Jak zaczęła się ich miłość? Czy wierność była dla Vincenta Cassela i Monicci Belucci istotna? Historia miłości pary może budzić zdumienie – chociaż nie wszystko w ich związku przebiegało w konwencjonalny sposób, małżeństwo bez wątpienia okazało się sukcesem. Pomimo rozwodu, do dziś darzą się ogromnym szacunkiem. Vincent Cassel i Monica Bellucci zagrali razem w wielu produkcjach, wychowują wspólnie dzieci i, jak sami podkreślają, wciąż się kochają. Jak przebiega historia ich miłości?

Vincent Cassel, Monica Bellucci – początek znajomości

Monica Bellucci była znana w świecie modelingu, zapragnęła jednak sprawdzić się na dużym ekranie. Jednym z pierwszych filmów, w których wystąpiła, był „Apartament” – na planie towarzyszył jej właśnie Vincent Cassel. Aktorzy wcielili się w dwójkę kochanków, wkrótce jednak okazało się, że ich uczucie stało się prawdziwe.

mat. prasowe

Nie było to jednak takie oczywiste. Jak mówi Vincent Cassel, Monica Bellucci nie od razu zawróciła mu w głowie. Początkowo aktor sceptycznie podchodził do jej obecności na planie i jak większość uznał, że Monica dostała rolę wyłącznie ze względu na swój zniewalający wygląd. Belucci musiała udowodnić aktorski talent – przekonała nie tylko Cassela, ale i krytyków, którzy nominowali ją do nagrody Cezara w kategorii najbardziej obiecującej aktorki. Sama Bellucci także nie od razu zafascynowała się francuskim aktorem – Vincent wydał się jej przemądrzały i arogancki. To z pewnością nie była miłość od pierwszej wejrzenia.

Vincent Cassel, chociaż wcześniej nie wchodził w żadne relacje ze współpracownicami, tym razem postąpił wbrew wyznaczonym sobie zasadom. Nie tylko to uległo zmianie – jak Cassel sam przyznaje, jego poprzednie związki były dość niezobowiązujące. Z Monicą Bellucci było jednak inaczej.

Vincent Cassel, Monica Bellucci – pierwsza wielka miłość

„To była moja pierwsza wielka miłość” – mówi o Vincent Cassel. Monica Bellucci bez wątpienia na zawsze zostanie w jego pamięci. Jest pierwszą kobietą, która wzbudziła w aktorze tak głębokie uczucia. Nic więc dziwnego, że szybko zdecydowali się na wzięcie ślubu. Ceremonia odbyła się w 1999 roku w Monako. Wbrew pozorom, nie był to pierwszy raz, gdy Monica Bellucci stanęła na ślubnym kobiercu. Wcześniej związała się z Claudio Carlosem Bassą, jednak związek szybko się rozpadł.
Być może właśnie dlatego, Monica Bellucci postanowiła swojemu nowemu małżeństwo nadać zupełnie odmienny kształt. Nie da się ukryć, ani Vincent Cassel, ani Monica Bellucci nie postępowali w tym związku konwencjonalnie. Być może właśnie tutaj tkwi źródło ich sukcesu?

Małżeństwo na odległość Vincenta Cassela i Moniki Bellucci

Zarówno Vincent Cassel, jak i Monica Bellucci w trakcie trwania małżeństwa rozwijali swoje kariery aktorskie. Wiązało się to z wieloma podróżami czy nawet miesiącami rozłąki – jak para sobie z tym radziła? Vincent Cassel i Monica Bellucci przyjęli dość nietypowy sposób na życie na odległość. W jednych z wywiadów Monica wyjawiła:

„To byłoby śmieszne, gdybym oczekiwała, że mąż będzie mi wierny, gdy nie ma przez miesiące”

Okazało się więc, że znacznie ważniejsze od zachowania wierności są szacunek i lojalność. Zasady, które wprowadzili, mogą wprawiać w zdumienie, nie ma jednak wątpliwości, że w ich przypadku doskonale się sprawdzały. Przez znaczną część małżeństwa przebywali osobno – Monica Bellucci nagrywała w Wielkiej Brytanii czy rodzimych Włoszech, Cassel wiele miesięcy mieszkał w Brazylii czy Francji. Mimo to ich relacja nie ucierpiała – oboje wyjątkowo cenią sobie niezależność i indywidualizm. Nie należą do osób, które związku chcą wszystko robić wspólnie i spędzać każdą chwilę razem – wbrew przeciwnie.

Getty Images

Filmy, w których zagrali Vincent Cassel i Monica Bellucci

Nie oznacza to jednak, że Vincent Cassel i Monica Bellucci unikali się w życiu zawodowym– chętnie brali udział w tych samych projektach. Zagrali razem nie tylko w „Apartamencie”, podczas nagrywania którego się poznali.

Oboje wystąpili w filmie pt. „Nieodwracalne”. Monica Bellucci wciela się w rolę Alex, która została brutalnie zgwałcona i pobita. Vincent Cassel przyznaje, że nie tylko nie może oglądać tej sceny w filmie, ale nawet nie był obecny podczas jej nagrywania. „Chciałem być wtedy przy Monice, ale dała mi do zrozumienia, że nie ma takiej potrzeby” – tłumaczył. Chociaż to tylko film, widok ukochanej w tak brutalnej scenie był czymś niewyobrażalnym dla Cassela.

Vincent Cassel, Monica Bellucci zagrali także w takich filmach, jak:

  • „Come mi Vuki”
  • „Doberman”
  • „Compromis”
  • „Braterstwo wilków”
  • „Tajni agenci”
  • „Sheitan”

To jednak „Nieodwracalne” Gaspara Noe wywołało największy szok – naturalistyczna scena gwałtu, w której ofiarę zagrała Bellucci, wzbudziła wiele kontrowersji. Aktorka broniła filmu, pomimo tego, że jej były partner do dziś nie jest w stanie obejrzeć drastycznych scen.

Vincent Cassel, Monica Bellucci – dzieci

Deva Cassel, córka Moniki Bellucci i Vincenta Cassela, ma obecnie 18 lat – nastolatka poszła w ślady mamy i rozpoczyna karierę jako modelka. Może poszczycić się wieloma sukcesami. Do tej pory wystąpiła w pokazie Dolce&Gabbana, razem z mamą zapozowała do okładki włoskiego Vogue’a, współpracowała z Pradą i Valentino. Jest wyjątkowo podobna do Moniki – zdumiewająca uroda z pewnością stanowi przepustkę do świata mody.

Chociaż Deva prawdopodobnie mogłaby rozkręcić swoją karierę także w social mediach, nie ma aspiracji na zostanie influencerką. Chroni swojej prywatności i dodaje przede wszystkim zdjęcia z profesjonalnych sesji. Pomimo kariery w świecie mody, nie porzuciła edukacji – według Moniki Bellucci zdobycie wykształcenia jest ważniejsze od modelingu.

W 2010 roku aktorka urodziła drugą córkę – Leonie ma obecnie 12 lat. Bellucci bardzo pragnęła drugiego dziecka, ponieważ sama jest jedynaczką i tęskniła do rodzeństwa. Ze względu na młody wiek Leonie i niechęć rodziców do pokazywania zdjęć dzieci, o młodszej córce Vincenta Cassela i Moniki Bellucci niewiele wiadomo. Pojawiają się jednak pogłoski, że również marzy o karierze jako modelka.

Vincent Cassel, Monica Bellucci – rozwód w przyjaźni

Jeszcze przed narodzinami Leonie pomiędzy Vincentem i Monicą przestało się tak dobrze układać. Mimo to, para zdecydowała się na kolejne dziecko. Monica Bellucci w macierzyństwie znalazła wiele spełnienia.

Z każdym kolejnym rokiem coraz rzadziej Vincent Cassel i Monica Bellucci pokazywali się publicznie razem. Niegdyś najgorętsza para Hollywoodu przestała pojawiać się na ściankach, brać udział w galach czy nawet występować wspólnie w filmach.

Wiadomość o rozwodzie niewielu więc zaskoczyła. Jednak, co istotne i co nie zdarza się często w świecie showbiznesu, para rozstała się w przyjaźni. Chociaż to Monica Bellucci była inicjatorką rozstania, jak sama podkreśla, to nie oznacza, że przestała Vincenta kochać. Wygląda więc na to, że byli małżonkowie wzięli rozwód się w najodpowiedniejszym momencie – nie skrzywdzili się, nie prowadzili długiej sądowej batalii. Zamiast tego, ku rozczarowaniu tabloidów, spokojnie i z klasą ogłosili rozstanie.

Vincent Cassel, Monica Bellucci – powody rozstania

Nie oznacza to jednak, że w tym wszystkim nie doszukiwano się drugiego dna. Skoro to Monica Bellucci miała podjąć decyzję o rozstaniu, wiele portali założyło, że została przez Cassela zdradzona. Aktorka zaprzeczyła, przypominając, że wierność nie jest dla niej istotna. Według Moniki pożądanie nie idzie w parze z miłością, a znacznie bardziej zależy jej na szacunku. Romanse byłego męża (nawet jeśli miały miejsce) nie były powodem rozstania.

Zaczęto więc się zastanawiać, czy może to Monica zdradziła męża? I w tym przypadku nie odkryto niczego skandalicznego.

Niektórzy – krytycznie nastawieni do stylu życia pary – wskazywali, że powodem rozpadu 18-letniego małżeństwa była za duża wolność i niezależność, jaką mieli małżonkowie. Są to jednak wyłącznie spekulacje.

Z kim obecnie się spotykają Vincent Cassel i Monica Bellucci?

Jak o byłej małżonce wypowiada się Vincent Cassel? Monica Bellucci do dziś pozostaje dla niego wyjątkowo istotną osobą. „Nigdy bym jej nie skrzywdził” – mówi Vincent i zaraz dodaje: „Choć każde z nas poszło w swoją stronę, to zawsze będziemy się kochać i wspierać”. Córki Cassela i Bellucci mogą być wdzięczne, że ich rodzice, pomimo rozwodu, pozostają w głębokiej przyjaźni i nie przyciągają uwagi mediów skandalami. Jest co podziwiać – rozstania wśród gwiazd rzadko są tak spokojne, co udowadnia chociażby to, jak o swoim rozwodzie mówią Mia Farrow i Woody Allen.

Obecnie Vincent Cassel jest w związku z dużą młodszą kobietą, co obiło się echem wśród mediów. Mężczyzna ma 56 lat, natomiast jego nowa partnerka, Tina Kunakey, zaledwie 25. Cassel argumentował jednak w wywiadach, że kochają się, a różnica wieku nie jest dla nich przeszkodą. Wzięli ślub, a trzy lata temu Tina urodziła córeczkę, Amazonie.

Monica Bellucci, która nigdy nie opowiadała zbyt wylewnie o swoich uczuciach i wiele pozostawiała dla siebie, nie dzieliła się z prasą szczegółami z życia miłosnego – do czasu. W 2019 pokazała się z Nicolasem Lefebvre, rzeźbiarzem i modelem. Artysta jest o 17 lat młodszy od Moniki – prawdopodobnie spotykali się przez kilka lat, ich związek jednak się rozpadł. I tym razem Monica Bellucci rozstała się w przyjaźni, a o byłym partnerze wypowiada się wyłącznie w superlatywach.

Monica Bellucci o filozofii age positivity. „Wszystko się zmienia. Lata temu nie byłoby możliwe, aby kobieta po czterdziestce robiła karierę w tej branży”