"Virgil was here" jako hołd zmarłemu Virgilowi Ablohowi

Wczoraj w Miami odbył się pokaz marki Louis Vuitton. Zaprezentowano na nim ostatnią kolekcję autorstwa zmarłego projektanta Virgila Abloha na sezon wiosna-lato 2022. Wydarzenie stanowiło hołd w stronę całej twórczości i dziedzictwa Abloha, dyrektora artystycznego męskiej linii domu mody Louis Vuitton i założyciela marki Off-White. Na pokazie pojawiło się wiele znanych osobistości, które kilka dni wcześniej pożegnały Abloha w mediach społecznościowych. Wśród gości znaleźli się m.in. Kanye West i Kim Kardashian z córką North, Pharrell Williams, Bella Hadid i wielu innych przyjaciół projektanta. 

Z głębokim smutkiem dowiedziałem się o odejściu Virgila Abloha. Virgil był nie tylko przyjacielem, świetnym współpracownikiem, twórczym geniuszem, wizjonerem i dizajnerem, ale także jednym z najlepszych kulturowych  twórców naszych czasów. Utorował drogę przyszłym pokoleniom. Jako oddany zwolennik swojej społeczności poprzez swoją działalność charytatywną i pasje, był wiecznym optymistą, który wierzył, że wszystko jest możliwe. W tym samym duchu my, w Louis Vuitton, będziemy dumnie kontynuować celebrację jego dziedzictwa podczas ostatniego pokazu w Miami, zgodnie z jego życzeniem. Jestem zaszczycony, że mogłem nazwać go swoim przyjacielem. Moje najgłębsze myśli są z jego żoną, dziećmi, rodzicami, rodziną i całą społecznością, poruszoną jego wielkością - napisał na Instagramie Michael Burke, prezes i dyrektor generalny Louis Vuitton

Dom mody Louis Vuitton uczcił Virgila Abloha pokazem "Virgil was here"

Pokaz Louis Vuitton "Virgil was here" to niezwykle spektakularne widowisko. Całe show zakończyło się fajerwerkami oraz pokazem świecących dronów. Publiczność usłyszała także ostatnie słowa Abloha, nagrane przed jego śmiercią. 

Życie jest tak krótkie, że nie możesz marnować dnia na próbowanie robienia tego, czego inni od Ciebie oczekują,  zamiast na robienie tego, co sam możesz - brzmiały słowa zmarłego projektanta
 

Kolekcja, którą zaprezentowano na wybiegu składała się z błyszczących garniturów, tiulowych spódnic, marynarek z falbanami oraz szerokich spodni. Pokazano również najnowsze akcesoria sportowe, jaskrawoczerwone kombinezony i niebieskie garnitury.