Sytuacja znana dobrze widzom „The Crown” raczej nie wchodzi w grę. Karol i Kamila godzinami wisieli na telefonie, wymieniając frywolne uwagi, które za sprawą podsłuchów trafiły na pierwsze strony gazet. Dziś o koronowanych głowach także krążą niestworzone historie, ale redakcje tabloidów rzadko kiedy dysponują niezbitymi dowodami uwiecznionymi na taśmie. W efekcie na okładkach lądują często sfabrykowane opowieści i cytaty nieistniejących źródeł. Wyjątki stanowią oczywiście anegdoty spisane w bestsellerowych książkach przez pierwszoplanowe postacie. W debiutanckim „Tym drugim” książę Harry nie omieszkał opisać konfliktu ze starszym bratem ani niechęci do macochy. Zatwardziali monarchiści mieli mu za złe niepohamowaną wylewność. Pozostali, pamiętający jeszcze wzruszający królewski ślub w rytmie „Stand by Me”, nadal trzymali kciuki za parę uciekającą w stronę zachodzącego słońca. W 2018 roku zakochani budzili powszechny entuzjazm. Dziś wnuk króla nie tylko sadzany jest w drugim rzędzie na rodzinnych uroczystościach, ale także ma coraz bardziej pod górkę w kontaktach z amerykańskimi przedsiębiorstwami. Meghan Markle dopiero co z powodzeniem prowadziła autorski podcast „Archetypes” na platformie Spotify. Miesiąc temu szef działu innowacji Bill Simons nazwał księżną Sussexu „naciągaczką”. Mówi się, że na włosku wisi też warty 50 milionów dolarów kontrakt z Netfliksem.

Wściekli Beckhamowie odcinają się od Harry'ego i Meghan. Przyjaźń zakończyła się przez donosy do tabloidów?

Korzystając z napiętej atmosfery, brytyjskie media zaczynają publikować wiadomości coraz mocniej szkodzące dawnym ulubieńcom tłumów. The Mail przekazał, że Harry i Meghan nie mogą już liczyć na wsparcie Beckhamów. Power couples miały przez długi czas darzyć się wzajemnie ciepłymi uczuciami. Założycielka odnoszącej sukcesy marki i zarządca klubu Inter Miami CF byli obecni na weselu Sussexów i aż do niedawna mieli pozostawać w kontakcie. Co stanęło im na drodze?

Anonimowy informator twierdzi, że Victoria i David stali za głośnymi przeciekami na temat przyjaciół. W ostatnim czasie miało dojść do konfrontacji. Książę Harry wygarnął znanemu koledze domniemane przewinienia, co położyło kres znajomości. Wszystkie krzywdy zostały podobno wykrzyczane podczas „nerwowej rozmowy telefonicznej”. Po wszystkim „absolutnie wściekły” David Beckahm miał rzucić słuchawką i zadecydować o zerwaniu więzów. Redakcjom nie udało się ustalić, jakie konkretnie sekrety mieliby ujawnić nielojalni przyjaciele. Zaangażowany w sprawę New York Post skontaktował się z przedstawicielami obu stron z prośbą o komentarz.

Victoria Beckham zaśpiewała przebój Spice Girls i podsyciła plotki o powrocie na scenę. „Rozgrzewka strun głosowych. Więcej przed nami” >>

Plotki są o tyle nieprawdopodobne, że Beckhamowie sami należą do najbardziej rozpoznawalnych par świata i od dawna mierzą się z krzywdzącymi publikacjami dotyczącymi ich rodziny. Victoria Beckham od czasu ślubu najstarszego syna bezskutecznie stara się załagodzić narrację wokół rzekomych sprzeczek z Nicolą Peltz. „Ciągle czytam o tzw. waśni. To nie jest waśń! Wszędzie widuję to słowo – waśń, waśń, waśń. Dlaczego media tak to nazywają? Żadna rodzina nie jest idealna. Żadna rodzina” – pytała zmęczona 28-latka w The Sunday Times. Czy i tym razem okaże się, że przyjaźń wcale nie dobiegła końca? A może coraz bardziej nieufni i zawiedzeni niepowodzeniami Meghan i Harry naprawdę byli w stanie zarzucić znajomym zdradę? Na tę chwilę pozostają nam jedynie domysły.