"X": nowy horror dla fanów gatunku z plejadą gwiazd

Najnowszy horror zatytułowany "X" wyreżyserowany będzie przez Ti Westa - amerykańskiego filmowca z bogatym katalogiem horrorów tzw. klasy B. Najsłynniejsze jego produkcje to film o duchach "The Innkeepers" z 2011 roku oraz "The Sacrament" z 2014 - horror, w którym dwóch dziennikarzy pomaga znaleźć swojego współpracownika, gdy ten ucieka z domu, aby przyłączyć się do kultu religijnego. Obie produkcje zdobyły garść nagród na festiwalach, takich jak Toronto Film Festival czy SXSW. Ti West został ostatnio zaangażowany również w produkcje odcinków telewizyjnych horrorów, takich jak "Egzorcysta". "X" to pierwszy crossover reżysera z A24. Tytuł został nakręcony w Nowej Zelandii zeszłej wiosny.

"X" - fabuła najnowszego horroru

Film "X" przedstawia mroczne zmagania ekipy, która wynajmuje wiejski domek w Teksasie w celu dyskretnego nakręcenia filmu pornograficznego. Zostają jednak przyłapani przez sąsiadów, przerażającego emeryta i jego żonę. Ich plany zostają pokrzyżowane, gdy po zmroku dochodzi do pewnych aktów przemocy.

W 1979 roku grupa młodych filmowców postanowiła nakręcić film dla dorosłych w wiejskim Teksasie. Jednak ich starsi gospodarze przyłapują ekipę na gorącym uczynku. Obsada wkrótce wdaje się w desperacką walkę o życie - czytamy w opisie filmu.

Obsada horroru "X". Zobacz zwiastun nowego horroru

W obsadzie horroru zobaczymy m. in. Mię Goth. Aktorka wcieli się w gwiazdę filmu dla dorosłych, który zespół chce nakręcić. Obok niej pojawią się Brittany Snow ("Pitch Perfect"), a także Jenna Ortega oraz raper Kid Cudi.

Premiera zapowiedziana została na 18 marca tego roku.