którzy cię inspirują i wspierają twoje cele. Odkryjesz, w jaki sposób nadać głębszy sens swoim działaniom, aby ulepszać swoje otoczenie. Masz moc zmieniania świata, jeśli tylko podejmiesz współpracę z innymi. 

Retrogradacja Saturna - lekcja dla Byka

Zaakceptujesz to, że twoja kariera nie zawsze rozwija się w idealny sposób. Pomyśl o tym, co chciałabyś zmienić w tej sferze i daj sobie przestrzeń na powolny wzrost. Zamiast się poddawać, rzuć sobie bardziej wymagające wyzwania. W końcu nie od razu Rzym zbudowano.