Tegoroczna Met Gala 2024 zapowiada się naprawdę ekscytująco. Niedawno ujawniono temat przewodni, który brzmi: “Sleeping Beauties: Reawakening Fashion” i nawiązuje do opowiadania “Ogród czasu” autorstwa J.G. Ballarda z 1962 roku. Esej porusza wątki piękna i przemijania. Jak co roku, nowojorska i najważniejsza gala w branży mody wyzwala w gwiazdach nieodkryte dotąd pokłady kreatywności w kwestii stylizacji. Już 6 maja dowiemy się, jak zinterpretowały tegoroczny temat. Niestety na czerwonym dywanie zabraknie dwóch gwiazd, na które bardzo czekałyśmy. 

Met Gala 2024: na czerwonym dywanie zabraknie Jareda Leto i Sydney Sweeney 

Jak donosi magazyn “JustJared” na tegorocznej Met Gali 2024 zabraknie m.in. Jareda Leto. Artysta, który w zeszłym roku przebrał się za Choupette, kota Karla Lagerfelda, a jego stylizacja stała się viralem, wyznał w rozmowie z “E! News”, że niestety opuści wydarzenie ze względu na wcześniejsze, muzyczne zobowiązania. Jared wraz ze swoim zespołem 30 Seconds to Mars będzie w tym czasie w trasie koncertowej po Europie. “Wracamy. Minęło 5 lat. Będę tam duchem z moją kocią głową, życząc wszystkim pięknej nocy”, powiedział w wywiadzie, nawiązując do zeszłorocznego, słynnego już looku kota oraz do outfitu z 2019 roku, w którym nosił replikę swojej głowy. Brak obecności Jareda Leto to wielka szkoda. Jego tegoroczna stylizacja na pewno po raz kolejny wywołałaby viralową dyskusję. 

fot. Theo Wargo/Getty Images for Karl Lagerfeld

Istnieje także duże ryzyko, że na Met Gali zabraknie Sydney Sweneey. Aktorka, zapytana o wydarzenie w jednym z wywiadów przyznała, że obecnie jest bardzo zajęta i ma wiele zobowiązań. Dlatego nie jest pewna, czy uda jej się dotrzeć 6 maja na słynne schody nowojorskiego Metropolitan Museum of Art. “Może tak, może nie. Być może będę musiała pracować. Próbujemy to rozgryźć, więc zobaczymy", powiedziała Sydney. 

fot. Jamie McCarthy/Getty Images

Na szczęście obecność na gali potwierdziła m.in. Rihanna. Czy pojawi się na czerwonym dywanie w towarzystwie swojego partnera, ASAP Rocky’ego, z którym wychowują razem dwójkę dzieci? To okaże się już na początku maja! Z niecierpliwością czekamy na wszystkie stylizacje na tegorocznej Met Gala 2024.