Co kilka tygodni w internecie pojawia się trend na kolejną modną koloryzację. Ostatnio głośno było o "Foilayage", czyli farbowaniu dającym efekt włosów muśniętych słońcem. Balayage powrócił na dobre i subtelne pasemka znów są w cenie. I choć ta technika znana jest wszystkim od dawna, to co pewien czas pojawiają się kolejne wersje kolorystyczne na modne włosy. Teraz komentowana jest fryzura Jennifer Lopez i jej koloryzacja o nazwie "Tiger's Eye".

Włosy w stylu "Tiger's Eye" są hitem tego sezonu. Fanką tej fryzury jest już Jennifer Lopez. Styliści uważają, że ten trend przebije nawet popularny balayage

Przypomnijmy, idealnie wykonany balayage nie polega po prostu na zrobieniu pasemek w jaśniejszym lub ciemniejszym odcieniu niż włosy klientki. W rzeczywistości opiera się na nakładaniu pędzlem farby o kilku odcieniach, a różnica nie powinna przekraczać trzech tonów. Koloryzacja tego typu bazuje na pierwotnym kolorze włosów, do którego dodajemy jedynie jaśniejsze pasma bliżej twarzy. Dzięki temu zwiększy się optycznie objętość włosów (dlatego balayage poleca się zwłaszcza kobietom o cienkich włosach), rozjaśnia i odmładza twarz oraz nie niszczy struktury naszych loków. Wykończenie jest "miękkie i subtelne" - twierdzą styliści fryzur. To czym różni się "tiger's eye" od klasycznego balayage'u?

Spokojnie, nie wszyscy wyjdą z tymi samymi pasemkami - ich kolor jest dobierany pod naszą karnację. Nie trzeba się też bać odrostów, bo tak jak w przypadku balayage pasm nie trzeba farbować u nasady włosów, można "zacząć" w niższej partii. Koloryzacja inspirowana oczami tygrysa znana jest również jako farbowanie szylkretowe. Znajdziemy tu miks odcieni brązu, złota i rozjaśnionych pasemek, co tylko nada głębi fryzurze. 

Okazuje się, że pionierką tej fryzury jest dobrze wszystkim znana Jennifer Lopez. Tak, sławna wokalistka od wielu miesięcy jest wierna tej koloryzacji. Sami zobaczcie:

By taki baleyage dłużej utrzymał się na włosach, konieczne jest stosowanie szamponów i odżywek do farbowanych pasm. Przedłużają one trwałość koloryzacji, dbają o odcień kosmyków i nadają im zdrowy połysk: