Koronacja Karola III to historyczny moment dla wszystkich Brytyjczyków. Od miesięcy trwały przygotowania do tej wielkiej uroczystości. 6 maja 2023 roku królewska para w imponującej karecie rozpoczęła procesję z Pałacu Buckingham do Opactwa Westminster. Karol III został czterdziestym władcą Wielkiej Brytanii koronowanym w gotyckiej świątyni. Poza tysiącami zwyczajnych Brytyjczyków, którzy przyglądali się mistycznym obyczajom i przepychowi na ogromnych ekranach rozstawionych w londyńskich parkach, do stolicy przybyły sławy, politycy i aktywiści z całego świata. Na długiej liście gości znalazło się około 2000 nazwisk, w tym oczywiście członkowie rodziny królewskiej. U boku króla nie zabrakło następcy tronu, księcia Williama, ani księżnej Kate. 

Wielką nieobecną tej uroczystości była Victoria Beckham z mężem. Gwiazdorska para była wśród gości na ślubie księcia Williama i księżnej Kate oraz księcia Harry'ego i Meghan Markle. Wiadomo, że Beckhamowie znaleźli się na liście zaproszonych na koronację. Internauci uważają, że ich nieobecność może być potraktowana jako brak szacunku dla króla. Warto jednak przypomnieć, że David Beckham czekał 12 godzin w kolejce, aby zobaczyć trumnę z ciałem królowej Elżbiety II i oddać jej hołd.

Zarówno były piłkarz i Posh Spice postanowili uczcić koronację Karola III na swoich kanałach społecznościowych:

Mam tyle miłych wspomnień ze spotkań z Jego Wysokością w ciągu mojej kariery. Zawsze był uprzejmy, życzliwy i wspierający. Dziś jest historyczny dzień i jestem niesamowicie dumna z możliwości świętowania nowej roli Króla Karola III i Królowej Camilii. - napisała pod zdjęciami Victoria Beckham.