„Forming” - dokument o życiu Pauline Ducruet

Dokument „Forming”, do którego zdjęcia rozpoczęły się w marcu 2020 roku w Paryżu, skupi się na życiu 16. w kolejce do monakijskiego tronu, Pauline Ducruet. Twórcy filmu przyjrzeli się jej relacjom z matką - księżniczką Stefanią, jak również jej karierze projektantki mody. Nie zabraknie także wątku dotyczącego babci Pauline - Grace Kelly. Miłośnicy gwiazdy, będą mieć rzadką okazję, aby zajrzeć do niepokazywanego wcześniej archiwum garderoby aktorki. Oprócz tego, jak obiecują twórcy, w filmie pojawią się również inne znane twarze ze świata mody.

"Pracująca królewna" Pauline Ducruet 

Pauline Ducruet, podobnie jak jej babcia Grace Kelly, jest wielką miłośniczką mody. Po studiach projektowania w Parsons School of Design w Nowym Jorku, Ducruet odbyła staż w Vogue’u i u Louis Vuitton. W 2019 r. zaprojektowała nawet suknię ślubną dla swojej szwagierki - Marie Chevallier. Ducruet stworzyła także autorską linię ubrań - Alter, inspirowaną kobietami z jej rodziny. Dla Pauline bardzo istotne było, aby kolekcja została wyprodukowana w sposób odpowiedzialny i bezpieczny. Ekologia jest dla niej bardzo istotna, dlatego Ducruet podejmuje szereg działań, mających na celu poprawę życia na naszej planecie, jak również angażuje się w walkę o przyszłość zrównoważonej mody.

"Od lat 80-tych śledzę losy rodziny książęcej Monako. Mistyka księżniczki Stefanii i zapierający dech w piersiach przepych księżniczki Grace Kelly są zakorzenione w moim umyśle. Ich następczyni, Pauline Ducruet z Monako, jest idealną mieszanką obu tych postaci. Nie moglibyśmy być bardziej dumni, że możemy pomóc w przedstawieniu historii Pauline i jej linii mody Alter globalnej publiczności” - powiedział Paul Beahan, właściciel Calabasas Films and Media, który był odpowiedzialny za realizacje dokumentu.