Patrząc na obecny styl Victorii Beckham aż trudno uwierzyć, że kiedyś gustowała w zupełnie innych strojach. Z kiczowatej dziewczyny znanej jako Posh Spice stała się pewną siebie projektantką, a jej znakiem rozpoznawczym stał się obecnie wyrafinowany i dopracowany do perfekcji, minimalistyczny wygląd. Kilka dni temu 44-latka została sfotografowana w Londynie podczas obchodów International Women's Day edition of Breakfast at Annabel's. Na spotkaniu obecna była również Stephanie Phair, dyrektorka strategiczna Farfetch oraz przewodnicząca British Fashion Council, a także dwie najważniejsze osoby w życiu Victorii, mama Jackie Adams oraz teściowa Sandra Beckham. Podczas przemówień poruszony został temat, w jaki sposób kobiety są reprezentowane w branży mody.

Tego dnia Angielka wybrała minimalistyczny, monochromatyczny look. Ubrana w szykowny, klasyczny, czarny, oversize'owy trencz z paskiem w talii, który wydatnie podkreślał szczupłe wcięcie w pasie. Prezentowany płaszcz (model "Cotton-blend trench coat" warty jest prawie 7000 zł) świetnie połączył się z elegancką koszulką na ramiączkach typu spaghetti, rodem z lat 90., z głębokim dekoltem, ozdobionym koronkowym wykończeniem (stanowił centralny punkt tego zestawu). Koszt koszulki to "jedyne" 3300 zł. Trzymając się tej samej barwy kolorystycznej Victoria dobrała idealnie dopasowane do sylwetki spodnie cygaretki z rozciętymi nogawkami, odsłaniającymi czarne szpilki na wysokim obcasie. Cały look projektantki pochodzi oczywiście z jej własnej kolekcji (jak wiadomo jest mistrzynią noszenia na sobie rzeczy z własnej linii). Kropką nad i całej stylizacji był długi naszyjnik oraz nieodzowny atrybut w postaci okularów przeciwsłonecznych pochodzących od jej ulubionej marki Celine (model Pilot Sunglasses), których cena oscyluje w granicach 1700 zł. Jeszcze kilka lat temu nikt nie przypuszczał, że gwiazda może stać się wyrocznią mody. Dziś Victoria Beckham jest ikoną nonszalanckiej elegancji.

Buty, które przez ostatnią dekadę uważaliśmy za synonim kiczu znowu są modne. Uwielbia je między innymi Victoria Beckham