Zmiany w models.com

Nie jest łatwo dostać się do pierwszej pięćdziesiątki models.com. Droga prowadzi przez poczekalnię, pozbawioną pozycjonowania Hot List. Nie figurują na niej zupełnie nowe twarze, tylko dziewczyny z wyrobioną marką (nadal znajdziecie tam m. in. Ruby Jean Wilson, Georgię May Jagger czy Ondrię Hardin). Po wczorajszych zmianach awansowała całkiem spora grupa hot debiutantek. Do TOP50 trafiły m. in. związana z Pradą Amanda Murphy, najpopularniejsza Japonka branży Chiharu Okunugi, Andrea Diaconu, Ashleigh Good i ciemnoskóra piekność Cora Emmanuel. Jak znaleziono dla nich miejsce? Freja Beha Erichsen przeszła na prestiżową listę ikon, a z zestawienia wyleciały m. in. Anna Selezneva, Eniko Mihalik, Milou Van Groesen i Kendra Spears, która rezygnuje z modelingu ze względu na planowany ślub z księciem Rachimem Aga Chanem.

Zmiany na szczycie

Przez wiele sezonów pokutowało przekonanie, że na podium już się nie awansuje, a dziewczyny z 2., 3. pozycji trafiają prosto na listę ikon (jak Anja Rubik). Po rewizji rankingu na jedynce nadal jest Joan Smalls, ale Karlie Kloss spadła aż na 9. miejsce! Pół roku temu przegrała z Joan Smalls, a teraz była bliska opuszczenia pierwszej dziesiątki (na 2. zastępuje ją Saskia de Brauw). Jesteśmy zaskoczeni, bo przez ostatnie miesiące Karlie nie zwolniła tempa i nie straciła sympatii Vogue US. Przeważyć mogła niższa niż zwykle liczba luksusowych kampanii. A może Ameryka ma nową ulubienicę? "Pulchna" Kate Upton debiutuje na miejscu 15.

Zaskoczeniem nie jest za to wielki awans Cary Delevingne. Jej wszechobecność i popkulturowy "fejm" mogły zaprowadzić ją prosto na podium. Skończyło się na awansie z 17. na 5. miejsce. Do pierwszej dziesiątki wskoczyła też Sigrid Agren i superpopularna w tym sezonie Edie Campbell (z 24.), a opuściła ją Arizona Muse Constance Jablonski (teraz figuruje tylko na liście najlepiej opłacanych modelek!).

Polki w odwrocie

Po awansie Anji Rubik do kategorii ikon, pierwsza dziesiątka rankingu models.com obywa się bez Polek. Co więcej, wszystkie nasze top modelki spadają. JAC z 21. na 27., Zuza Bijoch z 26. na 28., Magda Frąckowiak z 23. na 30. i Kasia Struss z 26. na 34. Zaskoczeniem jest fakt, że Magdalena Jasek wciąż pozostaje na Hot List. Po 63 pokazach FW13, kilku kampaniach i lookbookach, spodziewaliśmy się zobaczyć ją w prestiżowym rankingu.

W GALERII podsumowujemy ruchy w rankingu models.com >>>