Dopiero co pisałyśmy o prezencie, jaki Netflix sprawił fanom „You” / „Ty”, ogłaszając wcześniejszą datę premiery czwartego sezonu serialu. Teraz streamingowy gigant znów uchyla rąbka tajemnicy i udostępnia niewidziane wcześniej kadry z nadchodzących odcinków. Zdjęcia dają nam wgląd w codzienność Joe Goldberga po przeprowadzce do Europy. Przypominamy, że słynny stalker i miłośnik literatury udał się za ocean śladem Marienne Bellamy. Możemy domyślać się, że poszukiwania dawnej szefowej nie idą mu najlepiej. Wszystko wskazuje na to, że nowojorczyk osiadł w Londynie i tam niezmiennie wiedzie wypełnione książkami życie jako profesor Jonathan Moore. Na swojej drodze znów spotyka nieświadomych zagrożenia bohaterów, którzy nie zawsze potrafią oprzeć się jego urokowi. Czy zawczasu przekonają się o tym, że pozory mylą, a uprzejmy Amerykanin w rzeczywistości skrywa mrożącą krew w żyłach tajemnicę? Tego dowiemy się dopiero w przyszłym roku, ale już teraz możemy przyjrzeć się nowym postaciom!

„You” / „Ty”: Netflix pokazał zdjęcia z 4. sezonu serialu. Wiemy, jak wygląda nowy obiekt westchnień Joe Goldberga

Charlotte Ritchie jako Kate

mat. prasowe Netflix

Co zrozumiałe, największe zainteresowanie budzi Kate (w tej roli Charlotte Ritchie). Najprawdopodobniej to ona skradnie serce Goldberga. Jednak czy z wzajemnością? Z informacji udostępnionych przez Netfliksa wynika, że jest ona dyrektorką galerii sztuki, która wyróżnia się wyjątkową inteligencją, niezależnością i przenikliwością. Jest także bardzo lojalna wobec swoich przyjaciół, a szczególną opieką otacza Lady Phoebe. „Kate umawia się z rozrywkowym i egocentrycznym imprezowiczem Malcolmem. Kiedy Malcolm zaprasza Joe, amerykańskiego niezamożnego outsidera, do ich uprzywilejowanego świata, Kate nie tylko nie darzy przybysza sympatią, ale także podejrzewa, że coś z nim jest nie tak” – czytamy w opisie postaci.

Tilly Keeper jako Lady Phoebe

mat. prasowe Netflix

We wspomnianą Lady Phoebe wcieliła się Tilly Keeper. Najlepsza przyjaciółka Kate jest „równie słodka i miła, co bogata, sławna i chaotyczna”. Odkąd skończyła 15 lat, arystokratka jest nieustannie śledzona przez tabloidy i cieszy się dużym uznaniem w towarzystwie. Ma chłopaka Adama, amerykańskiego przedsiębiorcę, któremu kibicuje we wszelkich aspektach życia.

Stephen Hagan jako Malcom

mat. prasowe Netflix

Malcom (Stephen Hagan) jest – co za zbieg okoliczności – wykładowcą literatury. Łatwo jest się domyślić, że to w miejscu pracy natknął się na Joe Goldberga. Na swoje nieszczęście. Przesadny wysiłek umysłowy i noce spędzane nad książkami nie leżą jednak w jego naturze. Zdecydowanie bardziej pochłaniają go wyjścia ze znajomymi. Nie stroni od narkotyków i skoków w bok, a jego przyjaźń szybko może zamienić się w bullying.

Lukas Gage jako Adam

mat. prasowe Netflix

Ukochany lady Phoebe jest najmłodszym synem magnatów ze Wschodniego Wybrzeża, który nagminnie nie spełnia oczekiwań swojej rodziny. Adam (Lukas Gage) początkowo wydaje się ciepłym człowiekiem i duszą towarzystwa, ale często ukrywa swoje prawdziwe intencje i manipuluje najbliższymi, także swoją dziewczyną. „Z całych sił próbuje się wykazać, podejmuje ryzykowne decyzje i kieruje się zasadą, że dobry biznesmen zrobi wszystko, aby się wzbogacić”.

Ozioma Whenu jako Blessing

mat. prasowe Netflix

Lady Phoebe to nie jedyna arystokratka w otoczeniu Goldberga. Na wystawnych przyjęciach zetknie się również z nigeryjską księżniczką Blessing. Postać grana przez Oziomę Whenu ma na koncie kilka stopni naukowych i wiele sukcesów w biznesie. Młoda kobieta kocha zabawę, jest bezkompromisowa dla przyjaciół z uniwersytetu i beztrosko stawia odważne zawodowe kroki, co wielokrotnie jej się opłaciło. „Jaki jest jej sekret? Uważa, że wszyscy żyjemy w symulacji, więc tylko głupcy powstrzymują się przed robieniem tego, co chcą”.

Aidan Cheng jako SImon

mat. prasowe Netflix

Do mniej towarzyskich osób zaliczyć należy Simona, w którego wcielił się Aidan Cheng. Jego postaci trudno jest zaimponować, a do tego brzydzą go pogawędki i nieznajomi. Mimo to ze względu na swoje zainteresowanie sztuką z pewnością znalazłby wspólne tematy z Kate. „Wykształcony w Oksfordzie syn chińskiego magnata technologicznego udowodnił światu, że jest godnym podziwu artystą” – czytamy w materiałach promocyjnych.

Niccy Lin jako Sophie

mat. prasowe Netflix

Introwertyczny Simon nie przyjechał do Wielkiej Brytanii sam. Na co dzień może liczyć na wsparcie swojej siostry Sophie (Niccy Lin). Bohaterka opisywana jest jako nieco rozpieszczona, ale przedsiębiorcza influencerka. Choć wydaje się kapryśna i całkowicie pochłonięta negocjowaniem stawek za posty reklamowe, czujnie obserwuje Simona i jest zawsze gotowa do niesienia mu pomocy. A znając serial „You”, ta może okazać się niezbędna.

Eve Austin jako Gemma

mat. prasowe Netflix

Kolejna potencjalna partnerka profesora Moore'a? Przed Wami Gemma (Eve Austin), której jedynym zajęciem są huczne wydarzenia dla uprzywilejowanych absolwentów Oksfordu, pokazy mody i randki. „Jest rozrywkową przyjaciółką, z którą można świetnie się bawić, ale jej pełne wygód życie sprawiło, że jest szokująco ślepa i zaskakująco pozbawiona empatii w stosunku do biedniejszych osób”.

Dario Coates jako Connie

mat. prasowe Netflix

Na korytarzach Uniwersytetu Oksfordzkiego nieraz mijał się z Kate i Phoebe, a teraz jest „głośnym i pyskatym” uczestnikiem ich wystawnych spotkań. Connie (Dario Coates) niezwykle trafnie obrazuje znaczenie słowa posh – uwielbia szykowne ubrania, wyścigi konne i zakrapiane imprezy. Jego postępowanie świadczy o tym, że nigdy nie musiał mierzyć się z poważnymi problemami ani konsekwencjami swoich działań.

Ben Wiggins jako Roald

mat. prasowe Netflix

Do członków wpływowej socjety zalicza się także Roald, którego zagrał Ben Wiggins. To atrakcyjny i ceniący sobie dobry gust dżentelmen, wywodzący się z arystokratycznego rodziny z tradycjami. „Nazwiska jego krewnych widnieją na licznych ważnych budynkach w całej Europie, a on odznacza się doskonałymi manierami [...], ale wśród znajomych krążą pogłoski o jego ciemnej stronie”.

Amy Leigh Hickman jako Nadia

mat. prasowe Netflix

Następną oczytaną postacią, z którą Joe mógłby znaleźć wspólny język, jest Nadia (Amy Leigh Hickman). Bohaterka aspiruje do bycia poważaną pisarką. W oczach nieuważnego obserwatora może być przykładem otwartości i przebojowości, ale w głębi duszy dręczy ją niepewność. „W przeszłości popełniła kilka poważnych błędów, które teraz mogą zniszczyć jej poukładane życie” – zapowiadają twórcy, zaznaczając, że Nadia zwróci się po pomoc do niewłaściwych osób...

Ed Speleers jako Rhys

Lekkim piórem pochwalić może się także Rhys. Popularność przyniosła mu książka biograficzna, przez którą wielu czytelników zaczęło widzieć go w świecie polityki. Postać grana przez Eda Speleersa dorastała w biedzie i nadal zmaga się z traumatycznymi wspomnieniami. „Teraz z łatwością porusza się wśród socjety, ale jednocześnie jest w stanie przejrzeć wszystkich otaczających go ludzi”.

10 najlepszych filmów świątecznych. Tytuły znane i lubiane, które chętnie oglądamy co roku. Co warto obejrzeć? >>

Filmy świąteczne na Netflix. Poznaj najlepsze i najpopularniejsze komedie świąteczne. Co warto obejrzeć jeszcze przed Bożym Narodzeniem? >>

„You” / „Ty”: data premiery czwartego sezonu

To jednak nie koniec niespodzianek. Netflix zapowiada, że po thrillerze flirtującym z motywami powielanymi przez twórców komedii romantycznych, opowieści o zemście i rodzinnym koszmarze w duchu noir rozgrywającym się na sennych przedmieściach nadeszła pora na klasykę kryminału. W 4. sezonie do głosu mają dość tajemnicze morderstwa znane z kart powieści Agathy Christie. Zagadkowe śledztwa uczynią życie Joe Goldberga (Penn Badgley) jeszcze bardziej skomplikowanym.

Nowe odcinki „You” / „Ty” pojawią się w katalogu serwisu tuż przed walentynkami, a dokładniej 9 lutego. Z troski o to, abyśmy nie spędzili całego święta zakochanych przed ekranem, serial podzielono na dwie części. Binge-watching czeka nas więc także 9 marca.