Nicole Kidman i Tom Burlinson (1986 – 1987)

Impressions Photography/Getty Images

W 1986 roku Nicole Kidman zakochała się w znajomym z obsady melodramatu „Windrider”. Jak przystało na australijski romans, Tom Burlinson wcielił się w blondwłosego surfera, a Nicole zagrała początkującą piosenkarkę, dla której młody sportowiec stracił głowę. Na pierwszym planie widzowie obserwowali rodzącą się miłość, w tle wśród morskich fal toczyła się sportowa rywalizacja, a za kulisami... główni aktorzy nie szczędzili sobie czułości nieuwzględnionych w scenariuszu. 

Nicole Kidman i Marcus Graham (1987 – 1989)

Następnie wschodzącej gwieździe kina w oko wpadł aktor Marcus Graham. Na przełomie lat 80. i 90. za sprawą serialu „E Street” należał do czołówki telewizyjnych łamaczy serc, a plakaty z jego wizerunkiem wisiały w pokojach australijskich nastolatek. Niestety nie uchroniło go to przed utratą ukochanej. 22-letnia Nicole Kidman wywalczyła angaż w filmie akcji „Szybki jak błyskawica” i wyjechała do Hollywood. Wówczas nie wiedziała jeszcze, że zaproszenie na casting wyprosił dla niej sam Tom Cruise.

Sprawdź też: Słynne pary, których rozstanie sprawiło, że pękło nam serce >>

Nicole Kidman i Tom Cruise (1989 – 2001)

Vinnie Zuffante/Getty Images

Nicole Kidman i Tom Cruise przez ponad dekadę tworzyli istną power couple. Na ślubnym kobiercu stanęli w grudniu 1990 roku, niespełna kilka miesięcy po sfinalizowaniu rozwodu gwiazdora „Top Gun” z amerykańską aktorką Mimi Rogers. To pierwsza żona filmowego pilota zapoznała go z kościołem scjentologicznym, co wiele lat później okazało się brzemienne w skutki. Jednak zanim paparazzi uchwycili w kadrze Kidman opuszczającą salę rozwodową z wyraźnym uczuciem ulgi wypisanym na twarzy, młoda gwiazda była urzeczona kolegą z obsady. Przy pierwszym spotkaniu hollywoodzki amant wywarł na niej tak duże wrażenie, że „opadła jej szczęka” – jak sama opisywała w trakcie wizyty w The Jess Cagle Show. Zauroczenie w blasku reflektorów szybko zaprowadziło ich do ołtarza. 

„W zasadzie zwalił mnie z nóg” – rozpływała się na łamach Vanity Fair, gdy na jej palcu zagościła już obrączka. „Zakochałam się szaleńczo i namiętnie. I jak to bywa, kiedy się zakochasz, porzuciłam cały mój plan na życie. Pomyślałam: »Zapomnij o tym«. Pochłonęła mnie miłość. Z własnej woli”.

Tom nie pozostawał jej dłużny. „Gdy spotkasz swoją bratnią duszę, nawiązujesz z nią szczególną więź. Ona jest osobą, która mnie rozumie. Było tak, jakby zaczęło się dla mnie zupełnie nowe życie” – tłumaczył w Vanity Fair.

W dniu skromnej uroczystości zaślubin ona miała zaledwie 23 lata, a jej wybranek skończył 28 lat. Choć dziś Kidman nie kryje braku zrozumienia dla decyzji o szybkim zamążpójściu, wówczas młodzi zakochani sprawiali wrażenie zgranej i szczęśliwej pary. W 1992 roku zagrali razem w przygodowym „Za horyzontem”. W tym samym roku ich rodzina się powiększyła – małżeństwo zaadoptowało córkę Isabellę. Trzy lata później pod ich dach trafił również syn Connor. Nicole wspominała, że rola matki zbyt wcześnie pozbawiła ją możliwości korzystania z życia towarzyskiego. Większość wolnego czasu poświęcała dzieciom. „Nie chodziłam na imprezy, nie wychodziłam zbyt często” – mówiła w programie Today. „Tak wyglądał mój świat – pracowałam albo byłam w domu”.

W 1999 roku Cruise i Kidman po raz trzeci połączyli siły na gruncie zawodowym za sprawą „Oczu szeroko zamkniętych” Stanleya Kubricka. Z relacji gwiazdy wynika, że podczas zdjęć wciąż utrzymywali dobre stosunki, jednak po premierze sytuacja zaczęła ulegać pogorszeniu. Rok 2001 przyniósł wiadomość o separacji. Oficjalną przyczyną były napięte harmonogramy pracy i związana z nimi rozłąka. Według medialnych oświadczeń rozstanie miało mieć przyjazny przebieg. Przed ostatecznym rozpadem relacji para doświadczyła również bolesnego poronienia i nie potrafiła poradzić sobie z żalem. Wśród prawdopodobnych przyczyn zerwania wymienia się także... wpływy kontrowersyjnego ruchu religijnego. Były scjentolog Mike Rinder wyznał, że liderzy kościoła nie patrzyli przychylnym okiem na sceptyczną Kidman i mieli stopniowo dystansować Cruise'a od żony. Pozostali członkowie ruchu odcięli się od pogłosek o podsłuchach i nękaniach.

W 2018 roku Nicole wróciła pamięcią do pierwszego małżeństwa. „Wyszłam za mąż bardzo młodo. Zdecydowanie nie dodawało mi to siły, ale stanowiło ochronę. Wzięłam ślub z miłości, ale bycie poślubioną przez niezwykle potężnego mężczyznę uchroniło mnie przed molestowaniem seksualnym. Pracowałam, a jednocześnie zamknięto mnie w swoistym kokonie. Kiedy w wieku 32 lat z niego wyszłam, było prawie tak, jakbym musiała nauczyć się żyć na nowo”.

Doniesienia o aktualnych relacjach rodzinnych pozostają niejasne. Po rozwodzie dzieci wychowywały się pod okiem ojca. Nie wiadomo, jakie stosunki łączą aktorów z adoptowanymi dziećmi. Kiedy Isabella brała ślub, na ceremonii zabrakło obojga rodziców. Kobieta zaprzecza, jakoby całkowicie odcięła się od opiekunów. „Oczywiście, że ze sobą rozmawiamy, to moi rodzice. Każdy, kto twierdzi, że jest inaczej, łże” – opowiadała w Daily Mail. „Kocham moją mamę. Nie obchodzi mnie, co mówią ludzie” – wtórował jej 28-letni dziś Connor.

Nicole Kidman i Russell Crowe (2002)

Rozwiedziona Nicole Kidman stała się łatwym łupem dla plotkarskiej prasy. Natychmiast zaczęto mówić o naciąganym romansie z Russellem Crowem. Aktorka zapewniała, że co prawda znają się, odkąd skończyła 19 czy 20 lat, ale ich relacja „zawsze była platoniczna”. „Darzę go ogromną miłością i jestem do niego przywiązana, ponieważ przyjaźnimy się dosłownie całe życie” – mówiła. Znajomi z dystansem podchodzą do powracających plotek. Gdy w 2018 roku zagrali parę w dramacie „Wymazać siebie”, Crowe zażartował w rozmowie z Marie Claire, że „długo musiał czekać na ślub z Nicole”. Romantyczną zażyłość należy więc włożyć między bajki.

Nicole Kidman i Jude Law (2003)

Dave Benett/Getty Images

W 2003 roku Nicole Kidman zagrała przed kamerą u boku Jude'a Lawa. Premiera melodramatu „Wzgórze nadziei” zbiegła się w czasie z rozwodem brytyjskiego aktora z Sadie Frost. Media przypisały winę za rozpad rodziny zakulisowemu romansowi. Aktor natychmiast zaprzeczył plotkom. „Moja rodzina i ja jesteśmy wściekli i zasmuceni złośliwymi i absolutnie nieprawdziwymi historiami, które ukazały się w prasie. Nie ma krzty prawdy w tym, co zostało napisane” – przekazał rzecznik gwiazdora. W obronie profesjonalizmu aktorskiego duetu stanął też reżyser Anthony Minghella, otwarcie przyznając, że martwi go negatywny wpływ złej prasy na oscarowe nominacje. Kidman nie poprzestała na oświadczeniach i pozwała tabloidy The Daily Mail i The Sun za dotkliwe naruszenie reputacji. Agencja Reuters przekazała, że zeznający pod przysięgą dziennikarze przyznali się do sfabrykowania historii.

Nicole Kidman i Q-Tip (2003)

Na liście teoretycznych kochanków Nicole Kidman uwzględniono też amerykańskiego rapera Q-Tipa – byłego członka kultowej formacji A Tribe Called Quest. Według plotkarskiego portalu Page Six para miała randkować wiosną 2003 roku. Poznali się dzięki wspólnym przyjaciołom, co zaowocowało wyjściem na obiad w większym gronie. Byli widziani w swoim towarzystwie także na premierze romansu „Godziny” i podczas wręczenia Złotych Globów. Chociaż znajomość nie przerodziła się w nic poważniejszego, aktorka i muzyk rozstali się polubownie. Kiedy wpadli na siebie po latach, Q-Tip nie szczędził jej komplementów. „Widziałem Nicole niedawno, gdy była w ciąży. A teraz już urodziła, więc z tego miejsca jej gratuluję. Wyglądała kwitnąco, gdy się spotkaliśmy. I była bardzo, bardzo szczęśliwa. Jestem przekonany, że będzie wspaniałą mamą” – cytują zagraniczne media.

Nicole Kidman i Lenny Kravitz (2003 – 2004)

Charley Gallay/Getty Images

Według tygodnika People znajomość Lenny'ego Kravitza i Nicole Kidman zaczęła się od... wynajmu mieszania. Aktorka miała zamieszkiwać na Manhattanie w lokalu należącym do znanego muzyka, kiedy w jej własnym apartamencie w West Village trwały prace remontowe. Para za wszelką cenę starała się zachować gorące uczucia dla siebie. Dopiero po 15 latach (!) od zerwania wyszło na jaw, że byli kiedyś zaręczeni. Córka wokalisty, która zagrała z Kidman w „Wielkich kłamstewkach”, dobrze wspomina tamten czas. „Był taki moment, kiedy mieszkaliśmy wszyscy razem. Miałam około 13 lat, a ona zabierała mnie do kina, była dla mnie taka miła” – opowiadała Zoë Kravitz. Dlaczego więc doszło do zerwania?

„Nie byłam gotowa. Oboje nie byliśmy gotowi. Zaręczam się i wychodzę za mąż – tak to u mnie działa. Nie chcę randkować. Interesuje mnie bardzo, bardzo głęboki związek” – tłumaczyła Nicole w Vanity Fair.

Nicole Kidman i Robbie Williams (2004)

W 2001 roku Nicole Kidman wystąpiła w „Mouline Rouge” Buza Luhrmanna. Za sprawą piosenki „Come What May” ze ścieżki dźwiękowej musicalu dostała się na światowe listy przebojów. Duet z Ewanem McGregorem nie był jedynym, jaki obił się wówczas szerokim echem. Jeszcze większym zainteresowaniem cieszył się singiel „Somethin' Stupid” nagrany z Robbiem Williamsem. W kolejnych latach fani szeptali o uczuciu, jakie miało zrodzić się w czasie sesji w studiu i przybrać ostateczną formę w 2004 roku. Wokalista odciął się od pogłosek w niejednoznacznych słowach. „No cóż, jak powiedziałby Bill Clinton, nigdy nie miałem do czynienia z żadną z tych kobiet” – powiedział, odnosząc się jednocześnie do domniemanej zażyłości z Kylie Minogue. Kojarzony z głośnym obyczajowym skandalem prezydent nie pomógł rozwiać wątpliwości wokół romansu. „Ciągle mówiono nam, że musimy być w monogamicznych związkach i że miłość nas uleczy [...] W obu przypadkach prawda była rozczarowująca. Nie mówię, że te kobiety były źródłem rozczarowań, ale związki, w które wchodziłem jako dwudziestokilkulatek, już na zawsze pozostaną publiczne” – kontynuował gadatliwy muzyk. Później rzecznik  piosenkarza próbował objaśniać, że wypowiedź została źle zinterpretowana, a jego klient zachował pełen profesjonalizm. Do dziś nie wszyscy czują się jednak przekonani.

Czytaj też: Angelina Jolie i jej związki. Szukając miłości, niektóre rozbiła >>

Nicole Kidman i Steve Bing (2004 – 2005)

Na chwilę przed tym, jak Nicole Kidman poznała prawdziwą miłość, musiała stawić czoła domysłom o romansie ze Steve’em Bingiem. W rzeczywistości producent filmowy był tylko bliskim znajomym aktorki. „Nie ma między nimi nic romantycznego. Są i zawsze byli tylko dobrymi przyjaciółmi” – wyjaśnił przedstawiciel gwiazdy. W ciągu lat filmowiec łączony był także z Liv Tyler, Sheryl Crow, Sharon Stone czy Elizabeth Hurley.

Nicole Kidman i Keith Urban (2005 – )

Dave J Hogan/Getty Images

Obecnego męża poznała na gali G'Day USA w 2005 roku. W wydarzeniu przyciągającym rokrocznie szerokie grono Australijczyków, mieszkających na co dzień za oceanem, udział wziął także Geoffrey Rush. Starszy kolega po fachu przedstawił aktorce Keitha Urbana. Piosenkarz country dopiero co zakończył związek z modelką Niki Taylor. Spotkanie nie poszło po myśli Kidman. Najwyraźniej muzyk nie był gotowy na nawiązywanie nowych relacji, bo długo zwlekał ze zrobieniem drugiego kroku. „On tak bardzo mi się podobał, ale myślałam, że nie jest mną zainteresowany. Tak było! Nie odezwał się przez cztery miesiące” – mówiła w programie Ellen DeGeneres. Kiedy w końcu dali sobie szansę, Nicole szybko zorientowała się, że ma do czynienia z miłością życia.

„To był dzień moich 38. urodzin, a on czekał na mnie na zewnątrz z bukietem gardenii o piątej rano. Wtedy powiedziałam: Mam nadzieję poślubić tego mężczyznę” – wyznała na łamach People. Przed ołtarzem stanęli w czerwcu 2006 roku po niecałym roku randkowania. „Wiem, że zabrzmi to dziwnie, ale ja wolę najpierw wyjść za mąż, a dopiero później poznawać drugą połówkę. Dla mnie to naturalny proces” – tłumaczyła w rozmowie z ELLE z 2014 roku.

Małżeństwo od początku nie było pozbawione wyzwań. W październiku Keith zgłosił się na odwyk alkoholowy. Nicole była zdeterminowana, aby pomóc ukochanemu wyjść z nałogu. „Miałem ogromne szczęście, że Nic zorganizowała dla mnie tę interwencję kryzysową. Byli wokół mnie najlepsi przyjaciele” – opisywał gwiazdor dziennikarzom Rolling Stone. Starania najbliższych przyniosły oczekiwane skutki, a w kolejnych latach spełniona para doczekała się dwójki dzieci. Sunday Rose przyszła na świat w 2008 roku. Faith Margaret urodziła się z pomocą matki zastępczej w 2011 roku.

Keith Urban dał się poznać jako prawdziwy romantyk. Para podobno hołduje zasadzie, że rozłąka nie może trwać dłużej niż tydzień. A jeśli muzyk musi wyjechać w trasę koncertową, nie zostawia żony z pustymi rękoma. „Na każdą noc, kiedy go ze mną nie ma, pisze dla mnie list miłosny. Tak było każdej nocy podczas naszego związku” – czytamy w InStyle.„Ktoś mi kiedyś powiedział, że jeśli małżeństwo nie jest dla mnie najważniejsze, to tak naprawdę nie jestem żonaty. Całkowicie się z tym zgadzam” – podkreślał Urban. Mimo plotek o konfliktach i rozwodzie Nicole i Keith nadal tworzą zgrany duet. Z takim podejściem zapewne szybko się to nie zmieni.