Opowieść o miłości założyciela słynnej manufaktury w Selb i jego ukochanej żony – księżnej Marii de Beurges, nie miałaby pewnie wiele wspólnego z historią designu, gdyby nie fakt, że właśnie na cześć Marii Philipp nazwał stworzony w 1916 roku serwis wykonany z białej porcelany, który okazał się być jednym z najbardziej popularnych wzorów wszech czasów! Mimo swoich szacownych ponad 100 lat, „Maria” nieustanie zaskakuje kolejnymi odsłonami. Znana dotąd w wersji białej i ponad 200 różnych dekoracjach, tym razem – jako „Maria En Vogue” – zachwyca za sprawą barwnych szkliw w odcieniu piaskowym i miętowym.

Kolorystyka z jednej strony nawiązuje do popularnego aktualnie trendu naturalnych, stonowanych odcieni, a równocześnie przywodzi na myśl stylistykę minionych wieków – z delikatnymi beżami koronek i subtelnościami pasteli. Przeniesienie elegancji białej porcelany na codzienny stół zaowocowało nową, uwspółcześnioną wersją, która nawiązuje do aktualnych tendencji! Co ciekawe, barwne glazury nadają nowy wyraz nie tylko całej kolekcji, ale także charakterystycznemu reliefowi z motywem granatowca, który zdobi brzegi poszczególnych elementów.

Wypukłe partie reliefu pokryte cieńszą warstwą szkliwa pozostają niemal białe, natomiast partie wklęsłe, w których warstwa szkliwa jest grubsza, nabierają koloru – ten sam relief zyskuje na przestrzenności, odsłaniając kunszt wykonania i złożony charakter dekoracji. „Maria” w nowej kolorystyce to bez wątpienia spotkanie współczesnego trendu mix&match z elegancją klasycznego serwisu. Sądzimy, że dwa pastelowe odcienie to dopiero początek i być może już niebawem „Maria” zaskoczy nas kolejną odsłoną i nowym intrygującym odcieniem!

Kolorów nie brakuje też w innych kolekcjach, które zwracają uwagę współczesną formą i równie uniwersalnym charakterem. Uwagę miłośników codziennej porcelany zwrócą kolekcje „Loft Colorus” oraz „Trend Colours” – propozycja londyńskiej pracowni Queensberry Hunt, która została odmieniona za sprawą barwnych szkliw w aż czterech odcieniach: „Arctic Blue”, „Ice Blue”, „Moss Green” i „Night Blue”.

Podobnie jak w przypadku charakterystycznego reliefowego zdobienia na elementach serwisu „Maria” i tutaj rozpoznawalna żłobkowana faktura po pokryciu porcelany barwnym szkliwem nabiera nowego wyrazu. Wśród wielu zalet tych kolekcji warto wymienić też aspekt praktyczny: elementy serwisu można ze sobą dowolnie łączyć tworząc komplet dopasowany do indywidualnych potrzeb. 

To jednak nie wszystko! Wchodzące w skład kolekcji kubki, filiżanki, salatery i talerze zostały wykonane z porcelany dokładnie takiej, jak legendarna „Maria”, co gwarantuje im trwałość i najwyższą jakość, czyniąc nowoczesne serie „Loft” i „Trend” idealnym zestawem, by cieszyć się porcelaną na co dzień! Zwłaszcza, że idealnie sprawdzają się również w kuchenkach mikrofalowych i zmywarkach. Prawda, że kuszące? Więcej inspiracji znajdziecie na w salonach marki i na  www.rosenthal.pl