Co to jest Yellow Peel?

Yellow Peel, czyli żółty peeling, to wielofazowy zabieg, który mimo swojej delikatności oddziałuje na kilka warstw skóry. Preparat, którego używa się podczas kuracji cechuje się silnie żółtym zabarwieniem i właśnie stąd wzięła się nazwa tego zabiegu. W skład peelingu wchodzą takie substancje jak kwas azaleinowy, bisabolol, kwas retinowy, witamina C, kwas kojowy oraz kwas fitowy. Złuszczają one wierzchnie warstwy skóry, stymulują ją do odnowy, a tym samym pomagają usunąć przebarwienia, zmarszczki czy niedoskonałości. Skuteczność zabiegu podkręca obecność substancji anti-aging, takich jak wspomniana już witamina C czy retinol.

Yellow Peel dzieli się na 4 fazy:

1 FAZA – PRE PEEL. Twarz zostaje oczyszczona za pomocą preparatu zawierającego 20 % kwas glikolowy.

2 FAZA – PEELING WSTĘPNY. Peeling wstępny to inaczej peeling powierzchniowy, który wykonuje się w celu usunięcia pierwszej warstwy zrogowaciałego naskórka.

3 FAZA – PEELING ŻÓŁTY. Na tym etapie na twarz nakłada się żółtą maskę. Istnieją cztery warianty tego zabiegu, które różnią się między sobą intensywnością działania preparatu. Mamy do wyboru:

- peeling bardzo powierzchniowy – najdelikatniejszy wariant. Żółtą maskę nakłada się na 30 minut i zmywa wodą. Czynność ta powtarzana jest około trzech razy;

- peeling powierzchniowy – czynności z żółtą maską powtarza się do momentu wystąpienia różowego zarumienienia na skórze. Zwykle wystarczą do tego cztery warstwy;

- peeling średnio-głęboki – polecany kobietom o ciemnej karnacji skóry. Czynności z maską powtarzane są aż do momentu wystąpienia silnego zaczerwienienia skóry, co zwykle następuje po około 5 warstwach;

- peeling głęboki – zalecany posiadaczkom jasnej karnacji skóry. Maskę Yellow Peel aplikuje się na skórę aż do pojawienia się bardzo silnego rumienia i obrzęku, na co potrzeba od 7 do 8 warstw.

4 FAZA – POST PEEL. Na uwrażliwioną skórę nakłada się krem wazelinowy, który ma za zadanie ją zabezpieczyć, zapobiec przesuszeniu i odbudować jej barierę hydrolipidową.

Yellow Peel – efekty

Końcowe efekty stosowania zabiegu Yellow Peel są uzależnione od rodzaju leczonego schorzenia oraz typu skóry, który został poddany peelingowi. Musisz przygotować się na to, że bezpośrednio po jego wykonaniu skóra będzie zaczerwieniona, obrzęknięta i lekko żółta. W kolejnych dniach zaobserwujesz jej intensywne złuszczanie się, dlatego tak ważne jest, aby w tym czasie unikać kontaktu ze słońcem i stosować wysoki filtr SPF 50 chroniący przed promieniowaniem UVA i UVB.

Yellow Peel wyraźnie regeneruje, rozjaśnia i odmładza skórę twarzy. Efekt ten będzie widoczny już w pierwszym tygodniu od momentu wykonania zabiegu. Jeśli zależy ci na redukcji blizn potrądzikowych i rozjaśnieniu silnych przebarwień, na efekty musisz poczekać nieco dłużej. Zazwyczaj są one zauważalne po drugim zabiegu. Chcąc stale cieszyć się efektami żółtego peelingu, takimi jak zagęszczenie skóry, spłycenie zmarszczek czy redukcja zmian trądzikowych, należy powtarzać go systematycznie, najlepiej w miesięcznych odstępach.

Yellow Peel – opinie

Długo zastanawiałam się nad tym czy warto wydać kilkaset złotych na peeling twarzy, ale w końcu się zdecydowałam i śmiało mogę powiedzieć, że nie żałuję. Wreszcie pozbyłam się większości przebarwień po trądziku, które były moim ogromnym kompleksem. Myślę, że jeszcze to powtórzę.” – Neemnjonavel, wizaz.pl

Miałam do czynienia już z wieloma zabiegami na trądzik, takimi jak peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja, ale dopiero żółty peeling zrobił na mnie naprawdę pozytywne wrażenie. Jest dość drogi, ale warto go stosować przynajmniej raz na 3 miesiące, żeby zapomnieć co to trądzik.” – gość, kafeteria.pl

Szukałam czegoś co poprawi ogólny stan mojej dojrzałej cery i polecono mi właśnie Yellow Peel. Na początku byłam przerażona tym jak skóra wyglądała po zabiegu, ale teraz, dwa tygodnie później, jestem bardzo zadowolona. Moja cera jest jaśniejsza i wygląda po prostu zdrowiej.” – beautttyfriccck78, szafa.pl

Yellow Peel – przeciwwskazania

Mimo, że Yellow Peel jest najdelikatniejszym i najmniej inwazyjnym ze wszystkich peelingów chemicznych, może prowadzić do wystąpienia skutków ubocznych. Z tego powodu nie należy wykonywać go samodzielnie w domu, ponieważ brak specjalistycznej wiedzy może okazać się naprawdę szkodliwy dla skóry. Chcąc poddać się zabiegowi Yellow Peel, wybierz gabinet doświadczonego lekarza lub kosmetologa.

Komu nie zaleca się stosowania żółtego peelingu?

- osobom borykającym się z wirusowym, grzybiczym lub zapalnym schorzeniem skóry, 

- kobietom w ciąży i przebywającym w okresie laktacji, 

- alergikom i osobom wykazującym wrażliwość na którykolwiek ze składników peelingu, 

- pacjentom z zaburzeniami natury psychicznej,

- osobom, które w swoim domowym rytuale pielęgnacyjnym stosują preparaty zawierające retinoidy.

Inne poważne przeciwskazania to teleangiektazje, zapalenie tkanki łącznej, a także liczne znamiona melanocytowe obecne na skórze.

Yellow Peel – cena

Cena Yellow Peel jest zależna od poziomu intensywności zabiegu. Najtańszy jest peeling bardzo powierzchniowy – jego cena oscyluje wokół 300 zł. Peeling powierzchniowy, który pozwala na lekkie odświeżenie skóry, to koszt około 400 zł. Jeśli zależy ci na spłyceniu drobnych zmarszczek, powinnaś poddać się peelingowi średnio-głębokiemu, którego przeciętna cena to 500 zł. Natomiast peeling głęboki, mogący zniwelować przebarwienia i blizny po trądziku, to koszt ok. 600 zł.

Czytaj też: Kwasy na twarz - rodzaje i efekty zabiegów. Jak stosować kwasy w domu?