Margot Robbie: pierwsza rola aktorki i najgłośniejsze filmy w karierze Australijki

Pierwszą rolą Margot Robbie było wcielenie się w Donnę Freedman w słynnej australijskiej operze mydlanej "Sąsiedzi" (tytuł emitowano w latach 1985-2022, a Robbie pojawiła się na planie serialu w 2008 roku). Początkowo jej bohaterka miała być tak zwanym "guest character", ale producenci szybko dodali ją do głównej obsady. Serialowa Donna była fanką muzyka Ty Harpera, na punkcie którego miała wręcz obsesję, co więcej, bardzo pragnęła akceptacji i posiadania przyjaciół. Potem scenarzyści zmienili ją w bardziej przystępną, wręcz uwielbianą, ale pewną siebie bohaterkę. Na przestrzeni kolejnych lat Donna wyszła za mąż za Ringo Browna (grał go Sam Clark) i miała romans z Andrew Robinsonem (w tej roli Jordan Patrick Smith). Ostatni raz Margot Robbie wystąpiła jako Donna 26 stycznia 2011 roku. Aktorka pojawiła się na planie serialu w finałowym odcinku 28 lipca 2022. 

Warto dodać, że w tej samej produkcji zaczynali m.in. Kylie Minogue, Russell Crowe, Liam Hemsworth, Bella Heathcote, Natalie Imbruglia, czy Guy Pearce.

Margot Robbie, 2009 rok

Jeśli chodzi o film pełnometrażowy, Margot Robbie zadebiutowała w obrazie "Vigilante", gdzie wcieliła się w Cassandrę. W filmografii urodzonej w 1990 roku aktorki znajdziemy też takie tytuły jak "Wilk z Wall Street" (to dzięki tej roli Robbie udało się wybić!), "Czas na miłość", "Big Short", "Focus", "Tarzan: legenda", "Maria, królowa Szkotów", "Babilon", "Amsterdam". Najbardziej komentowano udział we wspomnianym "Wilku" u boku Leonardo DiCaprio, a także w  "Legionie samobójców" (zagrała w nim niekonwencjonalną Harley Quinn), "Jestem najlepsza. Ja, Tonya" (gdzie wcieliła się w kontrowersyjną łyżwiarkę Tonyę Harding), "Gorący temat", czy w "Pewnego razu... w Hollywood" Quentina Tarantino. Powód? Margot wcieliła się w brutalnie zamordowaną aktorkę i żonę Romana Polańskiego, Sharon Tate. W tym roku na ekrany wejdzie "Barbie", który już wywołuje spore kontrowersje, a nie doczekaliśmy się nawet oficjalnego trailera produkcji w reżyserii Grety Gerwig. Tytułową rolę otrzymała właśnie Robbie, a u jej boku pojawią się też Ryna Gosling (Ken), Emma Mackey, Kate McKinnon, Will Ferrell oraz America Ferrera.

Na potrzeby angażu do "Legionu Samobójców" Margot Robbie nauczyła się wstrzymywać oddech pod wodą na pięć minut, a na pół roku przed rozpoczęciem zdjęć do produkcji zaczęła trenować gimnastykę, boks, powietrzne akrobacje oraz trening z bronią.

Co ciekawe, była rozważana do głównej roli w filmie "Obiecująca. Młoda. Kobieta.". Rolę otrzymała w końcu Carey Mulligan (otrzymała nominację do Oscara w 2021 roku), a Robbie zajęła się produkcją tytułu. Margot była też brana pod uwagę do roli Anastazji Steele w filmie "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Ostatecznie wcieliła się w nią Dakota Johnson. Miała zagrac w "Nienasyconych" oraz w "Pakcie z diabłem", ale z powodu napiętego grafiku musiała zrezygnować z projektów. Obie role przejęła wówczas wspomniana Dakota Johnson.

Czy Margot Robbie zdobyła Oscara?

Mimo wielu świetnych ról Margot Robbie nie zdobyła jeszcze upragnionego Oscara, choć była tego bliska. Australijka ma na konice dwie nominacje do tej nagrody - za pierwszoplanową rolę w "Jestem najlepsza. Ja, Tonya" (2017), oraz drugoplanową w komentowanym szeroko "Gorącym temacie" (2019). Margot Robbie może też pochwalić się trzema nominacjami do Złotych Globów za filmy "Babilon" (2022), "Gorący temat" i "Jestem najlepsza. Ja Tonya", a także pięcioma do nagród BAFTA za "Pewnego razu... w Hollywood", "Gorący temat", "Maria, królowa Szkotów", "Jestem najlepsza. Ja, Tonya" oraz w kategorii "Rising Star".

Mamy nadzieję, że gwiazda w końcu zostanie doceniona za swoje role, bo przecież krytycy i widzowie ją uwielbiają. 

Ile wzrostu ma Margot Robbie?

Co ciekawe, wielu internautów zastanawia się nad tym i szuka odpowiedzi na to zagadnienie w internecie. Margot Robbie oficjalnie mierzy 168 cm wzrostu. 

Margot Robbie: status związku. Jest mężatką czy singielką? Ma dzieci?

Panowie, mamy dla was przykrą wiadomość - Margot Robbie jest od dawna zajęta! Od 2013 roku jest w związku z Brytyjczykiem Tomem Ackerleyem, wówczas asystentem reżysera, a dziś producentem filmów (razem prowadzą firmę LuckyChap Entertainment). Przyszli małżonkowie poznali się na planie filmu "Francuska suita". Para rzadko pojawia się razem na oficjalnych galach, a o wspólnym wywiadzie media mogą zapomnieć. W grudniu 2016 roku zakochani wzięli ślub w australijskim Byron Bay. 

Na co dzień mieszkają w kalifornijskim Venice Beach, nieopodal Los Angeles. W tej samej okolicy mieszkają Fiona Apple, Emilia Clrake, Tom Felton, Sky Ferreira, czy Anna Paquin.

Margot i Tom na razie nie doczekali się dzieci. 

Margot Robbie: który partner ekranowy najlepiej całuje według aktorki?

Diego Calva i Margot Robbie

Kilka miesięcy temu głośno było o scenie pocałunku między Margot a Bradem Pittem, której nie było w scenariuszu "Babilonu". Jak do niej doszło?

"W »Babilonie« Nellie całuje wiele osób. Dodałam od siebie jednego buziaka, którego nie było w scenariuszu. Nagrywaliśmy sekwencję z przyjęcia. Moja bohaterka podeszła do postaci Brada i Katherine, pomyślałam: »Pieprzyć to, po prostu ich pocałuję i zobaczymy, co się stanie«. Byli w lekkim szoku. Nie wiem, czy nie wycięto tego w montażu” - przyznała aktorka w rozmowie z magazynem W. 

Robbie całowała już innych (i do tego bardzo znanych!) aktorów na planie, ale który z nich ma najlepsze umiejętności w tej dziedzinie? 

"Wszystkie moje przyjaciółki zawsze pytają, który z nich najlepiej całuje. Diego [Calva – przyp. red.] jest najlepszy, ponieważ siedzi tu teraz obok mnie” – zażartowała w trakcie wywiadu promującego film "Babilon". „Chcecie usłyszeć moją szczerą opinię? Wskazałabym na brytyjskiego aktora Maxa Ironsa. Zrobiliśmy razem skromny film »Terminal«. Pamiętam, że pomyślałam sobie wtedy: »Jak on fantastycznie całuje!« Zawsze odpowiadam na to pytanie jego nazwiskiem”.

Czy Margot Robbie ma konto na instagramie lub TikToku?

Margot Robbie założyła konto na instagramie, ale w 2021 roku postanowiła zrobić sobie przerwę od social mediów, która trwa do dziś. Na popularnych portalach społecznościowych znajdziecie tylko fanowskie profile aktorki. Gdy gwiazda zdecydowała się na ten krok wówczas obserwowało ją 24 miliony osób. Aktywne jest jedynie konto jej firmy produkcyjnej @luckychapentertainment.

A jak wygląda sprawa z TikTokiem? Niestety tam również nie znajdziemy oficjalnego konta aktorki. 

Jakiej muzyki słucha Margot Robbie?

Ta informacja może was mocno zaskoczyć. Aktorka uwielbia muzykę metalową oraz rock. Do jej ulubionych wykonawców należą takie zespoły jak Slipknot, Bullet for My Valentine, Silverstein, Metallica, Kiss, a także Aerosmith.

Czy była w takim razie gotką? "Nie wiem, czy można mnie było tak nazwać. Byłam bardziej emo i słuchałam tylko muzyki heavymetalowej. Farbowałam włosy na czarno i obcinałam je żyletką" - odpowiedziała Margot będąc w programie Graham Norton Show.