Zara produkuje maseczki ochronne

Inditex, który swoją główną siedzibę ma w Arterixo w Galicji, chce wspomóc Hiszpanię, z której się wywodzi. Jak się okazuje, firma ma udostępnić swoje fabryki i zespoły logistyczne rządowi, by w ten sposób jak najszybciej przekazać potrzebne maseczki dla pracowników medycznych i pacjentów. Tylko na początek firma podarowała hiszpańskim szpitalom 10 000 masek ochronnych, a do końca tygodnia planuje dostarczyć ich aż 300 000. Szykuje też cotygodniowe dostawy materiałów - wkrótce również takie, z których pracownicy Inditexu będą mogli uszyć odzież medyczną i inne potrzebne środki. 

Na ten moment Inditex skupia się jedynie na Hiszpanii i jak wiele innych marek rozpoczyna pomoc najpierw lokalnie.

Marka Kazar uruchomiła akcję, którą wspomoże polskie szpitale w walce z koronawirusem>>

"W tych trudnych czasach na całym świecie chciałbym przede wszystkim wyrazić naszą solidarność ze wszystkimi, których obecnie dotyczy koronawirus Covid-19" mówi dyrektor generalny Inditex, Pablo Isla i dodaje: "W tych trudnych czasach na całym świecie chciałbym przede wszystkim wyrazić naszą solidarność ze wszystkimi, których obecnie dotyczy koronawirus Covid-19. Nadszedł czas, aby wyrazić naszą serdeczną wdzięczność za wysiłki niezliczonych mężczyzn i kobiet, w szczególności naszych pracowników służby zdrowia, którzy zapewniają niezbędną ulgę osobom dotkniętym we wszystkich krajach, w których wybuchła pandemia. Ich zaangażowanie, które wykracza poza opisy stanowisk pracy, powinno być dla nas wszystkich inspiracją do wspólnego zadania budowania bardziej opiekuńczego społeczeństwa".

Przypomnijmy, że do walki z koronawirusem przyłączyły się już takie marki, jak H&M, Kazar, 4F czy Agata S.A. O ich akcjach specjalnych i wsparciu przeczytacie w poniższych artykułach. 

H&M Foundation przekazuje 500 000 $ na walkę z koronawirusem. Środki trafią na specjalny Fundusz Odpowiedzi Solidarnościowej>>

Agata S.A. przekazuje milion złotych na walkę z koronawirusem>>

4F przekaże 20 proc. obrotów z e-commerce na walkę z koronawirusem. Marka odpowiedziała też na apel szpitala i podarowała personelowi 300 par gogli>>