Astrologia na kwiecień 2022 potwierdza, że ten miesiąc jest magiczny. Doświadczyłyśmy jedynej w życiu koniunkcji Jowisza z Neptunem, której wpływy wkrótce odmienią nasz los. Nowie i pełnie dziejące się po drodze dały nam cenne wskazówki na przyszłość. Z kolei nadchodzące zaćmienie Słońca nieuchronnie przyspieszy nasze przeznaczenie. Niebo stanie się całkowicie ciemne już 30 kwietnia podczas nowiu w Byku. Ponieważ będzie to rzadki drugi nów księżyca przypadający w miesiącu kalendarzowym, określa się go mianem "Czarnego Księżyca". Z tego powodu pierwsze zaćmienie w roku zapowiada się bardzo burzliwie. Każdy znak zodiaku powinien się dowiedzieć, czego się spodziewać w tym trudnym okresie.

Zaćmienia Słońca zawsze przypada w nów księżyca. Tym razem będzie nim Czarny Księżyc, który spotęguje działanie zjawiska.

Zaćmienie Słońca w nowiu w Byku - co zmieni?

Zaćmienia wywołują szybkie zmiany oraz nieoczekiwane zwroty akcji. Podobno "przyspieszają przeznaczenie". Powodują sytuacje, które i tak miałyby się wydarzyć w przyszłości, nawet jeśli w tym procesie nasze życie wywróci się do góry nogami. To zjawisko w tym roku połączy się ze znakiem Byka skoncentrowanym na pieniądzach, dobrach materialnych, rutynie czy ziemskich przyjemnościach. Pod jego wpływem zaćmienie Słońca może odebrać nam rzeczy, które cenimy. Coś się zakończy lub niespodziewanie otrzymamy nowe możliwości finansowe. Chociaż zaćmienia z reguły są chaotyczne, stabilna energia Byka pomoże nam zachować spokój w chwilach wstrząsów.

Nowie księżyca zawsze oznaczają nowe początki. Zaćmienie Słońca w Byku wprowadzi nas w nowy rozdział i wyznaczy dla nas zupełnie nowe ścieżki.

Sezon Byka - z jaką energią przywitamy maj? >>

Czarny Księżyc - to nie czas na manifestacje

Chociaż nowie księżyca sprzyjają manifestacjom, ten rytuał odradza się podczas zaćmienia Słońca. Zaufaj temu, co Wszechświat już wkrótce postawi na twojej drodze. Płyń z prądem niefortunnych wydarzeń. To właśnie one pomogą ci przejść do kolejnego etapu twojej duchowej ewolucji. Zaćmienia zaskakują, ale warto pamiętać, że zawsze stawiają nas tam, gdzie mamy być. Przybliżają do tego, co nieuniknione. Pod ich wpływem wszystko dzieje się szybko. Ta tendencja będzie szczególnie widoczna podczas zaćmienia w Czarnym Księżycu. W jego trakcie Uran stanie się aktywny, ściągając na nas liczne niespodzianki. Zwroty akcji wywołane przez to ciało niebieskie zwykle szokują i są niewygodne. Planeta przebudzenia wspiera nasz rozwój. Dopiero po czasie docenisz jej dary. 

Momenty przebudzenia mogą być bolesne. Jeśli pozwolimy sobie rozkwitnąć, zamiast chować głowę w piasek, ta energia doprowadzi nas do cudownych miejsc.

Jowisz i Wenus - światło na końcu tunelu

Podczas kwietniowego zaćmienia Słońca szczęśliwy Jowisz zrówna się z harmonijną Wenus. Ów połączenie pośle w naszą stronę pielęgnujące wibracje obfitości. Wenus jest naturalną władczynią Byka. Dzięki temu złagodzi jego wpływy w zaćmieniu. Będzie nam łatwiej dostroić się do nieoczekiwanej fali zmian. Ta kombinacja planet może również spełnić nasze odwieczne życzenia. Wynagrodzi tych, którzy ciężką pracą zasłużyli sobie na wyśnioną nagrodę. Chociaż zaćmienia Słońca nie sprzyjają wyznaczaniu nowych celów, to dobry moment, aby skierować swoją uwagę do wewnątrz i upewnić się, że jest się gotowym na przyjęcie prezentów Wszechświata.

Uziemiająca energia Byka pomoże nam przetrwać kosmiczny huragan i zakorzenić się w rzeczywistości. 

Pamiętaj - Byk jest znakiem zodiaku związanym z poczuciem własnej wartości. Zwróć uwagę na to, czym jest twoja wartość i gdzie odczuwasz jej niedostatek. Miłość do samej siebie okaże się antidotum na pojawiające się negatywne myśli. Dla wsparcia posłuż się naszą afirmacją dedykowaną zaćmieniu Słońca w Byku: „Szukam wyższego celu i okazji we wszystkim, co stanie mi na drodze. Jestem godna otrzymania szczęścia, miłości, dostatku i wszystkiego, co jest zgodne z moim najwyższym przeznaczeniem”.

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.