Vienna House Mokotow Warsaw zlokalizowany jest w biznesowej dzielnicy Warszawy (na Służewcu, niedaleko lotniska), ale zdecydowanie odbiega od standardów typowego hotelu dla biznesu. Potwierdzają to postaci świata kultury, którzy odwiedzili obiekt i zachwycili się jego wnętrzami.

11 kwietnia 2019 r. w oficjalnej gali otwarcia hotelu wzięli udział m.in. Paulina Smaszcz-Kurzejewska, Andrzej Pągowski, Marek Kaliszuk, Ivs Alter czy Ryszard Rembiszewski. Imprezę poprowadziła Monika Morozowska, a diwa Izabela Kopeć zaprezentowała fragment swojego autorskiego projektu House Opera Diva.


„Kobieta-petarda” tak się zachwyciła wnętrzami obiektu, że postanowiła tutaj zrealizować swój projekt „Bądź kobietą, którą chciałabyś spotkać.” W Vienna House Mokotow Warsaw odbyła się m.in. finałowa sesja zdjęciowa oraz bankiet koronujący projekt, na którym pojawił się również Łukasz Jemioł, który również zafascynował się wnętrzami.

Warszawski hotel Vienna House gościł również silne i mądre kobiety podczas autorskiego spotkania w związku z premierą nowego wydania „Własnego Pokoju” z esejem Virginii Woolf. Martyna Wojciechowska, Ewa Woydyłło, Sylwia Chutnik i Karolina Sulej dyskutowały o niezależności, kobiecości i poszukiwaniu „własnego pokoju” przez polskie kobiety. Z kolei Beata Tadla, Piotr Ligienza i Anna Oberc odwiedzili hotel podczas premiery nowej marki kosmetycznej Arganicare.

„Vienna House Mokotow Warsaw to miejsce, które wymyka się ze wszelkich kategoryzacji. Z jednej strony to hotel biznesowy, gdzie śpieszący się podróżujący mogą naładować akumulatory z dala od tętniącego życiem centrum miasta. Z drugiej zaś to tętniące życiem miejsce, które przyciąga miłośników wyrafinowanego designu, którzy poszukują ciekawych przestrzeni do swoich projektów czy spotkań.” – podkreśla Marta Karteczka, dyrektor generalna hotelu. „Lobby jest jak tętniący życiem salon, restauracja Greenhouse - jak szklarnia, a zaciszny taras – jak włoska piazza. Można się tu poczuć jak w domu.” – dodaje.
Wszystko z myślą o unikalnych doświadczeniach gości

W Vienna House Mokotow Warsaw wszystko zostało przemyślane i zaprojektowane z myślą o komforcie gości. Siedmiokondygnacyjny budynek nawiązuje do historii przemysłowej dzielnicy Służewiec. Betonowe i stalowe elementy tworzą industrialny wystrój i współgrają z ocieplającą wnętrza bujną zielenią, dużymi oknami od podłogi do sufitu oraz naturalnymi materiałami wykończeniowymi. Nie brakuje unikatowych perełek designu, takich jak lampy z kolekcji Gras czy wiszące żyrandole DCW editions In The Tube Solar 6.

Restauracja Greenhouse jest „zielona” nie tylko z nazwy. Menu bazuje na świeżych produktach od lokalnych producentów – zarówno jeżeli chodzi o roślinne, jak i mięsne specjały. Specjalnością są steki grillowane w 800 stopniach z lokalnej wołowiny, która leżakuje w specjalnej lodówce. Na szybki lunch biznesowy restauracja serwuje modne bowle bazujące na zbożach i świeżych warzywach.
Śniadania to znak rozpoznawczy Vienna House. Są inspirowane wizytami na rynku, gdzie kupuje się sezonowe produkty i lokalne specjały. O poranku goście mogą skosztować domowych marynowanych warzyw i dżemów, kiszonek, regionalnego pieczywa oraz aromatycznej kawy z ekspresu.